SARIYER BELEDİYESİ ZABITA ALIYOR DETAYLAR HABERİMİZDE

Sarıyer Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda en az 60 KPSS puanı ile belediye başkanlığı bünyesine zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Toplamda 15 zabıta memuru alımı için yayımlanan duyurunun başvuru bilgileri yazımızda.

SARIYER BELEDİYESİ ZABITA ALIYOR DETAYLAR HABERİMİZDE

Sarıyer Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda en az 60 KPSS puanı ile belediye başkanlığı bünyesine zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Toplamda 15 zabıta memuru alımı için yayımlanan duyurunun başvuru bilgileri yazımızda.

Sarıyer Posta
Sarıyer Posta
30 Eylül 2020 Çarşamba 12:24
1378 Okunma
SARIYER BELEDİYESİ ZABITA ALIYOR DETAYLAR HABERİMİZDE

Sarıyer Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda en az 60 KPSS puanı ile belediye başkanlığı bünyesine zabıta memuru alımı yapılacağına duyuruldu. Toplamda 15 zabıta memuru alımı için yayımlanan duyurunun başvuru bilgileri ve tüm detaylar haberimizde. 

Sarıyer Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak belediye memuru alımında başvuru bilgileri şu şekilde:

BAŞVURU GENEL KOŞULLARI

Sarıyer Belediyesi zabıta memuru alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a. Türk vatandaşı olmak.

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c. Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesi’nde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

f. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR

a. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak ön lisans 2018-KPSSP93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, 60 puan ve üzeri KPSS puanını almış olmak.

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c. 657 sayılı Kanunun 48. Maddesi’nin (a) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/a Maddesi’nde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.)

d. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

f. Yabancı Dil Sınavı şartı aranan kadrolar için YDS İngilizce sınavından en az (C) seviyesinde puan almış olması gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHİ

Sarıyer Belediyesi zabıta memuru alımına başvuru yapacak adaylar , aşağıdaki evrakları 2 ile 6 Kasım tarihleri arasında belediyeye şahsen teslim edecek.

  1. Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (http://www.sariyer.bel.tr) temin edeceklerdir.
  2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
  3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
  6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
  7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
  8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  9. Yabancı Dil Sınavı şartı aranan kadrolar için İngilizce YDS sonuç belgesinin doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgenin aslı veya noter onaylı örneği,
  10. 3 fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

<