Flaş Haber
Kapat

Bilgiç: “MHP, birlik ve beraberlik ruhuna uygun davranıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, gündemde yer alan imar barışı, yerel seçim ve af yasası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bilgiç: “MHP, birlik ve beraberlik ruhuna uygun davranıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, gündemde yer alan imar barışı, yerel seçim ve af yasası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

10 Ekim 2018 Çarşamba 16:20
1516 Okunma
Bilgiç: “MHP, birlik ve beraberlik ruhuna uygun davranıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, gündemde yer alan imar barışı, yerel seçim ve af yasası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Her kim, hangi uzantılı ve bağlantılı siyasi çevre olursa olsun, ne yaparsa yapsın milletimizin lider ülke Türkiye’yi inşa etme ülküsü adına inanmış olduğu mevcut birlik ve beraberlik ruhu içindeki yapısını bozamayacaktır” diyen Bilgiç’in açıklamaları şu şekilde:

“Yerel yönetim ve mahalli idareler seçimlerine doğru giderken ısınan siyasi atmosfer Milliyetçi Hareket Partimizi ve kadrolarını yeniden, iddialı ve belirleyici bir pozisyona oturtmuştur. Hal böyle olunca görülmektedir ki rakip siyasi çevreler her ortam ve platform da bu durumdan hayli rahatsız olmuşlardır. Sebebi ise Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletimizin aleyhinde gelişen ve gelişmeye dönük her türlü oyunu bozar kudret ve güçte oluşudur. Bunun farkında olan kişi ve odaklar şimdiden MHP’ye saldırmakta partimizin milletimiz adına üstlenmiş olduğu siyasi misyondan nemalanmak için rol çalmaya kalkışmaktadır. Buna da bizler siyasi kadrolar olarak milletimizin partimize olan sonsuz güven ve itimadı sayesinde geçit vermedik ve vermeyeceğiz.

Öncelikle ifade etmek isterim ki; 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan belediye başkanlık seçimlerinde aday olacak başkan adayları kesinlikle vatandaşımızın hizmet beklentilerini karşılayacak projeler ile hak ve hakikat yolunda insanımızı temsil edebilme gayretinde olacak kişiler içinden olmalıdır. Yarışa girecek başkan adaylarının ve yönetici olacak kadrolarının en başta çevreyi seven ve koruyan, gelecek nesiller adına üretecek ve üretimi destekleyecek hedefler taşıyan, kazanan veya kaybeden hiç fark etmez doğru birer örnek teşkil edecek kişiler olmalıdırlar. ‘İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın’ ilkesinden yola çıkarak, ‘Halka Hizmet Hakk’a Hizmet’ ülkü ve inancında olmalıdırlar. Yaşadığımız ilçenin tıpkı bizden öncekilere ait olmadığı gibi sadece bize de ait olmayacağını idrak etmiş olmaları gerekmektedir. Sonraki nesillerimize güzel bir emanet bırakmak insani bir vazife olup bunun farkında ve bilincinde olmak biz siyasiler için zorunlu ve gereklidir.

İmar barışı TBMM’den çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Meclis Grubu’nun bu yasaya katkı ve desteği vardır inkâr eden kim olursa olsun acz içine düşmüş basitçe bir riyakârdır. Yasanın nasıl ne şekilde çıktığı ve çıkartıldığı açık ve net biçimde ortadadır. Vatandaşa şirin gözükmek için rol yapmanın, rol kapma telaşına düşmenin bir anlamı yoktur. Gelinen noktada kıymeti harbiyesi vatandaş nazarında kalmamıştır. Bizler MHP olarak bu meseleyi istismarcıların elinden kurtarmak için gayretli ve samimi bir mücadele verdik insanımızdan taraf olduk.  Ancak görülmektedir ki istismara ve kandırmaya doymayan kişi ve taraflar adeta senin meselen benim meselem bakışı ile bu konuyu mahalle mahalle gezdirme yarışına girmiş, bizim meselemiz olmaktan yeniden çıkarmak adına ucuz bir siyaset malzemesi haline getirme gayretine düşmüştür. Bizim gördüğümüz bunu yapanların insanımıza söyleyecek yeni ve güzel bir sözlerinin kalmayışıdır. Konuya meselenin muhataplarının gözünden bakılıp yapılması gereken ne varsa yapılması önem arz etmektedir.

Tuzu kuru tarafların sırça köşklerden baktığı bakış açısı meseleyi çıkmaza götürür, yaraya merhem sürmek yerine tuz basarcasına insanımıza acıdan başka bir sonuç vermez. Hayal tüccarlığı yapmak yerine insanların bizim insanlarımız olduğunu aklımızdan çıkarmadan umut vermemiz gerekir. Tarafların öncelikli sorumluluğu, yapması gereken sosyal barışa hangi kazanımları sağlarız düşüncesi ve gayreti içinde olmaları gerektiğidir.

İmar Barışı yasası en çok kime fayda sağlamıştır bu belirli ve herkesçe de malumdur. İşte bu malum çevreninde konuya sonradan dahil olan (Gecekondular) ruhsatsız yapıların sakinlerine kendi işlerine gelen mesele gibi yaklaşım göstermeleridir. Sitelere gidip alkış alanların yapı kayıt belgesi alan ve almak durumunda bekleyen insanlara hakkaniyet ölçüsünde destek olması gerekir.

Sosyal barış nasıl olacak sorusuna hep birlikte bir yöntem geliştirmek ve uygulamaya koymaktan başka çare ve yol bulunmamaktır. MHP olarak bizler insanımız adına yapılacak ve yapılması gereken her türlü sosyal dokuya, yaraya dokunmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

Af değil infaz yasası, siyasi partimiz MHP Türk kamuoyuna bu konuda 24 Haziran seçimlerinde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey tarafından sözlü bir taahhüt verilmiş TBMM’nin yeni yasama yılı açılışı ile de bu taahhüt infaz yasasında değişiklik için verilen kanun teklifi ile de yerine getirilmiştir. Yasama organı TBMM’de siyasi çevrelerin tarafları tarafından incelenmektedir. MHP millet adına siyaset yapan bir harekettir ve millete verdiği sözü yerine getirir. Bu mesele üzerinden lafgüzarlığı yapma heveslileri bize göre sadece bir hazım sorunu yaşamaktadır.

Farklı siyasi rakip ve çevrelere önerimiz MHP’nin siyasi söylem ve eylemlerine karşı siyaset geliştirmeyi biran önce bırakıp var olan tüm sorunların ortadan kaldırılması için öneride bulunmalarıdır. Adı infaz yasasında değişiklik olan konuya af adı vererek bilinçli şekilde alevlendirerek şark kurnazlığına meyledip MHP karşıtı siyaset yapmaya çalışmak doğru değildir. MHP onu af ediyor bunu af ediyor diyenlere bizde o zaman haklı olarak çok söz söyleriz. Partimizin teklifi meclisten geçerse İnfaz indirimine girecek olan suçlardan ceza alanlar yaşanan 15 Temmuz ihanet sürecinin ardından oluşan ıslah etme şartları uygunsuz duruma gelmiş MHP ise aralarında kader mahkûmu olanların aldıkları cezalarda değişiklik olması şartı önerisi getirmiştir.

Partimiz 50 yıldır Türk siyasi hayatındadır. İlçemizde bulunan kadroları ve bu kadroların siyasi tecrübesiyle yapılacak yerel seçim sürecine hazırdır. Meselelere vakıf ve çok şükür muktedirdir. Sarıyer’deki yorgun ve hantal yerel idarede değişimin vakti zamanı gelmiştir, bu süreci geçirmemekte fayda vardır. MHP milli birlik ve beraberlik ruhuna uygun davranmakta bu konuda hiç bir sebeple duruşunu bozmamaktadır. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel yönetimler ve mahalli idareler seçimleri süreci partimizin üst kurul ve lideri tarafından alınacak her türlü kararın arkasında duracaktır. Ülke bekası adına cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde olduğu gibi yerel seçimlerde de milletin selameti adına sağlaması gereken tüm katkıları her şartta demokrasi ve güçlü bir Türkiye için sağlayacaktır.”

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç

Son Güncelleme: 10.10.2018 16:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol