İstinye'de yıkım şoku!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na (İBB) bağlı ekipler, İstinye Spor Kulübü Çay Bahçesi'ne gelerek işletmenin bir kısmını yıktı.

İstinye'de yıkım şoku!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na (İBB) bağlı ekipler, İstinye Spor Kulübü Çay Bahçesi'ne gelerek işletmenin bir kısmını yıktı.

Yavuz Topal
Yavuz Topal
13 Eylül 2021 Pazartesi 15:34
1671 Okunma
İstinye'de yıkım şoku!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağlı ekipler, İstinye Spor Kulübü Çay Bahçesi'ne gelerek işletmenin bir kısmını yıktı. Karara tepki gösteren mahalle sakinleri ile ekipler arasında zaman zaman tansiyon yükseldi.

1978 yılında kurulan ve Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun'un başkanlığını yaptığı İstinye Spor Kulübü'nde yıkım şoku yaşanıyor. Kulüp Başkanı Saffet Akkoyun da çay bahçesine giderek ekiplerle görüştü. İşletmenin bir kısmı yıkılırken, vatandaşların karara tepki göstermesi üzerine yıkım durduruldu. İBB ile kulüp arasında görüşmeler devam ediyor.

"Kulübümüzün çay bahçesine göz koydular"

Sarıyer'in en köklü spor kulüpleri arasında yer alan ve faaliyete geçtiği 1988 yılından bu yana kulübün en büyük gelir kalemini oluşturan çay bahçesinin yıkımına tepkiler gelmeye devam ediyor. Gazetemize konuşan İstinye Mahalle Muhtarı Recep Alkan, "Belli bir grup tarafından kulübümüzün çay bahçesine göz koyuldu. Ekipler şikayet olduğu gerekçesiyle yıkım işleminin olacağını söylüyorlar fakat bizim elimize bununla ilgili bir tebligat gelmedi. Sorduğumuzda ise cevap alamıyoruz" ifadelerini kullandı.

SARIYER POSTA


Son Güncelleme: 14.09.2021 10:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ahmet korkmaz 2021-09-15 02:20:17

Sayın saygı ve sevgi değer sarıyer liler biz istinye sakinleri olarak kulübümüze ve başkanımız saffet beyin 26 senedir kulüp başkanlığı döneminde maddi desteği örencilere verdiği burslar sıkıntısı olan ben ve benim gibi olanlara maddi ve sosyal desteği devletin ödemediği pahalı kanser ilaçlarını maddi destekle temin ettiğini ve başkanımızı ve kulübümüze saygı ve sahip çıkıldığını beyan ederim kulübümüzün parkın içinde kulübe gelir amaçlı belediyemiz tarafından tahsis edilen bir büfe yeri vardır ve başkan ve yönetim tarafından 16 sene önce mesil müdürlük verilerek kira karşılığı bir istinyeli kardeşimize verilmiştir bu kardeşimiz kulübümüze layık bir işletme yapmamıştır ve vatandaşa ait parkı işletmesine dahil etmiştir ve park içinde 5 ayrı işletmeye kiraya verip gelirinden kulübe hiçbir katkı salamamıştır 16 sene bu parktan vatandaş ücretsiz faydalanamaktadır ve bu kardeşimiz başkan ve yönetimin haberi olmadan başka bir kardeşimizden para alarak ortak alıp birde yeni bir yapılaşma ve özel işletme gibi uçuk fiyatlarla satışa başlamıştı ben ve duyarlı istinyeli vatandaşlar kulübümüzün büfesine sahip çıkarak kanuni süreçlere başladık ve yapılan inceleme sonucunda büfe hariç diğer alanlar vatandaşın kamunun parkı olması yönünde karar çıktı kısaca biz istinyeli olarak kulübümüze büfemizede parkımıza sahip çıktık işletmede kimsenin gözü olamaz parkımız belediye düzenlemesiylebir çivi sökülmeden özgür bir kullanım parkı olarak büfemiz için saygı değer başkanımızın ve yönetimin alacağı her karara ben kendi adıma saygı duyarım......