ŞAHİN: 'KADINLARIMIZ İNSANLIĞIN KALBİDİR'

ŞAHİN: 'KADINLARIMIZ İNSANLIĞIN KALBİDİR'

08 Mart 2016 Salı 15:49
1000 Okunma
ŞAHİN: 'KADINLARIMIZ İNSANLIĞIN KALBİDİR'
İstanbul Valisi Vasip Şahin'in eşi Şeyma Şahin'in ev sahipliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Sarıyer Vilayetler Evi'nde şehit ve gazi eşleri, sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin katılımıyla yemek programı düzenlendi.
Programda konuşan Şeyma Şahin, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Kadınların, toplumsal ve siyasal yaşama etkin katılımı, gelişmişliğin ve çağdaşlığın önemli göstergesidir. Uzun yıllar boyunca kadınların, kamusal yaşama erkeklerle eşit biçimde katılmasının çeşitli nedenlerle engellenmesi, dünyamızı kadınların üretici ve yaratıcı gücünden yoksun bırakmıştır" diye konuştu.

"TÜRK ANNESİ DAİMA ÖZVERİNİN, SEVGİNİN KAYNAĞI OLMUŞTUR"

Kadınların, ekonomik ve sosyal yaşamın ayrılmaz parçaları olduğuna dikkat çeken Şahin, "Ülkemizde, her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınlarımızın sayısının artması, övünç kaynağımızdır. Toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru ve toplumun temel taşı olan Türk kadını ve Türk annesi daima özverinin, sevginin kaynağı olmuştur. Millet ve devlet yapımızın odağında yer alan tüm zor şartlarda fedakarlıklarını esirgemeyen kadınlarımızın hayatın her alanında çalışmalarıyla elde ettiği başarılar her geçen gün artmaktadır" dedi.

"KADINLARIMIZ İNSANLIĞIN KALBİDİR"

Kadınların öncelikle birer "birey" olarak toplumun en önemli unsuru olduğunu da ayrıca vurgulayan Şeyma Şahin, "Kadınlar aile kurumunun temel taşı olarak toplum ve aile hayatımızın en önemli aktörleridirler. Kadınlarımız eş olarak, anne olarak ve toplumun eşit statüdeki bireyleri olarak her alanda çok önemli sorumluluklar üstlenmektedirler. Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren kadınlarımız insanlığın kalbidir. Sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Anadolu kadını ülkesinin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasında üzerine düşeni fazlasıyla yapmış; bugün gerek kamu, gerekse özel sektörde eğitim, hukuk, sağlık, sanat, politika, spor gibi birçok alanda üstün başarılara imza atmış ve atmaya da devam edecektir. Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Cinsiyet ayrımının olmadığı bir dünyada, insanların eşit, kardeşçe ve barış içinde yaşayabilmeleri umuduyla, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından program, fotoğraf çekimiyle son buldu.


Son Güncelleme: 08.03.2016 15:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol