Başkan Genç görkemli lansman ile projelerini tanıttı

Sarıyer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şükrü Genç, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi BKSM'de (Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi) gerçekleştirilen görkemli lansman ile projelerini tanıttı.

Başkan Genç görkemli lansman ile projelerini tanıttı

Sarıyer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şükrü Genç, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi BKSM'de (Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi) gerçekleştirilen görkemli lansman ile projelerini tanıttı.

Levent Pehlivanoğlu
Levent Pehlivanoğlu
18 Mart 2019 Pazartesi 10:37
888 Okunma
Başkan Genç görkemli lansman ile projelerini tanıttı

Sarıyer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şükrü Genç, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi BKSM'de (Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi) gerçekleştirilen görkemli lansman ile projelerini tanıttı.

Tanıtım programına, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, İYİ Parti İlçe Başkanı Taner Tayfur, tiyatro oyuncusu Altan Erkekli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sarıyer’de geçtiğimiz 10 yılda gerçekleştirilen hizmetleri anlatan ve başkan seçilmesi halinde çalışmaların devam edeceğini söyleyen Başkan Genç, yeni projelerini Sarıyerlilere tanıttı. Toplantıda yeşil alandan sosyal tesislere, kültür-sanattan eğitime kadar birçok alanda bugüne kadar yapılan hizmetler ve hayata geçirilecek projeler vatandaşlara anlatıldı.

“Mart’ın sonu bahar olacak”

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasını CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç yaptı. Yalınkılıç, “Sarıyer’e ve Sarıyerlilere karşı olan sorumluluğumuz bize10 yıllık bir başarı hikayesi yarattı. Aynı bilinç, azim ve kararlılıkla bir 5 yıl daha ilçemize yakışır bir şekilde huzur dolu günleri yaşamaya ve yaşatmaya hazırız. Cumhuriyet’imizin 100. yılını karşılayacağımız önümüzdeki dönemde çağdaş bir Sarıyer için mücadelemizi onurlu bir şekilde sürdüreceğiz. 31 Mart seçimleriyle 1 Nisan’da Sarıyer ve ülkemiz bahara uyanacak. Halkımızın dertlerine derman olacak yerel yönetim anlayışı tüm İstanbul’a olduğu gibi Türkiye’ye güneş gibi doğacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Genç projeleri tanıttı

Sarıyer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şükrü Genç, projeler ile ilgili konuştu: “Sosyal Market” hizmetiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar Sarıyer Halk Kartları’na yüklenen tutar karşılığında temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Sarıyer’in kimliğini oluşturan balıkçılığın geliştirilmesi, modern ve hijyenik mekanlarda balık satışının sağlanması için Balıkçılar Çarşısı kurulacak. Kilyos’ta termal turizm, yaz turizmi ve kültür turizmi geliştirmek ve Sarıyerlilere istihdam sağlamak amacıyla 311 bin metrekarelik alan üzerine, Karadeniz havzasına, uluslararası ölçekte dört mevsim hizmet verecek dev turizm yatırımı gerçekleştirilecek. Sarıyer’in köylerinde tarım ile uğraşan vatandaşları desteklemek, bölge halkının ürettiği ürünler için İstanbul’un diğer semtlerinde pazar oluşturulması ve satışının kolaylaştırılmasını sağlamak,  çalışmayan ev kadınlarına iş imkanı sunmak ve aile ekonomilerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak için tarım kooperatifi hayata geçirilecek. Akıllı çöp kutuları, akıllı sulama sistemleri, akıllı çevre sensörleri ölçümleme sistemi, yaşlı ve engelliler için giyilebilir teknoloji ile sağlık takibi, dineme istasyonları, beton teknolojileri, gençler için dijital merkez ve esnaflar için dijital altyapıyı kapsayan proje sayesinde Sarıyer ve Sarıyerliler günümüz teknolojisine ayak uyduracak. Zekeriyaköy Vadisi’nde imar planlarında spor alanı olarak ayrılmış 198 bin metrekarelik alana “Spor ve Yaşam Vadisi” projesi hazırlandı. Ayrıca Poligon Mahallesi’nde spor faaliyetlerinin ve organizasyonlarının gerçekleştirileceği kapalı spor salonu projesi ile dört mevsim spor için bir eksiklik daha giderilmiş olacak.”

“Sarıyer insanı bunu görecektir ve devam edeceğiz”

31 Mart’tan sonra da göreve devam edeceklerine inandığını söyleyen Genç, “Başından beri söylediğimiz bir şey var. Biz yaşamı kolaylaştırıp yeni yaşam oluşturacağız. Bu anlattığımız gelecek 5 yıldaki projeler de yeni yaşam alanları oluşturmaya yönelik olacak. Sarıyer bunların hepsini hak ediyor. Bizim hiçbir zaman kaybetmeyeceğimiz bir şey var. Birlik beraberliğimizi, insanlardaki temel geleneğimiz olan dayanışmamızı hiç kaybettirmeyeceğiz. Sarıyer için ne planlansa, ne yapılmak istense hepsi az. Çalışıyoruz biz. Seçim benim için ikinci planda. Biz çalışmaya devam ediyoruz. Biz burada, ben inanıyorum ki Sarıyer insanı bunu görecektir ve devam edeceğiz Her seçim öncesinde, çeşitli dönemlerde çok klasiktir ya bize sorarlar en büyük projeniz nedir diye. En büyük projemiz burada. Toplumun birliği, beraberliği, dayanışması, hoşgörüsü, barış içinde ve huzur içinde yaşamasıdır. Bundan daha güzel proje olur mu?” dedi.

Mülkiyet

Sarıyer’in en büyük sorunlarının başında mülkiyet sorunu geliyor.  Göreve geldiği ilk andan itibaren bu problemin çözümü için çalıştığını söyleyen Şükrü Genç, “Biz sözümüzün arkasındayız. İmar Barışı ile çözülemeyen sorunu 2981 sayılı yasa ile yine biz çözeceğiz” diyerek yeni dönmede de çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Başkan Genç, hazırlanan projeleri tanıttı:

İstinye’ye öğrenci yurdu ve sosyal tesis

İlçede öğrenim gören üniversite öğrencilerinin barınma sorununu en aza indirmek için yeni bir yurt hizmete açılacak. İstinye’de yaklaşık 6000 metrekarelik alan üzerine 800 yataklı öğrenci yurdu inşa edilecek.

Sosyal market

Sarıyer’de bir ilk daha hayata geçecek. Hizmete açılacak Sosyal Market sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar Sarıyer Halk Kartlarına yüklenen tutar karşılığında temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Sosyal Market’te kuru bakliyattan temizlik malzemesine sebzeden ekmeğe, yeni veya kullanılabilecek durumda olan ikinci el kıyafetlere kadar her şey bulunacak.

Balıkçılar çarşısı

Sarıyer’in kimliğini oluşturan balıkçılığın geliştirilmesi, modern ve hijyenik mekanlarda balık satışının sağlanması için Balıkçılar Çarşısı kurulacak. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak ortak çalışmayla sahil hattının belirli noktalarında balık tutma platformları kurulacak.

Kilyos Tatil Köyü

Kilyos’ta termal turizm, yaz turizmi ve kültür turizmi geliştirmek ve Sarıyerlilere istihdam sağlamak amacıyla 311,000 metrekarelik alan üzerine, Karadeniz havzasına, uluslararası ölçekte dört mevsim hizmet verecek dev turizm yatırımı gerçekleştirilecek.

Sarıyer Tarım Kooperatifi

Sarıyer’in köylerinde tarım ile uğraşan vatandaşları desteklemek, bölge halkının ürettiği ürünler için İstanbul’un diğer semtlerinde pazar oluşturulması ve satışının kolaylaştırılmasını sağlamak,  çalışmayan ev kadınlarına iş imkânı sunulmak ve aile ekonomilerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak için tarım kooperatifi hayata geçirilecek. Proje, hem bölge ekonomisinin büyümesi sağlayacak hem de ulusalpolitikalara rol model olacak.

Yaşamın her alanında dijital devrim

Akıllı çöp kutuları, akıllı sulama sistemleri, akıllı çevre sensörleri ölçümleme sistemi,  yaşlı ve engelliler için giyilebilir teknoloji ile sağlık takibi, dineme istasyonları, beton teknolojileri, gençler için dijital merkez ve esnaflar için dijital altyapıyı kapsayan proje sayesinde Sarıyer ve Sarıyerliler günümüz teknolojisine ayak uyduracak.

Yaşam ve Spor Vadisi

Zekeriyaköy Vadisi’nde imar planlarında spor alanı olarak ayrılmış 198 bin metrekarelik alan projelendirildi. Profesyonel ve amatör sporcuların yararlanabileceği, bütün spor aktivitelerinin yer alacağı “Spor ve Yaşam Vadisi” projesi hazırlandı. Ayrıca Poligon Mahallesi’nde spor faaliyetlerinin ve organizasyonlarının gerçekleştirileceği kapalı spor salonu projesi ile dört mevsim spor için bir eksiklik daha giderilmiş olacak. Tüm bunların yanında çocukların ve gençlerin spor hayatının başlangıcında ve devamında ortopedik, fizyolojik kontrollerden geçmesi aynı zamanda tedavi edilmesi için Sporcu Sağlığı Merkezi kurulacak.

Kültür ve sanata dev yatırım

Huzur Mahallesi, Büyükdere Caddesi üzerinde inşa edilecek yeni kültür merkezi ile eski başkanlık binasında hizmete açılacak Kültür Sanat ve Gençlik Evi’yle , “Kültür ve Sanatın Kenti Sarıyer” markası daha da güçlendirecek, ilçeye bir değer daha kazandırılacak.


Son Güncelleme: 18.03.2019 10:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol