Cengiz Alp: Cumuriyet'i hiç bir iktidar yıkamaz

Cengiz Alp: Cumuriyet'i hiç bir iktidar yıkamaz

30 Ocak 2015 Cuma 16:13
1412 Okunma
Cengiz Alp: Cumuriyet'i hiç bir iktidar yıkamaz

Seyrantepe Cemevi’ni  ziyaret eden CHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı Dr. Cengiz Alp CHP Kağıthane örgütüyle bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu ziyarette Alp’e tam destek geldi.


Uzun yıllara uzanan siyasi geçmişi boyunca CHP'ye bir nefer gibi özveriyle hizmet eden başta Sarıyer olmak üzere  parti içinde sevilen 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Dr. Cengiz Alp için Seyrantepe Cemevi yoğun bir kalabalığı ağırladı. Ziyarette Seyrantepe Cemevi Başkanı Mahmut Kurt, Kağıthane Demokrasi Platformu Başkanı Binali Şengül, Mescit Derneği Başkanı Kazım DüzenCemevi Dedesi, Okan Doğaner, Seyrantepe Cemevi Kadın Kolları Semiha Becerik, CHP Kağıthane üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

“Dr. Cengiz Alp’e çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum”


acengizaraCemevi Dedesi Okan Doğaner kalabalığa yaptığı konuşmada "Sevgili Canlar,  her Perşembe olduğu gibi, bu akşam da ibadetimizi gerçekleştirmek için bir araya geldik Cenabı Allah ibadetlerimizi kabul etsin. Hepiniz hoş geldiniz sefa getirdiniz. Değerli canlar, 73 milletin Hizmetkârı olan, 73 millete hizmet etmeyi amaç edinen Seyrantepe Cemevimize bugün bir mehmanımız gelmiştir. Biliyorsunuz, bize gelen Mehmandır, Mehmanda Mihmandır, Candır. Sevgili Ağabeyimiz Op. Dr Cengiz Alp Cem evimizi ziyaret etmek istemiş, sizlerin, varlığı birliğinden güç almak, bizlerle can olmak için bize gelmiştir, kendisine hoş geldin diyorum.  İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı olan ağabeyimiz Dr. Cengiz Alp’e çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum. İnşallah TBMM ‘gittiğinde Alevi halkını unutmayacak ve bu halkın ihtiyaçlarına destek vereceğine inanıyorum. Allah çıktığı bu yolda bahtını açık etsin”  ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan Seyrantepe Cemevi Başkanı Mahmut Kurt  "İstanbul ‘2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Dr. Cengiz Alp içimizden biridir, kendisine hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum” dedi.

1536560_893579734038004_2956938472750202115_nAçılış konuşmasından sonra söz alan Alp, toplantıya katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğine vurgu yaptı. Atatürk ilke ve inkılaplarının önemini hatırlatan  Alp,  “Değerli arkadaşlar, sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Ben mesleğim gereğince hayata hep umutla baktım. Geleceğimiz için, çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakabilmemiz için hayata umutla bakmalı hayata tutunma ve hayat sevincimizi umudumuzu kaybetmemeliyiz. Hayatımızda karamsarlığa yer yok Biz birlik ve beraberlik içerisinde olur,   bir birimize inanırsak,  aramızda ki fikir ayrılıklarına takılmazsak çok şeyi başarırız diye düşünüyorum. Türkiye’yi karanlık bir dönemden aydınlık bir döneme devrimler yaparak buraya getiren Atatürk ve silah arkadaşlarını  her fırsat bulduğumda olduğu    gibi bir kez daha sizler önünde saygıyla anıyorum. Çünkü, özellikle kadın arkadaşlarımızla bir araya geldiğimiz zaman, bulunduğumuz yakın coğrafyadan, Ortadoğu'da  geçen olayları gördüğümüz zaman, içinde yaşamış  olduğumuz ülkenin ve bugün Atatürk devrimleri ile kurulmuş ülkemizin,   bize neler getirdiğini,  anlamak ve minnetle anmak istiyorum.

Kadınlara hiçbir hak tanımayan,  kadını insan yerine koymayan bir coğrafyadan bugünkü hale getiren Atatürk’ün bize sunduğu laik Cumhuriyet devrimi günümüzde hangi iktidar çıkarsa çıksın, adı ister AKP olsun ister başka bir şey olsun, , hiçbir şekilde bu düzeni bu birliği bu cumhuriyeti,   yıkmaya güçleri yetmiyor yetemeyecek” şeklinde konuştu.

Dr Alp: Seçilmezsem bir doktor olarak size hizmet etmeye devam edeceğim


alpcumuriyeti_hic_bir_guc_yikamaz_h2604“Anadolu kültürünün temsilcisi olmak istiyorum” diyen Alp, seçilmemesi durumunda da yine partisine ve topluma hizmet edeceğini ifade ederek “ Malzeme üretmek için bize ne diyorlar, 'kendi aralarında anlaşamıyorlar farklılık gösteriyorlar'.  Evet analaşamayabiliriz. Bu bizim özelliğimiz. Biz farklı düşüncelere sahibiz ve zaten bunu istiyor, bunu seviyoruz.  Farklı fikirler,  ortaya güzel şeyler çıkartıyor.  Bizde bunu başarıyoruz zaten. Anadolu kültüründen çıkmış olan Aleviliğin özünde bu yatıyor.  Fakat bu farklı düşünceler, ayrışma yaratmamalı. Bizim de tek özelliğimiz bu. Düşüncesi, inancı, ne olursa olsun tüm insanlara saygı duyuyoruz.

Bugün bir siyasetçi olarak karışınızdayım. Eğer yarın seçilmezsem bir doktor olarak size hizmet etmeye devam edeceğim. Hepinizin ne zorluklar içinde yaşadığını biliyorum. 50 liralık elektrik faturası ödememek için evinde soba yakmak zorunda kalan insanlarımız var.  Sen çalışacaksın, uğraşacaksın emek vereceksin ve 50 liralık elektrik parası sana çok gelecek.   İşte. Türkiye’nin geldiği durum bu.

Büyük bir mücadele eden, 68 sekiz kuşağımız var. 80 öncesi kaybettiğimiz gençlerimiz var, bunların bir kısmı yaşadığı ülkeyi terk etmek zorunda kaldı, bir kısmı yıllarca işkence gördü cezaevlerinde yattı. Biz böyle bir toplumun insanlarıyız. Bir öğretmen çocuğu olarak köyde Dünya'ya geldim.  zor şartlardan geliyorum. Karşınızda milletvekili aday adayı olarak konuşuyorum, bu fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum” diye kaydetti.”

Dr. Alp: CHP grafiğini yükseltecek ve bir koalisyon ortaya çıkacak


Partililere dönük mesaj veren Alp, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Aday Adaylığımın temelinde şu var;  Topluma en iyi öğretmen olmak istiyorum.  Başkanımız en iyisi, yöneticimiz en iyisi olmalı. Ben de aile ocağından aldığım kültürü,  sizlerle,  hep birlikte oluşturduğumuz Anadolu kültürünün temsilcisi olmak istiyorum.

Sevgili konuklar, bu dönem bu seçime çok dikkat etmeliyiz. 2015 genel seçimleri Türkiye’nin kaderini belirleyecek.  Başkanlık sistemi tartışılıyor. Türkiye daha diktatör bir sisteme gidecek. Yoksa CHP grafiğini yükseltecek ve bir koalisyon ortaya çıkacak.  Türkiye’nin Güneydoğu durumunu hepiniz görüyor yaşıyorsunuz. Bütün bunları göz önüne almalıyız. O yüzden, oy kullanırken iyi araştırın, sorun geçmişini eğitimini, neler yapabileceğini iyi anlayın geçmişte insanlar için neler yapmış  seçildiği zaman, kendisine oy veren insanlara gidecek mi? Bu insanların kıymetini bilecek mi? Bize layık olacak mı ?  Bütün  bunları düşünerek oy vermenizi istiyorum. Ben Milletvekili Aday Adayı olarak,   bütün bu soruların cevabının evet olacağına inandığım için buradayım.  Milletvekili olmasam da fırsat buldukça yine sizlerin yanına geleceğim.  Tabi ki milletvekili olursam çok daha sorumluluğum olacak,  buraya bu kitleye, buradaki canlara daha çok zaman ayıracağım Alevilerin sorunlarına değineceğim sıkıntı ve sorunlarına çözüm arayacağım.  Ankara’dakilerin Alevilerin sorunlarını çözemeyeceğine inanmanızı istiyorum. Siz buradan seçeceksiniz,  buranın sorunlarını Ankara’ya  taşıyıp bu sorunları çözecek birini siz belirleyeceksiniz. Biz insan odaklı bir sonuca hareket ediyoruz. Böyle bir kültürden geldik. Çocuklarımıza gençlerimize aktarmak istiyoruz. Bu kültürün yüz yıllar boyu sürmesini istiyoruz”
 BirebirHaber


Son Güncelleme: 30.01.2015 16:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol