banner75

Yıldırım'dan tapu ve rayiç bedel sözü

Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi Sarıyer’de çeşitli temaslarda bulundu. Yıldırım, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “10 yıllık kaybı telafi edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yıldırım'dan tapu ve rayiç bedel sözü

Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi Sarıyer’de çeşitli temaslarda bulundu. Yıldırım, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “10 yıllık kaybı telafi edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sarıyer Posta
Sarıyer Posta
25 Şubat 2019 Pazartesi 10:24
419 Okunma
Yıldırım'dan tapu ve rayiç bedel sözü

Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi Sarıyer’de çeşitli temaslarda bulundu. Yıldırım, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “10 yıllık kaybı telafi edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, ilçeye gelişinde AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’la birlikte Cumhuriyet Mahallesi muhtarlığını ziyaret etti. Ardından AK Parti İlçe Başkanlığı’na geçerek partililerle buluştu. Daha sonra MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na giden Yıldırım, Cumhur İttifakı Sarıyer MHP Meclis Üyesi Adayları ve MHP ilçe yönetimi ile de bir araya geldi. Ardından Sarıyer esnafını ziyaret ederek börek yedi, vatandaşlarla sohbet etti, martılara simit attı. Yıldırım Sarıyer’deki son programında Sivas, Erzincan ve Giresun başta olmak üzere çeşitli hemşeri dernekleriyle Sarıyer İBB Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

Yıldırım’a coşkulu karşılama

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmaları kapsamında Sarıyer’e gelen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İlçe Başkanlığı binasında partililer ile bir araya geldi. Yıldırım’ı Sarıyer’de coşkulu bir kalabalık karşıladı. İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, AK Parti Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Gamze Demirtaş, Meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı.

“Binali Yıldırım büyük bir irade ortaya koydu”

Yıldırım’ın iştirakiyle Sarıyer AK Parti İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen ve 3 Kademenin katıldığı toplantıda konuşan Salih Bayraktar, Türkiye’ye pek çok hizmetler kazandıran ve 15 Temmuz’da çok önemli bir irade ortaya koyan Binali Yıldırım’ın yöneteceği İstanbul’da belediye başkanlığı yapacak olmaktan duyduğu heyecanı aktardı. Binali Yıldırım da Bayraktar’ın İmar Barışı Yasası’nın çıkarılması sürecindeki katkılarının altını çizdi.

Yıldırım’dan tapu ve rayiç bedel sözü

Ardından MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na geçen Yıldırım, ilçe yönetimiyle seçim çalışmalarıyla ilgili durum değerlendirmesi yaptı. Burada konuşma yapan Yıldırım, Şükrü Genç’in 2009 yerel seçimleri öncesi vatandaşlara yolladığı mektupta “tapularınız seçimden sonra elinizde” dediğini hatırlatarak, “Tapular ortada yok. Herhalde belediyede kayboldu. Ama bu sefer gelecek merak etmeyin. Bu söz AK Parti sözüdür, bu söz Reis’in sözüdür, bu söz Salih Bayraktar’ın sözüdür. Bizde postada gecikme olmaz. Çok dakik çalışırız” dedi. İmar Barışı Yasası’nın çıkması sürecinde Salih Bayraktar’ın yaptığı katkının önemine dikkat çeken Yıldırım, “Türkiye’nin en önemli sorunu mülkiyet sorunuydu. İmar Barışıyla bu işi hallettik. 10 milyon vatandaşımız imar barışına müracaat etti. Ve hepsinin bütün arsaları ve evleri kayıt altına alındı. İlk adım tamam. İkinci adım tapuların teslimi. Onu da inşallah 1 Nisan’dan itibaren biz vereceğiz biz başaracağız. Binali Yıldırım sözü” şeklinde konuştu. Yıldırım rayiç bedel konusuyla ilgili olarak da, “ Onlar sizin evinizdir sizin arsanızdır. 10 yıldır, 20 yıldır, 30 yıldır, emek vermişsiniz oranın çamurunu çiğnemişsiniz, çilesini çekmişsiniz dolayısıyla en makul ücretle alacaksınız. Ben burada söz veriyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“10 yıllık kaybı telafi edeceğiz”

Konuşmasında Sarıyer’in 1994 yılı öncesinde İstanbul’uyla aynı durumda olduğunu hatırlatan Binali Yıldırım, “İstanbul umutsuz bir vaka iken Cumhurbaşkanımız Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanı olduğu İstanbul’u ayağı kaldırdı. O gün bugün biz yerelde iktidarız. Gönül belediyeciliğini hizmet belediyeciliğini en iyi şekilde uyguluyoruz. Sarıyer’in bu anlamda kayıp yılları var 10 yıl olmuş. Bu aradaki boşluğu inşallah 31 Mart sonrası Yerli Milli, Sarıyerli Salih Bayraktar ile kısa sürede kapatacağız. Salih Bayraktar Sarıyer’in adeta MR’ını çekmiş vaziyette. Zaten doğma büyüme Sarıyerli. Toprağında izi var. Sarıyer’i öğrenmek için zaman kaybetmeyecek hemen işlere koyulacak. İnşallah kısa sürede bu eksikler kapatılacak” dedi.

“Bu evler arsalar burada yaşayanların malıdır”

Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şunu herkesin bilmesi lazım bu evler bu arsalar bu taşınmazlar burada yaşayanların malıdır. Vaktiyle buraya gelip buranın çilesini çeken, çamurunu çiğneyen onlardır. Bugünlere geldi. Değeri arttı. Hazır değeri artmışken biz buradan bir iyi para alalım düşüncesi bize yakışmaz. Makul, hak sahiplerinin verebileceği bir fiyatla bunu hak sahiplerine vereceğiz. Rayiç bedel, fahiş bedel demek. Fahiş bedelle olmaz. Buna önce ben karşı çıkarım. Hakkı olan buradaki insanlardır. Onların rüçhan hakkı vardır. Ve onun en uygun şartlarda verilmesi lazım. Bunun da takipçisi olacağım. Sadece Sarıyer için değil. İstanbul’un genelinde Türkiye’nin genelinde uygulanacak maksadımız buradan para kazanmak değil bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktır, bakış açımız budur.”

“Bayraktar: mülkiyet problemini çözdük”

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar salon toplantısında yaptığı konuşmada 4,5 yıl önce ilçe başkanlığı görevine geldiğinde kanaat önderlerini dinleyerek Sarıyer’in meselelerini masaya yatırdıklarını ve Sarıyer’in en büyük probleminin mülkiyet ve imar olduğunu gördüklerini kaydetti. Bu konuda yıllarca milletin duygularıyla oynandığını ifade eden Bayraktar, “Bu durumu görünce tüylerimiz diken diken oldu. Hazmedemedik. Derhal harekete geçtik. Teknik bir ekip oluşturduk, raporlar hazırladık. Çalışmalar yaptık. Gerçekten bu çalışmaları yaparken biz bunların popülizmini yapmadık. Çünkü mağduriyet üzerinden siyaset yapmak bize yakışmazdı. Bu çalışmaları gizli yaptık. Cumhurbaşkanımızın desteğiyle, Sayın Binali Yıldırım Beyefendi’nin gayretleriyle başardık. Değerli Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Mücahit Demirtaş beyefendinin gerçekten çok büyük destekleri oldu. Bu meseleye gerçekten çok çalıştık. Tarihi bir yasayı çok kıymetli bir yasayı çıkarttık” diye konuştu.

“Gayret gösterdik ve netice aldık”

Yıldırım’ın konuşmasında söylediği mektubu da gösteren Bayraktar, “Tam 10 yıl önce yine yerel seçim arifesinde bu mektubu sizlere gönderdiler. Sizin tapu vermek haddinize mi? Böyle bir şey olabilir mi? Belediye başkanı tapu verebilir mi? Ancak “Ben bu meselenin çözümü için elimden gelen gayreti göstereceğim” diyebilirsiniz. Biz de bunu yaptık. Bu gayreti gösterdik. İmar Barışı Yasası’nı çıkardık. Netice aldık. Hayırlı olsun diyorum. İnşallah Sarıyer’de biz Cumhur İttifakı olarak siyasete bir nezaket bir kalite bir ahlak bir samimiyet getirmeye adayız” şeklinde konuştu.

