Emirgan sahil yolu genişletme projesinde sona yaklaşıldı

Emirgan sahil yolu genişletme projesinde sona yaklaşıldı

20 Ocak 2015 Salı 19:12
1758 Okunma
Emirgan sahil yolu genişletme projesinde sona yaklaşıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Emirgan sahil yolunun denize doğru genişletilmesi projesinde sona yaklaşıldı.


Bisiklet ve yürüyüş yolu, balık tutma platformu ve 116 araçlık otopark cebi içeren projede denize kazık çakma işlemleri tamamlandı. Geçtiğimiz Mart ayında başlatılan çalışmalarda 700 metrelik sahil kesimine denize kazık çakma işlemleri büyük ölçüde tamamlandı. İBB tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtımı yapılan projede Emirgan sahilinin 700 metrelik bir bölümünü kapsıyor.


dGenişletilen bölümde 2 metre genişliğinde bisiklet yolu oluşturulacak. Ayrıca 3 metre genişliğinde toplamda 1550 m2 yeşil alan planlanıyor. Otomobilleriyle gelen vatandaşlar için ise sahil bandı boyunca 116 araçlık otopark cebi yapılacak. Balık tutan vatandaşların içinde 30 metre uzunluğunda 3 adet balık tutma platformu yapılacak. Böylece balıkçıların yürüyüş yapan ya da bisiklete binenleri rahatsız etmeden balık tutmaları sağlanacak. Proje tamamlandığında toplam 11 bin 300 m2'lik bir alan yeniden düzenlenmiş olacak. Projenin 2015 yılı ortalarında tamamlanması bekleniyor.


Son Güncelleme: 20.01.2015 19:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol