Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi'nin 13. Olağan Genel Kongresi, Sarıyer Belediyesi Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

ADD Sarıyer Şubesi’nin 27 yıldır başkanlığını yapan Fahrettin Serdaroğlu, dernek üyelerinin oyları ile tekrar başkan seçildi.

add-sariyer-olagan-kongre-3

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan 13. Olağan Kongre'nin Divan Başkanlığını Nabi Zorlu yaptı. Kongreye, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, Atatürkçü Düşünce Derneği, Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu ve dernek üyeleri katıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kurucuları,  şehitler Prof Dr. Muammer Aksoy, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok’u anarak konuşmasına başlayan, Serdaroğlu, “Aydınlanma mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz. Bizde Sarıyer’de yerinde aynı inanç ve kararlılıkla bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Ülkemiz zor ve karanlık bir dönemden geçiyor,  yeniden Atatürk Cumhuriyetini inşa etmemizin tek yolu derneğimizi güçlendirmektir. Bu anlamda dernek  üyeleri ve halkımızla birlikte  bu mücadeleyi sürdürmek gayreti içinde olacağız” dedi.

add-sariyer-olagan-kongre-1

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi’nin 13. Olağan Genel Kurulu’nda belirlenen görev dağılımı yapıldı

•        Fahrettin Serdaroğlu – Başkan

•        Mehmet Kılınç – Başkan yardımcısı

•        Berkay Öztürk – Sekreter

•        Zeki Arışan – Sayman

•        Ayşe Şanlıtürk – İletişimden sorumlu

•        Ayşegül Oğuz ve Şengül Baydar – Kültür Sanat Eğitim ve Öğrenci İşlerinden Sorumlu

add-sariyer-olagan-kongre-4

Sarıyer Posta