Sarıyer'de farkındalık yaratan etkinlik

Veysel Vardal Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde farkındalık oluşturmak amacıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Sarıyer'de farkındalık yaratan etkinlik

Veysel Vardal Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde farkındalık oluşturmak amacıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Yavuz Topal
Yavuz Topal
03 Aralık 2021 Cuma 17:03
471 Okunma
Sarıyer'de farkındalık yaratan etkinlik

Veysel Vardal Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla toplumdaki engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

'Engelleri aşalım, fidanı toprakla buluşturalım' mottosuyla düzenlenen etkinliğe; Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Veysel Vardal Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Müjdat Kalkan, Sarıyer İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve aileler katıldı.

Çam fidanları dağıtıldı

Program kapsamında Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerindeki esnaf ve vatandaşlara giderek Orman Bölge Müdürlüğü'nden temin edilen çam fidanları dağıtıldı. Ayrıca toplumda engeli bulunan vatandaşlar için farkındalık oluşturulması ve daha duyarlı olunması konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

"Sarıyerliler çok duyarlı"

Sarıyer Posta Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, "Bu etkinlikle yalnızca farkındalık oluşturmayı değil, aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın da toplumun vazgeçilmez bir parçası olduğunu vurgulamak istedik. Sarıyerliler birçok konuda olduğu gibi bu konuda da oldukça duyarlı. Biz de bu farkındalığı daha da artırmayı ve vatandaşlarımızın önündeki tüm engellerin kaldırılmasını hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

 "Bayram değil, farkındalık günü"

Yürüme engelli Mehmet Kaya, "Öncelikle 3 Aralık'ın bayram değil, farkındalık günü olduğunu vurgulamak istiyorum. İnsanların biraz daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Bu tarz etkinliklerle daha bilinçli bir toplum hedefliyoruz. Yürüme engelli biri olarak bazı zorluklarla karşı karşıyayım. Özellikle kaldırımlarda, yollarda tekerlekli sandalye ile ilerlemekte güçlük yaşıyorum. Gerek yetkililerin gerekse vatandaşların biraz daha hassas olmalarını istiyorum" dedi.

BİZİ TAKİP EDİN

Instagram: sariyerpostagazetesi

Twitter: sariyerposta


Son Güncelleme: 03.12.2021 17:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol