Mecliste kırmızı güllü protesto

Mecliste kırmızı güllü protesto

03 Şubat 2015 Salı 01:32
871 Okunma
Mecliste kırmızı güllü protesto
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, Hazreti Muhammed’e hakaret içeren karikatüre verdiği destek büyük tepki topladı.

Peygamber efendimizhakaret içeren karikatürü yayınlayan Cumhuriyet Gazetesine destek ziyaretinde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye meclisinde protesto edildi.

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ KIRMIZI GÜL BIRAKTI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, Hazreti Muhammed’e hakaret içeren karikatürünü yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi’ne verdiği destek, Sarıyer Belediye Meclisinde de protesto edildi. Geçtiğimiz hafta, çoğunluğu AK Partili vatandaşlardan oluşan bir grup tarafından Sarıyer Belediyesi önüne siyah çelenk konularak protesto edilen Şükrü Genç’i Sarıyer Belediye Meclisinde de protesto eden AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, meclis salonunu, kırmızı gül bırakarak terk ettiler.

ak"ŞÜKRÜ GENÇ'İ KINIYORUZ"

Sarıyer Belediye Meclisi salonuna, Peygamber Efendimizi temsil eden kırmızı güllerle gelen AK Partili Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri gündemin okunmasının ardından, üzerlerinde “Peygamber Efendimize yapılan saygısızlığı ve ona destek verenleri kınıyoruz” yazan gülleri meclis salonuna bıraktılar.

1XHlb_1422879878_0073Ptotesto eylemiyle ilgili açıklama yapan Sarıyer Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Nurettin Çelik şu şekilde konuştu:

"KUTSALIMIZA KİMSE HAKARET EDEMEZ"

Peygamber Efendimize yapılan bu saygısızlık kadar, buna destek verilmesini de kınıyoruz. AK Parti üyeleri ve bir grup vatandaşımızın demokratik hakkını kullanarak Sarıyer Belediyesinin önüne siyah çelen koymasının ardından, Sarıyer Belediye Meclis üyeleri olarak birler de tepkimizi gayet naif bir tutumla, yanımızda getirdiğimiz kırmızı gülleri meclis salonuna bırakarak gösterdik. İnanca hakaretin ve kutsal değerlerimize yapılan saygısızlığın fikir özgürlüğü anlamına gelmediğini bir şekilde anlatmamız lazımdı. Bizler de bu yolla tepkimizi dile getirmeyi tercih ettik. Destek veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.”


Son Güncelleme: 03.02.2015 01:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol