MEMLEKET SARIYER İLK KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı'nda 1. Olağan Kongre heyecanı yaşandı. Seçime tek aday olarak giren Kurucu İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, delegelerin oylarıyla ilçe başkanı seçildi.

MEMLEKET SARIYER İLK KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı'nda 1. Olağan Kongre heyecanı yaşandı. Seçime tek aday olarak giren Kurucu İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, delegelerin oylarıyla ilçe başkanı seçildi.

Levent Pehlivanoğlu
Levent Pehlivanoğlu
14 Temmuz 2021 Çarşamba 14:31
801 Okunma
MEMLEKET SARIYER İLK KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı'nda 1. Olağan Kongre heyecanı yaşandı. Seçime tek aday olarak giren Kurucu İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, delegelerin oylarıyla ilçe başkanı seçildi.

Büyükdere'deki ilçe binasında gerçekleştirilen kongreye; Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Aysever, Memleket Partisi Kurucular Kurulu Üyeleri Mehmet Kazancı, Ali Evren Özsoy, Aykut Demiray ve Meryem Şengül Kala, Memleket Partisi İstanbul İl Sekreteri Ümran Öksüz, Memleket Partisi İstanbul İl Yöneticisi Mehmet Deniz, DSP Sarıyer İlçe Başkanı Alaaddin Pınarbaşı, AK Parti Sarıyer ilçe yöneticileri, Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı, Kocataş Muhtarı Serdal Doğan, Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede, İlçe Başkanı Doğan Altıntaş tarafından faaliyet raporu okundu. Yapılan oylama ile yönetim idari ve mali açıdan ibra edildi.

"MEMLEKET PARTİSİ HALKA UMUT OLMAK İÇİN KURULDU"

Kongrede konuşan Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Aysever, "Siyasi hayatımda yaptığım ilk konuşmadaki yaşadığım heyecanın aynısını bugün de hissediyorum. Bizler ülkenin içerisinde bulunduğu zor durumda Memleket Partisi'ni birlikte kurduk. Beceriksiz bir muhalefet 20 yıldır ceberut bir iktidarı ülkenin başında tutuyor. Eğer güçlü muhalefet olsaydı bu yaşananlar olmazdı. İktidar eriyor, muhalefet kan kaybediyor, kararsızların sayısı her geçen gün artıyor. Böyle bir ortamda Memleket Partisi halka umut olabilmek için, yeniden umutları yeşertebilmek için büyük gayret ve çaba içerisinde yurttaşımızla kucaklaşmanın yollarını arıyor" diye konuştu.

"DOĞRU KAZANACAK, YALAN KAYBEDECEK"

Aysever, "Biz cumhurbaşkanlığı adaylığı sırasında Genel Başkanımız Muharrem İnce'nin Türkiye genelinde yarattığı sinerjiye şahit olduk. Fakat yanımızda olduklarını zannettiğimiz ve içimizden bizi haince vuranların olduğunu sonradan gördük. Biz o seçime girdiğimizde etrafımızda dostlarımız yoktu. Yıllar sonra ilk defa yüzde 30 barajını aşarak halka umut olmuş bir genel başkanımız var. Şimdi yarım kalan işi tamamlamak için yola çıktık. Partimiz yaklaşık 2 ay önce kuruldu. Buna rağmen Türkiye'de 55 il, İstanbul'da ise 19 ilçede örgütlendik. Bu kadar kısa sürede hep birlikte böyle bir başarıyı elde etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Arkamızda ne devletin olanakları ne de belediyenin gücü var. Bizim arkamızda sadece inancımız, yüreğimiz, dayanışmamız, emeğimiz, alın terimiz, sevgimiz var. Doğru kazanacak, yalan kaybedecek. Cesaret kazanacak, korkaklık kaybedecek" ifadelerini kullandı.

"BİZİM KAYNAĞIMIZ KENDİ KADROLARIMIZDIR"

Memleket Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Deniz, "Başkanımız Doğan Altıntaş ve yönetim kurulu üyeleri yaklaşık 1 ay önce atanmışlardı. Fakat bu ilçe örgütü 3 ay önce kuruldu. Dolayısıyla bu süre zarfında emek sarf eden tüm yoldaşlarıma teşekkür ediyorum. Maddi ve manevi açıdan her zaman yanımızda olan arkadaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum. Bize 'kaynaklarınız nerede?' diyenlere cevap olarak bizim kaynağımız kendi kadrolarımız, üyelerimiz demek istiyorum" dedi.

