Sarıyer'de görsel şölen tadında yarışma

Sarıyer Belediyesi Uluslararası Boğaziçi Kültür Sanat ve Halk Dansları Festivali kapsamında yarışma ve ödül töreni düzenlendi.

Sarıyer'de görsel şölen tadında yarışma

Sarıyer Belediyesi Uluslararası Boğaziçi Kültür Sanat ve Halk Dansları Festivali kapsamında yarışma ve ödül töreni düzenlendi.

Yavuz Topal
Yavuz Topal
28 Ekim 2021 Perşembe 11:45
293 Okunma
Sarıyer'de görsel şölen tadında yarışma

Sarıyer Belediyesi Uluslararası Boğaziçi Kültür Sanat ve Halk Dansları Festivali kapsamında yarışma ve ödül töreni düzenlendi. Rengarenk kıyafetler ve danslarla görsel şölene dönüşen yarışmada, Artvin ve Moldova 1. oldu.

Etkinliğe; KKTC Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, FİDAF Türkiye Başkanı Gürhan Ozanoğlu da katıldı. Gecede özel jüri tarafından belirlenen ödüller sahiplerini buldu. Programın sonunda tüm jüri üyeleri ve katılımcı ülkelere plaket verildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, tüm grupları teker teker tebrik ederek pasta kesti.

Görsel şölen tadında sahne şovlarına imza attılar

Sarıyer Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şenlikleri Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde yapılan grupların kostüm defilesi, yarışma ve ödül töreniyle devam etti. 6 ülke ve 5 ilden gelen dansçıların performans gösterileriyle başlayan törende sahneye çıkan gruplar, rengarenk kıyafetleri ve danslarıyla görsel şölen tadında sahne şovlarına imza attı.

Usta isimler bir arada

Yarışmanın jüri üyeliğini; Folklor Kurumu Başkanı Nabey Önder, Araştırmacı – Yazar Ali Çavaz, CIOFF Türkiye Onursal Başkanı Savaş Tuğsavul, Araştırmacı – Yazar Erol Hacıbekiroğlu, Kültür Bakanlığı Sanatçısı Şinasi Pala, sahne sanatları yönetmeni Mahmut Güner, eğitmen Ayşegül Erdoğan Sezen ve Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun yaptı.

Ödüllerine kavuştular

Gecede; Halk Özel Ödülü Diyarbakır’ın olurken, Sarıyer Belediyesi Özel Ödülü Edirne’ye, Davranış Özel Ödülü KKTC’ye, Uluslararası Teşvik Ödülü Rusya’ya, Jüri Özel Ödülü ise Aydın’a verildi. 3. Mansiyon ödülü Bulgaristan, 2. Mansiyon Sırbistan, 1. Mansiyon ise Gaziantep’e verildi. Yapılan titiz değerlendirmelerin sonucunda: 3. Diyarbakır ve KKTC, 2. Gürcistan ve Aydın, 1. ise Artvin ve Moldova oldu.

SARIYER POSTA


Son Güncelleme: 28.10.2021 11:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol