Dünya ticaret devlerinden biri olan Alibaba’nın ilan ettiği 11.11 indirimleri, uluslararası alanda en büyük alışveriş festivallerinden biri. Küresel çapta yüzlerce farklı online alışveriş platformunun katıldığı bu festival, her yıl aynı tarihlerde gerçekleştiriliyor.

11.11 indirimleri

Giyimden elektroniğe süpermarketten anne bebek kategorisine kadar farklı ürün gruplarının yer aldığı bu festival; %10, %50, %80 ve daha birçok indirim oranlarında karşınıza çıkar. Avantajlarla dolu bir alışveriş deneyimi için kaçırılmayacak bir fırsat olan 11.11 indirimleri, milyonlarca kullanıcının merakla beklediği bir festival olur. 11.11 indirimleri ile ihtiyacınız olan ürünleri en uygun fiyatlarla satın alabilir, zevkinize hitap eden ürünlere bu güne özel kampanyalardan yararlanarak sahip olabilirsiniz.

11.11 indirimleri ne zaman?

Uluslararası alanda önemli bir role sahip olan 11.11 indirimlerinin ne zaman olduğu milyonlarca alışveriş severin merak ettiği bir konu olur. Bu indirimler, adından da anlaşılabileceği üzere 11 Kasım tarihinde gerçekleştirilir. Her yıl 11 Kasım’da tüm dünyada uygulanan kaçırılmaz fırsatlar, bazı online alışveriş platformlarında değişik tarihlerde görülebilir. Türkiye’de birçok e-ticaret sitesi, bu alışveriş festivalini 3 güne kadar uzatır. Belirtilen 3 gün, genellikle 9-10-11 Kasım tarihleri olur. Bu nedenle, kullanıcıların farklı online alışveriş platformlarının bu festivali hangi tarihlerde gerçekleştireceğini takip etmeleri tavsiye edilir. Sadece 11 Kasım’da bu indirimleri uygulayacak olan online alışveriş platformlarındaki fırsatları kaçırmamak için beklemede kalmanız önerilir. Bu festivali, 9-10-11 Kasım tarihlerinde üç günlük indirim olarak lanse eden alışveriş platformlarında ise yeterli zamanınız olacağı için kampanyaları daha rahat inceleyebilme imkanı yakalayabilirsiniz.

11.11 indirimleri nasıl ve nerede ortaya çıktı?

11.11 indirimlerinin nerede, ne zaman ve nasıl ortaya çıktığı merak edilen diğer bir konu olur. Bu alışveriş festivalinin ilk olarak Çin’de ortaya çıktığı bilinmektedir. 2009 yılında kutlanmaya başlanan bu festivalin ortaya çıkması ‘Yalnızlar Günü’ veya ‘Bekarlar Günü’ olarak bilinen özel bir gün ile ilişkilidir. 11 Kasım’da kutlanan Bekarlar Gününün, Çin’de bir grup öğrencinin Sevgililer Gününe karşılık olarak ortaya attığı bir gün olduğu düşünülür. 1990’lı yıllarda kutlanmaya başlanan Bekarlar Gününe bambaşka bir anlam kazandıran isim ise e-ticaret alanında dünya devlerinden biri olan Alibaba’nın kurucusu JackMa olur. JackMa, 11 Kasım 2009 tarihinde yalnızların kutladığı bu günü, indirim günü ilan eder. 11.11 indirimlerinin kutlandığı ilk yıllarda küçük kapsamlı bir festival olduğu karşınıza çıkar. İlk yıllarda sadece 35 markanın katıldığı bu festival, her geçen yıl daha da büyüyerek uluslararası alanda önemli bir role sahip olmaya başlar. Günümüzde binlerce farklı markanın katıldığı ve milyonlarca kullanıcının iple çektiği bir alışveriş festivali haline gelir.

11.11 indirimleri ne kadar sürer?

2009 yılından bu yana her yıl milyonlarca kullanıcının katılımı ile kutlanmaya devam eden 11.11 indirimleri, genellikle 24 saat sürer. Bir günlük bir indirim olarak karşınıza çıkan bu festivalin, online alışveriş platformlarında değişkenlik gösteren bir sürede gerçekleştiği görülür. Bazı online alışveriş platformlarında bu indirimler 1 günden 3 güne kadar uzatılır. 11.11 indirimi süresi için farklı e-ticaret sitelerini takip etmeniz gerekir. Bu indirimlerin hangi  platformlarda 72 saat hangi platformlarda 24 saat sürdüğünü takip ederek tüm avantajlardan yararlanma fırsatı yakalayabilirsiniz. İndirim süresi içerisinde birçok farklı kategoride özel kampanyalar ile sizlere sunulan ürünleri kolayca satın alabilir, yeni sezon ürünlere bütçe dostu fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

11.11 indirimlerinde hangi ürünler indirime girer?

İhtiyacınız olan ürünleri almak ve uzun süredir indirime girmesini beklediğiniz ürünleri uygun fiyatlarla satın almak için doğru seçim 11.11 indirimleri olur. Bu alışveriş festivaline neredeyse tüm ürün grupları dahil olur. Elektronik, ev, ofis, yaşam, anne, bebek, oyuncak, kozmetik, kişisel bakım ve daha birçok kategoride özel kampanyalar sizleri bekler. Ev dekorasyonunu yenilemek isteyenler 11.11 indirimlerinden yararlanabilirler. Ev, ofis ve yaşam kategorisinde yer alan ev tekstili, mobilya, züccaciye ve daha birçok ürün grubunu inceleyerek yüksek indirim oranları ile almak istedikleri ürüne kolayca sahip olabilirler. Süpermarket alışverişini yapmak isteyenler için de kaçırılmaz bir fırsat olan 11.11 indirimleri; gıda, mutfak sarf malzemeleri, bitkisel ürünler, kağıt ürünleri ve diğer ürün gruplarında gerçekleştirilecek olan kampanyalar ile sepetlerini bütçe dostu fiyatlarla doldurabilirler. Yeni yıl yaklaşırken yeni hobiler edinmek istiyorsanız bu indirimleri bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Hobi, kitap ve müzik kategorisindeki ürünlere bütçenize uygun fiyatlarla sahip olarak ilgi alanlarını keşfetme yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Online alışveriş platformlarında 11.11 indirimleri

Yılın en büyük alışveriş günü olarak bilinen 11.11 indirimleri, online alışveriş platformlarında büyük bir festivali gözler önüne serer. Kişisel bakım ve güzelliğini önemseyenlerden tarzını mevsime yansıtmak isteyenlere aracına gözü gibi bakanlardan teknolojide yenilik sevenlere kadar birçok farklı kullanıcının ortak buluşma noktası olan 11.11 indirimleri, yüzlerce farklı online alışveriş platformunda sizleri bekler. Yılın indirim şovu olacak bu alışveriş festivalinin tadını dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar ile birlikte çıkarabilirsiniz. Kullanıcıların iple çektiği bu indirimde, milyonlarca farklı ürün uygun fiyatlarla beğenilerinize sunulur. Farklı online alışveriş platformlarında indirime giren kategoriler de değişkenlik gösterebilir. Dilerseniz farklı platformlarda size özel sunulan kupon ve hediyeleri yakalayarak daha avantajlı bir alışverişin kapılarını aralayabilirsiniz. Dilerseniz süpermarket kategorisinde ihtiyacınız olan filtre kahve ürünlerini dilerseniz de elektronik kategorisinde merakla beklediğiniz yeni model cep telefonlarını 11.11 indirimlerinde bütçenize uygun fiyatlarla yakalayabilirsiniz.

11.11 indirimleri hakkında öneriler 

11.11 indirimlerinden avantajlı bir şekilde yararlanmak için size özel sunulan bazı öneriler bulunur. Milyonlarca kullanıcının katıldığı ve ürünlerin kısa sürede tükendiği bu alışveriş festivalinde, almak istediğiniz ürünleri uygun fiyatlarla yakalamak için önceden hazırlık yapmanız tavsiye edilir. İndirime girmesini beklediğiniz, ihtiyacınız olan ve zevkinize göre almak istediğiniz ürünlerin bir listesini yaparak hazırlık için ilk adımı atabilirsiniz. Bu sayede, binlerce ürünün indirime girdiği ve özel kampanyaların olduğu 11.11 alışveriş festivalinde tüm istek ve ihtiyaçlarınızı bütçe dostu bir şekilde karşılayabilirsiniz. İndirim günü geldiğinde listenize göz atarak almak istediğiniz ürünlere tükenmeden sahip olabilirsiniz. Bu sayede, indirimin ilerleyen saatlerinde alacağınız ürünün tükenmesinden olumsuz etkilenme ihtimaliniz minimuma düşmüş olur. 11.11 indirimleri için bir diğer öneri ise almak istediğiniz ürünleri önceden favorilere eklemeniz olur. Ürünleri favorilere veya beğendiklerim listesine ekleyerek indirim günü bu ürünlere daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yeni yılın yaklaştığı bir dönemde gerçekleşen bu alışveriş festivalinden yararlanmak için size sunulan özel bir tavsiye ise yeni yıl hazırlıklarınızı bu indirimleri kullanarak gerçekleştirmeniz olur. Yeni yıl için almak istediğiniz ürünlere, bu alışveriş festivalinde yılın en uygun fiyatlarıyla sahip olabilirsiniz. İster yeni yılda yeni sezon giyim ürünleri ile tarzınızı yenilemek isteyin ister yeni yılda süpermarket ihtiyaçlarınızı bütçe dostu bir şekilde karşılamak isteyin her isteğinize hitap eden 11.11 indirimleriyle avantajlarla dolu bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

SARIYER POSTA