Haydi Sen De Gel Sarıyer!

Yaklaşık 5 ay önce kurulan 'Haydi Sen De Gel Sarıyer Derneği', Sarıyer'in 38 mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya devam ediyor.

Haydi Sen De Gel Sarıyer!

Yaklaşık 5 ay önce kurulan 'Haydi Sen De Gel Sarıyer Derneği', Sarıyer'in 38 mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya devam ediyor.

Yavuz Topal
Yavuz Topal
18 Eylül 2021 Cumartesi 10:15
302 Okunma
Haydi Sen De Gel Sarıyer!

Yaklaşık 5 ay önce kurulan 'Haydi Sen De Gel Sarıyer Derneği', Sarıyer'in 38 mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya devam ediyor. Vatandaşlara bir nebze de olsa katkı sunmak istediklerini söyleyen Dernek Başkanı Koray Buz, "Tüm çalışmalarımız şeffaf ve denetlenebilir" ifadelerini kullandı.

4 yıldır gönüllü bir şekilde Sarıyer'deki ihtiyaç sahiplerine maddi ve manevi destek olan Koray Buz ile arkadaşları, artan talep ve destek üzerine daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla 4 ay önce Haydi Sen De Gel Sarıyer Derneği'ni kurdu.

"Önceliğimiz çocuklar ve öğrenciler"

Dernek hakkında Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu'na bilgiler veren Haydi Sen De Gel Sarıyer Dernek Başkanı Koray Buz, "4 yıldır gönüllü olarak ihtiyaç sahibi ailelere destek oluyoruz. Artan talep ve bize olan destek artınca yaklaşık 5 ay önce resmi olarak derneğimizi kurduk. 20 kişilik yönetim kurulumuzun olduğu derneğimizin amacı, Sarıyer'in 38 mahallesinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza yardım etmek, onların ihtiyacını karşılamak, daha iyi şartlarda yaşamalarını katkı sunmak. Fakat herhangi bir suiistimalin önüne geçmek için bize ulaşan ailelerin evine gidip gerçek anlamda ihtiyaçları var mı yok mu kontrol ediyoruz. Çünkü villada oturmalarına rağmen yardım kolisi isteyenler oldu. Gerekli incelemeleri yaptıktan sonra yardımlarımızı yapıyoruz. Bu destek kimi zaman bu maddi, kimi zaman ise manevi oluyor. Projelerimizi oluştururken ilk olarak çocukları ve öğrencileri gözetiyoruz" diye konuştu.

Yardımlar devam edecek

İhtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmeye devam edeceklerini söyleyen Buz, "Sarıyer'deki ilkokullarda 1. ve 4. sınıf öğrencilerine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttık. Arkadaşlarımız sınıf öğretmenleriyle görüşerek ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi tespit etti. Hazırlanan liste doğrultusunda çocuklara eğitim desteği vereceğiz" ifadelerini kullandı.

"Tüm çalışmalarımız şeffaf ve denetlenebilir"

Buz, sözlerini şöyle tamamladı: "Sarıyer'de ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapan dernek sayısı sınırlı. Olanlar da Sarıyer dışına da ulaşıyor. Fakat biz şu anlık sadece 38 mahallemizde faaliyet yürütüyoruz. Ülke genelinde çok sayıda yardım derneği kuruldu, kurulmaya da devam ediyor. Fakat her derneğin amacı iyilik değil. Maalesef bazıları kişisel menfaatlerini ön planda tutabiliyor. Dolayısıyla derneklere bir güven problemi yaşanabiliyor. Ancak bize karşı herhangi bir güvensizliğin olduğunu düşünmüyorum. Bizim tüm çalışmalarımız şeffaf ve denetlenebilir. Yaptığımız yardımları akıllarda soru işareti kalmaması adına sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz."

SARIYER POSTA


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol