AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın davetlisi olarak Sarıyer-Amedspor müsabakasını izlemek için Yusuf Ziya Öniş Stadı’na gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na özel açıklamalarda bulundu.

“Sarıyer Spor Kulübü, gerek camiası gerekse sportif alt yapısı ile Türkiye’nin en köklü camialarından bir tanesi” diyen Bakan Kasapoğlu’nun röportajından öne çıkanlar:

“Sarıyer sevdiğim bir ilçe”

Sarıyer’i önemsediklerini belirten Kasapoğlu, “İstanbul’da doğup büyüyen biri olarak Sarıyer bildiğim ve çok sevdiğim bir semt. Spor ve esnaf noktasında Sarıyer’i çok önemsiyoruz. İnşallah bundan sonra da ziyaretlerimiz devam edecek. Yani birçok konuda bu nezih ilçeyi önceliklerimiz arasına katacağız” diye konuştu.

Kasapoğlu’ndan Sarıyer’e övgü

“Sarıyer’in son derece güzel bir taraftar topluluğu var”  diyen Kasapoğlu, “Takımın ve sahanın durumu gayet iyi. Bunların yanında taraftarların birbirine saygısı, oyuncuların rakiplerine saygısı ve yöneticilerin rakip takım yöneticilerine saygısı da son derece önemli bir konu. Tüm bunlar bizim kültürümüz içerisinde yer alan davranışlardır. Bu saydıklarımın hepsini Sarıyer’de görüyoruz ve bu da bizi son derece memnun ediyor” ifadelerini kullandı.

Sarıyer’e yeni stat yapılacak mı?

Son yıllarda tesisleşme konusunda önemli atılımlar gerçekleştiren Türkiye, bu alanda öncü ülkeler arasında yer alıyor. Sarıyer’in de stat talebi olduğunu bildiklerini belirten Kasapoğlu şunları söyledi: “Türkiye’nin her bölgesinde spor özelinde yatırımlarımız ve projelerimiz var. Ülkemiz spor noktasında özellikle son 15 çok ciddi atağa kalktı. Ülke genelinde devam eden çalışmalar kapsamında yeni yatırımlarımız da olacak.”