Flaş Haber
Kapat

Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkan'ı Alihan Genç’ten iddialara cevap

Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanı Alihan Genç, kulüple ilgili gündeme gelen tüm iddialara yönelik basın açıklaması yaptı.

Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkan'ı Alihan Genç’ten iddialara cevap

Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanı Alihan Genç, kulüple ilgili gündeme gelen tüm iddialara yönelik basın açıklaması yaptı.

Levent Pehlivanoğlu
Levent Pehlivanoğlu
17 Ekim 2022 Pazartesi 23:54
311 Okunma
Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkan'ı Alihan Genç’ten iddialara cevap

Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanı Alihan Genç, kulüple ilgili gündeme gelen tüm iddialara yönelik basın açıklaması yaptı.

Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanı Alihan Genç’in basın açıklaması şöyle; “Sarıyer Spor Kulübü; yönetimi, Sarıyer’in kıymetli evladı Mehmet Demirtaş hocamız, oyuncuları ve şanlı taraftarıyla bir bütündür. Hepimizin amacı kulübümüzü ve Sarıyerlileri en iyi şekilde temsil etmektir. Bu noktada zaman zaman dışarıdan farklı söylemlerle karşılaşıyoruz. Bunlara da saygı duymakla beraber Sarıyer’i sevenleri üzdüğünü belirtmek isterim. Yönetim kurulumuz, teknik direktörümüz Mehmet Demirtaş’a inanmakta ve desteklemektedir. Şunu çok isteriz ki, kulübümüzün ilgili birimleri kamuoyuna her konuda bilgi vermek için hazırdır. Amacımız Sarıyer’i iyi bir yere taşımaktır. Hiç kimseyle polemiğe girmek değildir. Yönetim kurulundan ayrılan, bizim için çok kıymetli olan arkadaşlarımız olmuştur. Onlar da ileride yine mutlaka Sarıyer’e hizmet edecek kişilerdir. Ayrılmalarını hiç istemezdiki, fakat kişisel tercihlerine saygı duymaktan başka yapacağımız bir şey maalesef yoktur.”

‘KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK’

“Sarıyer Spor Kulübümüz, uzun yıllardan beri istediği noktaya gelemedi. Eski başkanımız da çok kıymetli ve değerli bir isimdi. Ancak 12 yıllık başkanlığı süresince gönül isterdi ki Sarıyer Spor Kulübü 1.Lig’e çıksın ama olmadı. Kongrede tek aday olarak çıkan Selçuk Kavaloğlu ve ekibi Sarıyer Spor Kulübü delegelerinin oy birliği ile seçildiler. Şunu da belirtmek isterim ki başta eski kulüp başkanımız Sayın Erdal Aksoy ve yine çok kıymetli burada isimlerini belirtemeyeceğim, Sarıyer’i seven kanaat önderleri bazı büyüklerimizin de maddi manevi olarak yönetimin yanında olmaları bizleri mutlu ediyor. Kendilerine buradan şükranlarımı iletmek isterim. Kim Sarıyer için güzel bir şey yapmak isterse, bizim her zaman kapımız açık. Sarıyer’in menfaati için herkesle görüş alışverişinde bulunmak isteriz.”

‘KULÜBÜ KİMSENİN YIPRATMAYA HAKKI YOKTUR’

“Sarıyer Spor Kulübü delegelerinin oy birliği ile seçmiş olduğu başkan ve yönetimine belli bir makul süre verilmelidir. Yeni bir takım ve yeni bir hoca ile yola çıkıldı. Transfer konusunda zaman kısıtlı olmasına rağmen çok başarılı ve herkesin almak istediği birçok oyuncu transfer edilmiş, kaliteli bir ekip yaratılmıştır. Tabi ki zaman içerisinde eksik görülen noktalara da transferler yapılacaktır. Bütün amacımız, Sarıyer’in bu kıymetli markasını layık olduğu yere 1-2 sene içerisinde getirmektir. Bu süreçte Sarıyer Spor Kulübü’nü kimsenin yıpratmaya da hakkı yoktur. Şu bilinmelidir ki; "Mahkeme kadıya mülk olmaz", Eğer başarılı olamayacağımıza inanırsak, önümüzdeki kongrede hesap vererek ayrılırız. Başkan ve yönetim olarak başarılı bir yolda ilerliyoruz. Bunu da zaman gösterecektir”

‘SARIYER’İN SAHİBİ ŞANLI SARIYER TARAFTARIDIR’

“Kulübümüz tamamen şeffaf yönetilmekte, her türlü maddi giriş ve çıkışlar kulüp resmi hesabından yapılmakta olup bütün yönetim kurulunun bilgisi dahilindedir. Kulübümüz şu ana kadar başarıyla yönetilmektedir. Geçmiş yönetimden kalan birçok futbolcu ödemelerinin büyük bir kısmı yapılmıştır. Mevcut kontratlı oyuncularımıza da taahhüt edildiği gibi ödemeleri ve primleri yapılmış olup maddi herhangi bir sorunumuz yoktur. Bütün bu giderler Sarıyer sevdalısı yöneticileri ve büyüklerimizin destekleriyle gerçekleşmiştir. Bundan sonra da sadece lafla değil özde Sarıyer sevgisi olanların desteğine ihtiyacımız vardır. Gerçek dışı söylemlerin sadece Sarıyer’e zarar vereceğini herkesin bilmesi gerekir. Sarıyer’in sahibi şanlı Sarıyer taraftarıdır. Bu konuda herkesi sağduyuya davet ediyorum.”

Son Güncelleme: 18.10.2022 00:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol