Sarıyer Merkez Mahallesi’nin 2 dönemdir muhtarlığını yapan Sinan Yüksel, önümüzdeki seçimlerde yeniden muhtar adayı olmayacağını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden payşaştı. Muhtar Yüksel, paylaştığı bir mesajla tüm vatandaşlarla helalleşti.

SARIYER MERKEZ MUHTARI SİNAN YÜKSEL’İN O MESAJI;

Değerli Sarıyerli dostlarım, çok kıymetli komşularım;

Sizlerin desteği ve oyları ile 2014 yılında Sarıyer Merkez Mahalle Muhtarı seçildim. Hayatımın en önemli ve anlamlı görevi olan muhtarlık makamına beni layık gördüğünüz ve bana bu gururu yaşattığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsem yine de hakkınızı ödeyemem. Ben ve aza heyetim sizlerin istek ve taleplerinizi, ayrıca mahallemizdeki ve komşu mahallelerdeki gördüğümüz eksiklikleri, gerekli mercilere ileterek hayatımızı kolaylaştırmak adına tüm gücümüzle, gece-gündüz ve kar-kış demeden mücadele ettik. Hangi kurum olursa olsun bulunduğumuz toplantılarda Sarıyer’imizin eksikliklerini dile getirdik ve çözüm önerileri sunduk. Ama sunduğumuz çözüm önerilerinin çoğu, yetkili ve ilgili olan kurumlar tarafından maalesef olumlu değerlendirilmemiştir. Özellikle son yıllarda muhtarlık kurumunun görev ve yetkilerinin alındığını ve düşünce ve taleplerimizin önemsenmediğimi düşündüğümden dolayı 2024 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde muhtar adayı olmayacağımı siz değerli komşularıma bildirmek isterim. Bürokrasi için söylemek gerekirse; Muhtar = Her şeyden sorumlu fakat hiçbir yetkisi olmayan bir kurum haline gelmiştir. Ancak vatandaşımız nazarında son derece saygın bir makam olduğunu bizlere hissettiren tüm komşularıma çok ama çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bu yazıyı kaleme almamdaki sebeplerin başında, yeni dönemde muhtar adayı olmadığım taktirde, aday olmayı düşünen komşularımızın olduğunu duyduğum ve onların adaylıklarının önünü açmak adına bir an önce yazma gereği duydum. Aday olacak komşularıma şimdiden başarılar diliyorum.

Ayrıca; Bugüne kadar almış olduğumuz sorumluluk ve gönül insanı olmamız sebebiyle, kimsenin kalbini kırmamaya özellikle dikkat ederek, sizlerin bana vermiş olduğu yetki ile Sarıyer Merkez Mahallesini en iyi şekilde temsil etmeye özen gösterdim. Bugünden sonra da sizlere karşı olan saygım, sevgim ve gönül bağım yaşadığım müddetçe devam edecektir.

Şunu bilmenizi isterim ki; Muhtarlık görevimin son gününe kadar, hatta görevimiz olmasa dahi komşularımızın her daim yanında olacağıma ve elimden gelenin en fazlasını yapacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum. Her zaman söylediğim gibi; Sarıyer’de doğmamış olabilirim ama Allah nasip ederse Sarıyer’de öleceğim. Burası benim evim ve yuvamdır, biz bir aileyiz. Ben de Sarıyer’in bir evladıyım. Bu duygu ve düşüncelerle özellikle 10 sene boyunca benimle aynı yolda yürüyen tüm aza heyetime, beni bir evladı ve kardeşi olarak kabul eden bütün büyüklerime ve beni her zaman sayıp seven tüm kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca birlikte görev yaptığım tüm kamu kuruluşu yönetici ve çalışanları ile, belediyelerdeki en üst makamından en alt makamındaki işçi ve emekçi dostlarıma ve aynı kaderi paylaştığım meslektaşlarım olan tüm muhtarlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin. Benim de sizlere hakkım var ise, benden yana helal olsun. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

Allah’a emanet olun…

Editör: Levent Pehlivanoğlu