Yıldırım hemşeri dernekleriyle bir araya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer Kültür Merkezi’nde Erzincan, Sivas, Giresun derneklerinin düzenlediği programda konuşan Yıldırım, 15 Temmuz'da yaşananları anımsatarak, 15 Temmuz'un Türkiye'nin ikinci kurtuluş mücadelesi olduğunu söyledi. Onun başkomutanının da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Yıldırım, "Cumhur İttifakı'nı merak edenler için söylüyorum; Cumhur İttifakı AK Parti lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la, 'mesele memleket meselesi ise gerisi teferruattır' diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türkiye'nin bekası için kurduğu ittifaktır." dedi. Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz gecesi kurulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "O geceyi birebir yaşayan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Olay ilk anlaşıldığı andan itibaren hemen Cumhurbaşkanımızla görüşmemizi yapıp işin adını koyduk. 2 görüştüğüm kişi de Sayın Devlet Bahçeli'dir. Bizzat kendisi aradı, sonuna kadar arkanızdayız, 'Bu bayrak inmez bu ezanlar dinmez, bu alçaklara hak ettikleri cezayı vereceğiz.' O gece genci yaşlısı kadını erkeği herkes meydanlardaydı. Cumhurbaşkanı'na kulak verdiniz, indiniz meydanlara alçaklara dersini verdiniz. O gün başlayan bu yolculuk halem devam ediyor." Yenikapı ruhu ve Anayasa değişikliğine değinen Yıldırım, "Anayasa değişikliği ile 94 yıllık sürekli vesayet, sürekli darbe ve müdahale üreten sistemi değiştirdik ve başkanlık sistemine geçtik. Bu da Cumhur İttifakı'nın bir başarısıdır. 16 Nisan'da siz, 'evet' dediniz ve sistem değişikliği oldu. Daha sonra 24 Haziran'da da başkanlık sisteminin ilk Cumhurbaşkanı'nı seçtik. Cumhurbaşkanı olarak lider Recep Tayyip Erdoğan'ı iş başına getirdik" ifadelerini kullandı.

“Türkiye'nin tapusu devletimiz ve milletimizdir”

Sarıyer'in tapu sorunlarına dikkati çeken Binali Yıldırım, şöyle devam etti: "Niye üzülüyorsunuz Salih kardeşim (Salih Bayraktar), belli ki tapular postada takılmış. Şimdi 1 Nisan'dan itibaren o arızayı da gidereceksin, Sarıyer'in tapularını dağıtacaksın. Bu kadar basit. Önemli olan Türkiye'nin tapusudur. Türkiye'nin tapusu bayrağımız, toprağımız, devletimiz ve milletimizdir. Şimdi İstanbul'a Sarıyer'e ne yapılacak? Bunları konuşmayı gereksiz buluyorum. Ne yapacağımızı görmek istiyorsanız, 16 yılın birikimine bakın. 16 yıl boyunca yolları böldük, hayatları, gönülleri ve Türkiye'yi birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye’yi böldürtmeyiz. İstanbul'un trafik bölümünü kim çözer? Binali Yıldırım. Bu işler tecrübe ister, lafla olmaz. O kadar da mütevazi olmaya gerek yok, gerçeği konuşuyoruz. Yüksek hızlı tren, Marmaray, Avrasya tüneli, İstanbul-Bursa otoyolu, Osmangazi Köprüsü, dünyanın en büyük havalimanı, Yavuzsultan Selim Köprüsü, Kuzey- Marmara Otoyolu. İstanbul'un trafiği alacak çok muazzam bir proje. İlave olarak, dünyanın en uzun köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü. Eğer Anadolu'ya yaptığımız işleri saymaya kalksak, 3 gün buradan ayrılamazsınız."

“Sarıyer’i daha da güzelleştiriyoruz”

Sarıyer'e yapılması planlanan hizmetlere değinen Yıldırım, şu bilgileri verdi: “Sarıyer'in çok güzel projeleri var. Salih Bayraktar bunu anlatıyor. İstanbul'un trafik sorunu varsa, Sarıyer'in de var. Tüneller geliyor. Sarıyer'den başlanıyor, Dolmabahçe'ye kadar tüneller yapılıyor. Bir kısmı yapıldı, bir kısmı yapılıyor. Aynı zamanda yeşil vadilerle Sarıyer'i daha da güzelleştiriyoruz.”

banner69
Son Güncelleme: 26.02.2019 10:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.