"İYİ İNSANLARLA YOL YÜRÜYECEĞİZ"

Siyasi üslup vurgusu yapan Deniz, "Türk siyasetinde ve toplumumuzda en büyük sorunun üslup ile nezaket olduğunu düşünüyorum. Maalesef son yıllarda bu iki husus çok geriledi. 1970'li yıllarda Türkiye büyük buhranlar yaşarken Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş siyasi üsluplarını bozmadılar. Türkiye teknoloji olarak çağ atladı diyorlar ancak üslupta çağ dışı kaldı. Bunun en büyük sorumluları ülkemizdeki siyasilerdir. Tehdit ve şantaj dili, baskı kabul edilemez. Bizim için iki çeşit insan var. İyi ve kötü insan. Bizler Sarıyer'de ve İstanbul'da iyi insanlarla yol yürüyeceğiz. Din, dil, ırk ve parti ayrımı yapmayız" diye konuştu.

"RANTSAL KONULARDA BİR GECEDE ANLAŞABİLİYORLAR"

Deniz, "Türkiye'deki siyasi partiler arasında gizli bir işbirliği var. Bu da siyasetin çürümesine neden oluyor. Sürekli kavga edenler önemli ve rantsal konularda bir gecede anlaşabiliyorlar. Fakat toplumsal konularda kavgalar had safhada. İstanbul'da Halk Ekmek üzerinden tartışmalar yaşandı. Kamuoyu günlerde bu gündemle meşgul edildi. Eğer uygun fiyata ekmek satmak istiyorsanız büfeye de ihtiyaç duymazsınız. Aynı fiyattan bakkala ve marketlere de halk ekmek verebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

DENİZ'DEN İMAMOĞLU VE YAVAŞ'A ELEŞTİRİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı eleştiren Deniz, "Mansur Yavaş, AK Parti döneminde 60 Dolara mal edilen asfaltı aynı firmadan 20 Dolara aldıklarını söyledi. Güzel bir tespit ve tasarruf yapıldı. Fakat aynı firma ile neden çalışıyorsunuz? Böyle bir zorunluluğunuz mu var? Bu yolsuzluğu ve adaletsizliği sadece firmalar mı yapıyor? Yoksa işin içerisinde bürokratlar, siyasetçiler de var mı? Tüm bunları sormak zorundayım. Bu yolsuzluğu paylaşanlardan biri de o firmadır. Aynı firma, taşeron, elemanlarla çalışacaksanız bu halk sizi neden tercih etsin? Aynı şekilde Ekrem İmamoğlu'nun yönetimi ile ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum. 20 yıldan fazla bir süre sonra CHP İstanbul'u kazandı. Fakat kendi bünyesinde bir adam bulamadı ve ikinci adam olarak AK Parti döneminde Ziraat Bankası'nı yöneten, kredileri veren, birilerine haksız kazançlar sağlayan, birçok özelleştirmede imzası olan Can Akın Çağlar'ı getirdi. Bu da partiler arasında paslaşmanın bir göstergesidir. Mevcut siyasi partilerin birbirlerinden farkı kalmadı. Memleket Partisi de bu yüzden kuruldu" şeklinde konuştu.

"BARIŞACAĞIZ, BÖLÜŞECEĞİZ, BÜYÜYECEĞİZ"

Teşekkür konuşması yapan Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, şunları söyledi: "Sarıyer'in birçok sorunu var. Yıllarca vaat edilen fakat bir türlü çözüme kavuşturulamayan problemlerin hepsini biliyoruz. Özellikle İstanbul'un balık ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan Sarıyer'de modern bir balıkçılar çarşısı yok. Bunun dışında özellikle hafta sonu kilitlenme noktasına gelen trafik Sarıyer'in kangreni oldu. Sitelerin kanalizasyon ve altyapı sorunları var. Çok sayıda mahallemizin mülkiyet ve imar problemi devam ediyor. Hem iktidar hem de muhalefet halkımızı yıllardır kandırıyor. Belediyenin bütçesi verimli kullanılmıyor. Makam saltanatı ülkenin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de mevcut. Tüm bu sorunlar kimseye diyet borcu olmayan, cesur yürekli Genel Başkanımız Muharrem İnce liderliğinde ve Memleket Partisi iktidarında çözülecek. Barışacağız, bölüşeceğiz, büyüyeceğiz. Tepeden tırnağa cesaret, her şey memleketi sevmekten ibaret."

SARIYER POSTA GAZETESİ


Son Güncelleme: 14.07.2021 15:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol