Sarıyer'de çekilen diziye büyük tepki

Çayırbaşı Mahallesi'nde çekilen "Üç Kuruş" dizisi Romanlar tarafından RTÜK'e şikayet edildi.

Sarıyer'de çekilen diziye büyük tepki

Çayırbaşı Mahallesi'nde çekilen "Üç Kuruş" dizisi Romanlar tarafından RTÜK'e şikayet edildi.

Yavuz Topal
Yavuz Topal
11 Kasım 2021 Perşembe 15:02
1325 Okunma
Sarıyer'de çekilen diziye büyük tepki

Çayırbaşı Mahallesi'nde çekilen "Üç Kuruş" dizisi Romanlar tarafından RTÜK'e şikayet edildi. Marmara Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca Öztürk, dizide Roman toplumuna ayrımcılık yapıldığını belirterek, "Üç Kuruş'luk diziyi lanetliyoruz" dedi.

Marmara Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca Öztürk, CHP İzmir Milletvekilleri Kani Beko, Atilla Sertel ve Özcan Purçu RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve RTÜK üyeleri ile görüştü. Heyet, Show TV'de yayınlanan "Üç Kuruş" dizisini şikayet ettikten sonra basın açıklaması da yaptı.

"Yayından kaldırılmasını istiyoruz"

Marmara Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca Öztürk, "Türkiye’deki hiçbir topluma yapılamayacak şeylerin Romanlara yapılamayacağını göstermek için buradayız. Bu dizinin takipçisi olacağız. Gerekirse CİMER’e şikayetlerimizi de ileteceğiz. Buradayız, bundan sonra da sesimizi en gür şekilde duyurmaya devam edeceğiz. 'Üç Kuruş'luk diziyi lanetliyoruz ve yayından kaldırılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"İnsanlığa yakışmayan cümleler"

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Romanlara yapılan bu hakareti kesinlikle doğru bulmuyorum. Romanlar bu toprakların insanları. Bu topraklarda çalışan, üreten insanlar olduğunu hiçbir zaman akıllardan çıkarmamamız gerektiği düşüncesindeyim. Romanları desteklemek için buradayız. Bırakın Romanları insanlığa yakışmayan cümlelerin, ifadelerin dizide kullanıldığını ben de duydum" diye konuştu.

SARIYER POSTA


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol