CEVAHİROĞLU’NDAN PEHLİVANOĞLU’NA ÖZEL AÇIKLAMALAR

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na gündeme dair özel açıklamalarda bulundu. Belediyenin çalışmalarını da eleştiren Cevahiroğlu, “Sarıyer Belediyesi bizde olsaydı çok daha güzel işlere imza atardık” ifadelerini kullandı.

CEVAHİROĞLU’NDAN PEHLİVANOĞLU’NA ÖZEL AÇIKLAMALAR

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na gündeme dair özel açıklamalarda bulundu. Belediyenin çalışmalarını da eleştiren Cevahiroğlu, “Sarıyer Belediyesi bizde olsaydı çok daha güzel işlere imza atardık” ifadelerini kullandı.

Levent Pehlivanoğlu
Levent Pehlivanoğlu
25 Mayıs 2020 Pazartesi 09:00
644 Okunma
CEVAHİROĞLU’NDAN PEHLİVANOĞLU’NA ÖZEL AÇIKLAMALAR

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na gündeme dair özel açıklamalarda bulundu. Belediyenin çalışmalarını da eleştiren Cevahiroğlu, “Sarıyer Belediyesi bizde olsaydı çok daha güzel işlere imza atardık” ifadelerini kullandı.

Corona virüsü salgını süreci ve Ramazan ayı boyunca Sarıyer’deki ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlar, Sarıyer Belediyesi’nin uygulamaları ve birçok konuya dair 23 önemli mesaj veren Cevahiroğlu, tartışma konusu olan Kızılay ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

“DÜNYAYI DİZAYN ETMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Corona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Cevahiroğlu, “Pandemi, Ramazan, 19 Mayıs, Kadir Gecesi iç içe girmiş durumda. Gerçekten çok farklı bir yıl geçiriyoruz. Bu dönem bizlere yaşamın anlamını bir kez daha gösterdi. Corona virüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. “İnsan yapımı mı yoksa bir doğal mı?” tartışmalarını geçiyorum. Fakat belli ki bundan sonra bu tür sorunlar başımıza gelecek. Bu yüzden herkesin hazırlıklı olması gerekiyor. Maalesef dünyayı ticari ve siyasi olarak dizayn etmeye çalışan gruplar var. Bilim diye ortalığa çıkan insanların aslında bilime ne kadar uzak oldukları, bilimi kendi çıkarları için kullandıkları çok net görülüyor. Bunu yapılan açıklamalar, Dünya Sağlık Örgütü’nün yanlış uygulamaları ve saklanan olaylar ile anlayabiliyoruz. Herkes istediği şekilde sunmaya çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

“EN BAŞARILI ÜLKELERDEN BİRİYİZ”

“Tüm bunlara rağmen bu zorlu süreci çok iyi yöneten bir politikamız var.” diyen Cevahiroğlu, hükümetin başarılı bir politika izlediğini ifade ederek,“Özellikle 2019 yılında çok önemli bir seçim olmasına rağmen pandemi ile alakalı toplantı ve hazırlık yapan bir siyasi iktidar var. Aslında bu tür bir salgının gelebileceği öngörülüyordu. Burada önemli olan hazırlık yapılmasıydı. Türkiye Cumhuriyeti bunu başardı. Allah’a şükür dünya genelinde en başarılı ülkelerden bir tanesiyiz. İnsanımız ‘Evde Kal’ çağrısına da büyük oranda uydu. Salgının bulaşmasına engel olmak için büyük gayret gösterdiler. Yapmayanlar mutlaka var. Fakat bunları ön plana çıkartarak çoğunluğun yaptığı olumlu davranışları örtemeyiz. Tabi başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yöneticilere de güvendiğini belirtmeliyim. Diğer bir konu da itiraz edilen cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin faydalarını bu süreçte görmemiz. Cumhurbaşkanının kurduğu kurullarda bilim, sanayi, ekonomi ve birçok alandan uzmanlar yer alıyor. Bu kurullar tamamen siyaset dışı ve Türkiye’deki alanında uzman kişilerden oluşuyor. Nitekim bu kurullar gerekli bilgilendirmeleri yaptı ve bakanlar da uygulamaları hayat geçirdi. Kısacası bu durum at gözlüğünü çıkarmak ile alakalı. Bir konuya tek gözle bakmak yerine güvendiğin uzmanlardan oluşan kurullardan fikirler alınıyor” diye konuştu.

CEVAHİROĞLU’NDAN FİTNE UYARISI

Cevahiroğlu, “Milletimizin iyiliğini, güzelliğini ortaya çıkarmak önemli. En büyük tehlike toplumun arasına sokulmak istenen fitneler. Evde kalmanın çok büyük faydaları oldu ancak bazı sıkıntıları da meydana getirdi. Bunun en önemli örneği kötü niyetli insanların daha fazla fitne ve yalan haber üretmeleri oldu” şeklinde konuştu.

“RAMAZAN’IN GÜZELLİĞİNİ BU SENE YAŞAYAMADIK”

Ramazan ayını değerlendiren Cevahiroğlu, “Şahsen en hüzünlü Ramazan ayını yaşadım. Sanıyorum birçok kişi de benim gibi düşünüyor. Çünkü Allah’a inanan ve İslam dinini güzel bir şekilde yaşamaya çalışan insanlar camilerde teravihini, sabah namazını kılmak ister. Hayatımda hiçbir zaman ramazan ayında sabah namazını çok hasta olmadığım sürece evde kılmamıştım. Fakat bu güzelliği bu sene yaşayamadık. Diğer bir konu Ramazan ayında Sarıyer’de bir şenlik havası olurdu. Binlerce vatandaşımız aynı sofraları paylaşırdı. 2020 yılında bu güzelliği yaşayamamanın hüznünü yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

“İNSANLAR DUYSUN DİYE DEĞİL, RABBİMİZ DUYSUN DİYE İYİLİK YAPIYORUZ”

AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’nın çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Cevahiroğlu, “AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak corona virüs salgını ve Ramazan süresince çok güzel işlere imza attık. Bundan önceki yıllarda yaptığımız çalışmaları yayınlıyorduk fakat bu sene açıklamayı doğru bulmadım. Çünkü pandemi dolayısıyla normal şartlarda ihtiyacı olmayan arkadaşlarımızın da ihtiyacı ortaya çıktı. En basit örneği pazarda satış yapıp ailesini geçindiren biri, insanların sokağa çıkamamasından dolayı iş yapamadı ve erzak ihtiyacı doğdu. Bu yüzden o insanları rencide etmemek adına AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, STK’lar ve bize güvenenleri işin içine dahil ederek, Sarıyer’de yardım sayısında çok önemli yerlere geldik. Hazırladığım tablo ile kim nereden ne almışı kaydediyorum ki hem erzak alamayan vatandaşlarımızı belirleyelim ve onlara yardım edelim hem de suiistimallerin önüne geçelim. Biz bu yardımları insanlar duysun diye değil, Rabbimiz duysun diye yapıyoruz. Sarıyer Kaymakamlığı 7 bin 500 aileye 1000’er lira yardımda bulundu. Aynı zamanda ihtiyacı olan ailelere de farklı miktarda desteklerde bulunuldu. Biz bu adaleti sağlamaya çalışıyoruz. AK Parti’de bu dönemde mükemmel bir iş yaptı. Diğer bir yandan yaklaşık 40 bin parti üyesini telefon ile aradık. Hepsinin de durumlarını ve taleplerini sorduk” diye konuştu.

CEVAHİROĞLU’NDAN SARIYER BELEDİYESİ’NE ELEŞTİRİ

Sarıyer Belediyesi’nin çalışmalarını eleştiren Cevahiroğlu, “Ramazan ayı bitmek üzere fakat Sarıyer Belediyesi yeni yeni erzak dağıtımı yapıyor. Bu zamana kadar neredeydiniz? Açıkçası yerel belediyenin bu dönemde başarılı olduğunu düşünmüyorum. Daha önceki Ramazanlarda harcadığı bedeli bu süreçte de Sarıyer’in geneli için harcayabilirdi. Mahalle muhtarlarımızın birçoğu yaka silkiyor. Maskeyi dahi sınırlı verdiler. Eğer Ramazan’ın ne zaman olduğunu bilmiyorsanız biz size söyleyelim. Kadir Gecesi’ni 10 gün önceden kutlayan bir belediye Ramazan’ın tarihini bilir ve önceden hazırlıklarını yapardı. Biz yaptığımız yardımları saklıyoruz ancak Sarıyer Belediyesi? Kaç kişiye dağıtıldığını açıklasınlar. İBB’nin Yeniköy’de bir sokakta sadece 3 aileye erzak dağıtması ulusal basına düştü. Bu yardımlarda ihtiyaç sahibi olmayan kişiler. Bu tür hareketler yakışıyor mu? İBB’nin“Kim yaptı?” diye bir reklamını gördüm. Gerçekten çok komik. Yapmadığı ne varsa hepsini reklamda söylüyorlar. Diğer bir konu İBB’ye bağlı İGDAŞ’ın KRT’ye 600 bin liralık reklam vermesi. İGDAŞ’ın reklama ihtiyacı mı var? Yalnızca bu parayı halk için harcasalardı ne güzel olurdu. Eğer belediye bizde olsaydı çok daha güzel işlere imza atardık” ifadelerini kullandı.

“İNSANIMIZ GÜZELİ DESTEKLER”

Kızılay Sarıyer Şubesi’nin çalışmalarını değerlendiren Cevahiroğlu, “Gerçekten çok güzel işlere imza attılar. Bu zorlu süreçte vatandaşlarımızın yardımına koştular. Şube Başkanı Fatih Türk de bu işi en güzel yapanlardan biri. Çalışmalarda yer alanlar da zaten gönüllü olanlar. Bizim insanımız güzeli destekler, yardım eder. Kızılay’a güvenildiği için bu bağışlarda bulunuluyor. Kesinlikle siyasi farklılıklara bakılmıyor. Bazı kesimler tarafından dile getirilen ‘Kızılay, AK Parti’nin arka bahçesi’ sözü kesinlikle doğru değil. Ben bu lafları fitne diye nitelendirip gülüyorum. Kızılay toplum yararına çalışan STK’dır. Cumhurbaşkanımız da kim halk için çalışıyorsa arkasında durmuştur. Sırf halk için çalışanlara destek verildiği için arka bahçe olunuyorsa öyle yerlere canım kurban. Arka bahçeye en canlı örnek İBB’nin KRT’sidir” dedi.

“EN GÜZEL İŞLERİ YAPMAK İÇİN SÖZ VERDİK”

“Sarıyer gerçekten çok özel bir yer” Cevahiroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:“Hasımlığın değil, şehirdaşlığın olduğu bir yerdir. Pandemi süreci ortadan kalktıktan sonra yaşantımız devam edecek. AK Parti olarak halkımıza en güzel işleri yapmak için söz verdik. Bu sözümüz üzerine çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Yerel yönetimde iktidarda olmasak bile yaptıklarımız ortada. Tüm Sarıyer, İstanbul ve Türkiye'nin Ramazan bayramını canı gönülden kutlar, sağlık ve huzur içinde nicelerine kavuşmamızı dilerim.”

SARIYER POSTA GAZETESİ


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol