SARIYER'DE 30 AĞUSTOS COŞKUSU

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99. yıl dönümü Maslak 1453'te gerçekleşen renkli gösteriler ve sanatçı Ferhat Göçer’in konseri ile kutlandı. Katılımın yoğun olduğu programda vatandaşlara seslenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "99 yıl sonra bugün Mustafa Kemal Atatürk'ü olmayan ülkelerin düştüğü durumları görüyor ve sonuçlarından etkileniyoruz” diyerek, verilen mücadeleye dikkat çekti.

SARIYER'DE 30 AĞUSTOS COŞKUSU

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99. yıl dönümü Maslak 1453'te gerçekleşen renkli gösteriler ve sanatçı Ferhat Göçer’in konseri ile kutlandı. Katılımın yoğun olduğu programda vatandaşlara seslenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "99 yıl sonra bugün Mustafa Kemal Atatürk'ü olmayan ülkelerin düştüğü durumları görüyor ve sonuçlarından etkileniyoruz” diyerek, verilen mücadeleye dikkat çekti.

Yavuz Topal
Yavuz Topal
31 Ağustos 2021 Salı 10:54
373 Okunma
SARIYER'DE 30 AĞUSTOS COŞKUSU

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99. yıl dönümü Maslak 1453'te gerçekleşen renkli gösteriler ve sanatçı Ferhat Göçer’in konseri ile kutlandı. Katılımın yoğun olduğu programda vatandaşlara seslenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "99 yıl sonra bugün Mustafa Kemal Atatürk’ü olmayan ülkelerin düştüğü durumları görüyor ve sonuçlarından etkileniyoruz” diyerek, verilen mücadeleye dikkat çekti.

Bağımsızlık zaferinin 99. yıl dönümü Sarıyer’de coşkuyla kutlandı. Pandemi nedeniyle sınırlandırılan kutlamaları sokaklara taşıyan Sarıyer Belediyesi, bu yıl ilk defa Zafer Korteji gerçekleştirdi.

"ATATÜRK'Ü, SİLAH ARKADAŞLARINI VE ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUM"

Ağaoğlu Yönetim Hiz. A.Ş. ve Maslak 1453 Yönetim Hiz. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bozan, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladığımız bu günde etkinliğimize katılım sağladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bu devasa siteyi ve etkinlik alanını Sarıyer’e kazandıran Ali Ağaoğlu’na da şükranlarımı sunuyorum. Hepimizin bildiği gibi Zafer Bayramı, bu topraklarda yaşayabilmemizin en büyük etkenlerinden biri. Ardından 29 Ekim ve 19 Mayıs serüveni geliyor. Dolayısıyla bu ülkeyi bizlere emanet eden, bu zaferleri yaşatan başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

"CUMHURİYET, SARIYER’E VE SARIYERLİLERE ÇOK YAKIŞIYOR"

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Sarıyer’in çocukları, gençleri, yaşlıları, erkekler, kadınları, özgürlük ve bağımsızlık tutkunları hepiniz kutlama etkinliğimize hoş geldiniz. Cumhuriyet, Sarıyer’e ve Sarıyerlilere çok yakışıyor. Bugün, tarihi zaferin 99. yıl dönümü. “1919 yılının Mayıs ayının 19’unda Samsun’a çıktım” cümlesiyle başlayan uzun ve olağanüstü yolculuğun gündür. 99 yıl önce bugün, emperyalistlerin yenilmez olmadığını gördük. 99 yıl önce bugün, geldikleri gibi gittiklerini gördük. 99 yıl önce bugün, “Ya istiklal, ya ölüm” diyen bir milletin, bebeği kucağında kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla taşıdığı inancın zaferini gördük. 99 yıl önce bugün, birlik ve beraberliğin ölümden başla her şeyi yeneceğini gördük. 99 yıl önce bugün, yokluklar içerisinde bağımsız bir ülke kurulabileceğini gördük. 99 yıl sonra bugün ise Mustafa Kemal Atatürk’ü olmayan ülkelerin düştüğü durumu görüyor ve sonuçlarından etkileniyoruz. Herkesin Mustafa Kemal Atatürk’ü yok! Tarihlerinde de olmadı. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" diye konuştu.

"EMPERYALİZMDEN EN ÇOK ETKİLENEN MİLLETLERDEN BİRİYİZ"

Ortadoğu'da yaşananlara dikkat çeken Genç, "Ortadoğu’da insanlık dramı yaşanıyor. Yarım asır önce modern yaşam biçimiyle öne çıkan ülkelerin vatandaşları, bugün emperyalizmin elinde etnik, dini, siyasi ve sosyo-kültürel nedenlerle ayrıştırılıyor, vatanlarından göç etmeye zorlanıyorum. Unutmayalım ki bizler emperyalizmden en çok etkilenen milletlerden biriyiz. Kurtuluş Savaşımızın en önemli niteliği emperyalizme ve onların işgalcilerine karşı verilen mücadeledir. Çocuklarımıza ve gençlerimize milli mücadelenin gerçek niteliğini iyi anlatmak zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olduğu ilkesine sahip çıkmalıyız. Yapmamız gereken amaçsız söylemlerde bulunmak ve kaderci anlayışla hareket etmek değildir" ifadelerini kullandı.

"SARIYER’DE BAŞLADI, DÜNYADA DEVAM EDECEK"

Genç, "Araştırmayan, sorgulamayan edilgen bireyler yerine, aklın kılavuzluğunda bilimi temel alan çağdaş yurttaşlar yetiştirmek zorundayız. Her çocuk ulusal bir servettir. Eğitim sistemimizi çağdaşlaştırmalı ve çocuklarımıza fırsat eşitliği yaratmalıyız. Liyakat anlayışını yaşamın her alanında uygulamalıyız. Toplumsal barışı, huzuru, birlik ve beraberliğimizi her şartta korumalıyız. Bağımsızlık ve gelecek adaletler ayakta kalır. Adaleti her alanda egemen kılmak zorundayız. Doğaya rağmen anlayışını terk etmeli, doğa ile uyumlu politikalar geliştirmeliyiz. Yurtta barış, cihanda barış ilkesini iliklerimize kadar özümsemeli ve çocuklarımıza da özümsetmeliyiz. Öğreteceğimiz barış dilini dünyanın her bir köşesine ulaştırmalıyız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bunu başaracak gücümüz var. Yapmamız gereken şey 30 Ağustos ruhu ile hareket etmek ve bir arada durmaktır. Sarıyer’de her zaman bu bilinçle hareket ettik. En büyük projemizi de toplumun birliği, beraberliği, barış içerisinde yaşaması olarak belirledik. 30 Ağustos ve cumhuriyeti daha çok çalışmak ve üretmek olarak anlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Altyapı eksikliklerini tamamladığımız Sarıyer’de, günüz bakım evleri, spor salonları, parklar, kütüphaneler, sağlık merkezleri, aşevleri ve diğer projeleri içiren önümüzdeki 10 yıllık eylem planını uygulamaya koyduk. Sarıyerlilerin desteğiyle, Sarıyer’i cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına hazırlıyoruz. Barış dili, bilimsel anlayış Sarıyer’de başladı, dünyada devam edecek" şeklinde konuştu.

SARIYER POSTA GAZETESİ


Son Güncelleme: 31.08.2021 12:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol