Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde çok ağır bilanço ortaya çıkaran depremin ardından yaralar sarılırken, Adıyaman Stadyumu’nun yanı başındaki kapalı spor salonunda açılan ilk “Sosyal Market”teki ürünlerle ilgili bilgi veren Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Yardımları sürekli olarak vatandaşlarımıza “Sosyal Marketler” aracılığıyla ulaştıracağız” dedi.

BU MARKET SİZE HİZMET EDECEK

Demircan, “Burada 45 kategoride 20 bin adet ürün var. Yeni gelen TIR’la bu sayı 25 bine çıkabilir. Burayı bildiğiniz bir market gibi düşünün. Gelen malzemeleri evinizde, çadırınızda koruyamazsınız. Burada daha iyi korunur. Bu marketteki ürünlerin arkası kesilmeyecek. Devamı gelecek. Bu market size hizmet edecek. Marketin içine sınırlı sayıda vatandaşımız sırayla alınıyor. Her vatandaş ihtiyacı kadar ürünü alıyor. Çıkışta görevliler her vatandaşın aldığı ürünlerin kaydını tutuyor” ifadelerini kullandı.

ahmet-misbah-demircan-sariyer-posta

Vatandaşlara ihtiyaçları kadar ürün aldıkları sistemi oturtmak olduğunu belirten Demircan, “Bu modeli 15 yıl önce Beyoğlu Belediyesi’nde uygulamıştık. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerine kurmuştuk” diyerek 2 hafta içerisinde Adıyaman’daki sosyal market sayısının 10’a yükseleceğini söyledi.