Şişman: Sarıyer'deki sprotif başarı tesadüf değil

Şişman: Sarıyer'deki sprotif başarı tesadüf değil

07 Şubat 2015 Cumartesi 10:43
1559 Okunma
Şişman: Sarıyer'deki sprotif başarı tesadüf değil

Sarıyer’in son dönemdeki sportif başarısını gazetemize değerlendiren Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman, “Sarıyer şu anda İstanbul’daki 39 ilçe arasında sporcu kimliği itibariyle 3 sırada yer alıyor. Bu sportif başarıda sadece bizim değil bu camiada yer alan kulüplerin ve diğer kurumların katkısı var” dedi.


Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman, Sarıyer’in son dönemdeki sportif başarısını gazetemize değerlendirdi. Sarıyer’in doğası itibariyle sportif anlamda başarıya ve sporcu yetiştirmeye el verişli bir yerleşim olduğunu ifade eden Şişman, “Sarıyer doğası itibariyle burada yaşayan insanlar spor konusunda beli olanaklar tanıyor. Ben 10 yıldır Sarıyer’deyim. Sarıyer’deki sprotif başarı tesadüf değili. Sarıyer şu anda İstanbul’daki 39 ilçe arasında sporcu kimliği itibariyle 3 sırada yer alıyor. Sadece futbol değil, diğer branşlardaki spor tesisleri ve kulüpler itibariyle önemli bir konumda. Tabi bu sportif başarıda sadece bizim değil bu camiada yer alan kulüplerin ve diğer kurumların katkısı var. Bizim işimiz sadece koordine etmektir. Şimdi bilindiği üzere bakanlığımızın burada tesisleri ve diğer kulüplerin tesisler var. Biz bunları ortaklaşa kullanarak bu başarıya katkı sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Tesisler yenileniyor


Sarıyer’in sportif alanda daha başarılı olması için bir takım çalışmalar başlattıklarını ifade eden Şişman, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak “Genelde Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü spora çok önem vermektedir. Bu noktada tesisler kritik yerde duruyor. Öncelikle Sarıyer’de biz ait olan tesislerin yenileme çalışmalarını yaptık. Başta Yusuf Ziya Öniş stadı olmak üzere. Hatta o stada onarımlar devam ediyor. Boyasından tutalım da kaloriferlerinin değiştirilmesine kadar bir yenilme işine girdik. Yine ilçemizdeki Orhan keçeli sahamızın tribün ilavesini yapıldı. Özellikle devamlı maç oynanacak duruma getirdik. Tesisler yenilendiği sürece ve alt yapıya önem verdiğimiz sürece sporun kalitesi daha da artacak” şeklinde konuştu.

513 dezajantajlı gence ücretsiz eğitim


Başta bonzai olmak üzere uyuşturucu maddeye karşı verilen mücadele de sporun caydırıcı olduğunun belirten Şişman, bu konuda çalışmalarının olduğunu söyledi. Sarıyer Kaymakamlığı başkanlığında süren çalışmaların bir parçası olduklarının altını çizen Şişman, “ Şimdi asıl çalışması Kaymakamlığımız başkanlığında diğer kurumla yapıyor. Yani onlar ala araştırmalarını yapıyor. Onların tespit ettikleri alanlara bizler müdahale ediyoruz. Kurumlardan aldığımız bilgiler ışığında antrenörlerimizi gerekli bölgelere göndererek gençlerimize gerekli eğitimi ve desteği veriyoruz. Bu noktada çalışmalarız olumlu sonuçlar veriyor. Şuana kadar bünyemizde 513 dezajantajlı gencimiz bizim kış okullarında ücretsiz eğitim görüyor. Bu gençler spor sayesinde hem kendilerini gelişimlerini tamamlıyorlar. Yaptığım çalışmalar neticesinde spor sayesinde gençlerimizin madde kullanımından uzak durduklarını görüyoruz. Bu bağlamda gençlerimizin topluma ve Türk sporuna kazandırılması yönündeki çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Tüm çalışmalarımız sağlıklı toplum içi olacak” diye kaydetti.

Haber: Selçuk ARSLAN 


Son Güncelleme: 07.02.2015 10:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol