99_31AK Parti Kadın Kolları’nın düzenlediği Şeb-i Aruz Mevlana’yı anma etkinliğinde sema gösterisi yapılıp, Kuran’ı Kerim okundu.

AK Parti Kadın Kolları tarafından Sarıyer Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Şeb-i Aruz etkinliği büyük ilgi gördü. Etkinliğe Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in yanı sıra Belediye Başkan aday adaylarından Sedat Özsoy, Nurettin Çelik, İsmail Bülbül, Salih Güzel, Sabri Avcı, Başar Biberoğlu, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Nezaket Şimşek, İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, Cemil Özbalta, Mehmet Çakır ve çok sayıda partili katıldı. Halil İbrahim Kurşun’un Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik konuşmalar ve semazen gösterisiyle devam etti.

99_15EMİNE KÜÇÜK, “MEVLANA'YI ANMAK DEĞİL MEVLANA'YI ANLAMAK ÖNEMLİ”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan AK Parti Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Emine Küçük,  “Mevlana sevgi, saygı, hoşgörü, paylaşma ve uzlaşmanın sembolüdür. Hepimiz önce kendi dünyamızda Hz. Mevlana'nın ilkeleri doğrultusunda yaşamalı dünyanın da yaşamasına vesile olmalıyız. Mevlana’nın dostları sadece ülkemizde değil dünyanın değişik ülkelerinde de sayısı gittikçe artmaktadır. Sayın Başbakanımız Şeb-i Aruz töreninde, ‘Avrupalılar ilerlemek için kendi geçmişlerine uzanıyorsa biz de ilerlemek için kendi geçmişimize Fuzuli'ye, Mevlana'ya uzanıyoruz" demiştir. Mevlana'yı anmak değil Mevlana'yı anlamak önemlidir.”

HÜSEYİN ÖZDEMİR: “DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ"

Küçük’ten sonra kısa bir konuşmayla salonu dolduran kalabalığı selamlayan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ise, “Şebi aruz düğün gecesi demektir. Mevlana 99_20Hazretleri öldüğü günü Allah'a kavuşma günü olarak tanımış ve öyle yaşamış. Böyle yaşamayı Allah herkese nasip etsin. Bu topraklar üzerinde çok oyunlar oynanıyor. Mevlana gibi birçok değerimiz bizim manevi fatihlerimiz. AK Parti hareketi geçmişi çok derinlerde olan bir siyasi hareket. O yüzden bu programlar bizim için çok önemli. Değerlerimize sahip çıkıyoruz. Kâğıthane Belediye Başkanımıza desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. 3 ay gibi kısa bir zaman sonra AK partili bir belediye başkanımızla kendi hizmetimizi Sarıyer'de bugün olduğu gibi burada soğukta değil, güzel konferans salonlarımızda yapacağız” diye konuştu.

99_23Özdemir’den sonra kısa bir konuşma yapan Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise böyle bir etkinliği gerçekleştirdikleri için AK Parti kadın kollarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen sema gösterisi büyük beğeni topladı.