Sarıyer'de yokuş aşağı inerken freni boşalan İSKİ’ye ait kanal temizleme aracı yol kenarında ki ağaç dallarında asılı kaldı. O sırada sokakta yürüyen bir kişinin bacağı aracın altında kalarak kırıldı.

Kaza, Cumhuriyet Mahallesi Çoban Sokak'ta dün akşam saatlerinde meydana geldi. Çalışma yapmak için sokağa giren vidanjör, henüz bilinmeyen nedenle yokuş aşağıya kaymaya başladı. O sırada sokakta yürüyen bir kişiye çarpan kamyon, kaldırıma çıktıktan sonra ağaç dallarına çarpıp durabildi. Çevredekilerin kazayı ekiplere bildirmesi üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye sevk edildi. İtfaiye ekipleri, bacağı kamyonun altında kalan kişiyi kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti. Özel bir hastaneye kaldırılan yaralının bacağının kırıldığı, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Kazayı yapan vidanjör sürücüsü kendi imkanları ile araçtan çıktı. Kamyon, bölgede çalışma yapan bir kepçeye zincirle bağlanarak düşmesi engellendi.

Mahalleli olayı anlattı

Kazayla ilgili konuşan mahalle sakini Metin Ergün, “Aşağıda bir arıza vardı, buradan gelmek durumunda kaldı. Sanırım freni boşaldı. Freni boşaldığı esnada bir yaya varmış ve yayaya çarpmış. Hafif bir yaralanma var” diye konuştu.