Sarıyerli miniklerden muhteşem gösteri

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri öğrencileri Cumhuriyet Bayramı’nı bando-ritim gösterisiyle karşıladı.

Sarıyerli miniklerden muhteşem gösteri

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri öğrencileri Cumhuriyet Bayramı’nı bando-ritim gösterisiyle karşıladı.

Yavuz Topal
Yavuz Topal
22 Ekim 2021 Cuma 14:54
208 Okunma
Sarıyerli miniklerden muhteşem gösteri

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri öğrencileri Cumhuriyet Bayramı’nı bando-ritim gösterisiyle karşıladı. Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı kutlamalarda, 4-5 yaş arası miniklerin hazırladığı gösteri ayakta alkışlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Sarıyer’de coşkuyla devam ediyor. Çayırbaşı Neslican Tay, Bahçeköy Mehmet Sönmez, Maden Yunus Emre, Ferahevler Doğan Cüceloğlu, Ayazağa Lotus Çiçeği, Derbent Sümeyye Boyacı, Kasapçayırı Dilek Terimer, Reşitpaşa Halit Ayar Bakımevi’nden 200 çocuk Çayırbaşı Stadı’nda buluştu. Ayrıca tüm stat kırmızı beyaza boyandı. Yaklaşık olarak bir aydır hazırlık yapan minik öğrencilerin ailelerine hazırladığı bando-ritim gösterisi ayakta alkışlandı. Programda ayrıca Sarıyer Belediyesi Sivil Savuma Birimi köpeği Şilan, çocuklar için minik bir şov yaptı.

"Çocuklara Cumhuriyeti anlatmalıyız"

Etkinliğe katılarak bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, çocukları yarınlara yetiştiren, toplumumuzun temeli olan öğretmenlere teşekkür etti. Genç, "Çocukların şu an belki bulundukları ortamı çok iyi anlamaları mümkün değil. Onlara Cumhuriyetin önemini ve anlamını anlatacak olan bizleriz. Bayrağı devralacak yarınlara taşıyacak olan bizim çocuklarımız. Bu meşalenin hiç sönmemesi için daha şimdiden elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. 98. yılını kutladığımız Cumhuriyet bekçileri onlar olacaklar. Ellerindeki bayrak çocuklarımıza özgüven veriyor. Kendine güvenen, özgüveni yüksek olan çocuklarımıza kimseler bir şey yapamaz” ifadelerini kullandı.

SARIYER POSTA


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol