AK Partili meclis üyelerinden gazetemize çok özel açıklamalar!

AK Partili meclis üyelerinden gazetemize çok özel açıklamalar!

14 Ağustos 2016 Pazar 13:37
3487 Okunma
AK Partili meclis üyelerinden gazetemize çok özel açıklamalar!
Sarıyer Belediyesi AK Parti Meclis Üyeleri Engin Durdu, Selçuk Bozkır ve Mehmet Yaman, Ayazağa’da yaşanan tüm gelişmeleri Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na anlattı.

Sarıyer Belediyesi’nde aktif çalışmalarıyla sürekli gündemde olan Sarıyer Belediyesi AK Parti Ayazağa Meclis Üyeleri Engin Durdu, Selçuk Bozkır ve Mehmet Yaman, Ayazağa imar planları, AK Parti Ayazağa çalışmaları, Ayazağa’nın sorunları hakkında açıklamalarda bulundular. Pehlivanoğlu’na özel açıklamalar yapan meclis üyeleri, bugüne dek yapılanlar ve yapılacaklar hakkında ilk kez konuştular.

5Ayazağa’nın Sarıyer’e bağlanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Ayazağa’nın Sarıyer’e bağlanmasının, ekonomik anlamda Sarıyer’e çok büyük getirisi oldu. Ama maalesef Şişli Belediyesi’nde olduğu gibi Sarıyer’de de uç noktalardayız. Ayazağa’nın Sarıyer’e bağlanmasıyla yıllık yaklaşık 80 milyon TL ek gelir gelmiş oldu. Ancak bu ek bütçeye rağmen Sarıyer genelinde belediyenin 1 Milyon TL’lik herhangi bir yatırımı yok. Bunun dışında Ayazağa’da sadece Rauf Denktaş Kültür Merkezi yapıldı. O da Şişli Belediyesi tarafından yapıldı. Belediye bütçesine gelir anlamında çok büyük bir değer katan Ayazağa’ya herhangi bir hizmet yapılmıyor.

Sarıyer Belediyesi’nin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz ?

Sarıyer Belediyesi Ayazağa’da çok fazla gelir olmasına rağmen herhangi bir çalışma yapmıyor. Çalışmaları bir iki park ile sınırlı kaldı. Keşke burada çalışmalar yapılsaydı da bizler de Ak Parti grubu meclis grubu olarak  takdir edebilseydik. Yapılan çalışmalar devede kulak misali. Emek kutsaldır, yaptığı en ufak çalışma bile varsa saygı duyuyoruz. Ancak belediyenin herhangi bir çalışması beklentilere cevap vermiyor. Çalışma yapılıp yapılmadığını anlamak için Ayazağa’da bir tur atmanız yeterli olacak.

Ayazağa’da devam eden çalışmalar sizce yeterli mi?

Ayazağalılar Sarıyer’e bağlandığından dolayı memnun değil. Çünkü Şişli’de iken de hizmet almıyordu şimdi de almıyor. Ayazağa halkı sadece gülücük ve öpücük alıyor.

AK Parti’nin Ayazağa’daki çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz ?

Ayazağa Sarıyer’e bağlanmadan önce biz çalışmalara başladık ve hala çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayazağa’nın Sarıyer’e bağlanmasıyla birlikte acil eylem planları hazırladık. Seçimleri kaybetmemize rağmen, sanki belediyeyi kazanmışız gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz.  İnsanların buradaki en büyük beklentisi hizmettir. Bu çalışmaları yaparken büyük sıkıntılar yaşadık. Özellikle yol çalışmalarında İBB ile ortak çalışarak Ayazağa’yı ulaşılır bir kavşak haline getirdik. Yapılan bu çalışmalar sonucu yakın zamanda Ayazağa’da trafik ile ilgili sorun da kalmayacak.

Eğitim alanında gerçekleştirdiğiniz hareketlerden söz edermisiniz ?

Okullara yardım konusunda özellikle çok başarılı çalışmalara imza attık. Sarıyer Belediyesi’ni sürekli okullar konusunda zorlayarak önemli çalışmaların yapılmasını sağladık. AK Parti meclis üyelerinin zorlaması sonucu Sarıyer Belediyesi’nin 7 yıl içinde okullarda yaptığı çalışmaların iki - üç katını bu yıl içinde Ayazağa’da yaptık. Bu çalışmaları yaparken sürekli bir muhalefetle karşı karşıya kaldık. Biz baskı yaptıkça Sarıyer Belediyesi; ‘Biz Milli Eğitim miyiz, vali miyiz’ diye tepki gösterdi.  Ama zorlamalarımız işe yaradı ve gerekeni yaptılar. Biz sürekli iş yapılsın, vatandaş hizmet alsın derdindeyiz.

Ayazağa’ya ‘Haliç Can Suyu’ müjdesi

Bu bilgiyi ilk defa sizinle paylaşıyorum; İSKİ tarafından yapılan ihalede Ayazağa Deresi’nin ıslahının ve yeşillendirilip, halka açılması projesi yakın bir zamanda hayata geçecek. Projede spor alanları, parklar, yürüyüş yolları gibi birçok yenilikler var. Ayazağa’daki vatandaşlarımız için bu proje çok önemli. Projeyi takip ediyoruz, bir an önce hayata geçmesi için uğraşıyoruz. Ayazağa Deresi’nin ıslahıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Tıpkı Kağıthane Belediyesi’nin yaptığı gibi Ayazağa Deresi ıslah edilerek hayata geçirilecek proje ile Ayazağa’nın çehresi değişecek. Kireçburnu’ndan başlayarak Haliç’e dökülecek derede yürüme yolları spor alanları gibi çevre düzenlenmeleri yapılacak. Bunun dışında Ayazağa’da bir İmam Hatip Lisesi yapılacak. Bu konu da AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Sayın Salih Bayraktar’ın çabası çoktur. Bu projelerin gerçekleşmesi ile Ayazağa’nın hem çehresi hem de değeri artmış olacak.

Ayazağa imar planlarını meclisten kim geçirdi?

2009 seçimlerinden önce Şişli Belediyesi’ne önerge vermiştik. Dönemin Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, planların yapılmasını istemiyordu. Onun istediği plan farklı bir plandı. O süreçten sonra çalışmalarımız devam ediyor. Projelerimizi İBB’ye götürdük.

“Şişli’de çok engellendik”

Şişli’de çok engellendik. Ama biz AK Parti grubu olarak çalışmalarımıza devam ettik. Toplantıların yapılması sonucu; bugün çıkan imar planlarını AK Parti Grubu olarak çıkardık. Madde madde uğraşarak bu planları hayata geçirdik. Bu emek AK Parti’nin emeğidir. Burada başka kimsenin emeği yok. Sarıyer Belediyesi bunu sahipleniyor ama öyle bir şey yok. Evet, belediye yönetimi onlarda olduğu için görev onlarda ve imzayı da onlar atıyor. Ancak önergeyi biz verdik ve onlar da beraber yapmayı kabul etti. Bizim pişirdiğimiz ekmeğe belediye ortak oldu. Bizim yaptığımızı anlamak için tarihlere bakmak yeterli olacaktır.17 Şubat 2014 tarihinde bizim tarafımızdan başlatılan bir süreç. Bunları Sarıyer Belediyesi’nin yapması imkansız. Çünkü o dönemde Ayazağa Sarıyer’e daha bağlanmamıştı. Önemli olan kimin yaptığı değil, önemli olan Ayazağa halkının sorununun çözülmesidir. Planlar masaya geldiği gibi kabul edilseydi de Ayazağa’nın sorunları yine çözülmüş olmayacaktı.

Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

Ayazağa imar planlarının onaylanması halkı oldukça memnun etti. Şu an da top halkın elinde. Ayazağa halkı kendi kararlarını kendi verecek. Böylece kendi yerinin değerini kendisi biçecek.

2“Ayazağa’nın taşınmazlarını Sarıyer’e biz kazandırdık”

Bu hizmetlerimizin dışında en büyük hizmetimiz Sarıyer Belediyesi’nin taşınmazlarının Şişli’den almamız oldu. Ayazağa’nın Sarıyer’e bağlanmasıyla Şişli Belediyesi tabir yerindeyse,  ‘Yangından mal kaçırır gibi’ taşınmazları çeşitli yöntemlerle belediyenin firmaları, vakıfların, üniversite gibi kurumların üzerine aldı. Biz bu durumdan haberdar olur olmaz yasal süreç başlattık. Yaptığımız takip sonucu bunları Sarıyer Belediyesi’ne tekrar kazandırdık. Bu konuda Sarıyer Belediyesi’ni sürekli uyardık. Onları da dahil etmiş olduk. Biz bu mücadeleye verirken Sarıyer Belediyesi ile Şişli Belediyesi arasında sulh yapılıyor. Bu sulha da itiraz ettik. Çünkü Sarıyer Belediyesi’nin mallarının bir kısmı Şişli’ye veriliyordu. Tekrar dava açtık ve süreç bu yönde devam ediyor. Bu gayrimenkullerin piyasa değeri en az 1 Milyar TL’dir. Bu da Sarıyerli’nin hakkıdır. Bu taşınmazların alınması tamamen bizim dava açmamız ve takibimizle olmuştur. Bu taşınmazlar tamamen Sarıyer Belediyesi’nin elinden çıkan değerli taşınmazlar ve bizim açmış olduğumuz davalarla alındı. Bu değerli taşınmazlar; Rauf  Denktaş Kültür Merkezi ve Maslak’ta bulunan arazidir. Bizim Sarıyer Belediyesi’ne kazandırdığımız taşınmazların değeri Sarıyer genelindeki bütün taşınmazlardan daha fazla.

Ayazağa’nın AK Parti için önemi nedir?

Ayazağa’nın Sarıyer’e bağlanmasıyla AK Parti’nin oylarında artış oldu. Bunun nedeni ise; vatandaşların hizmete aç olması. İnsanlar bu hizmetin de en iyisinin ve doğrusunun AK Parti tarafından yapılacağına inanıyor. Çünkü CHP’nin elinde olan Ayazağa, hizmet alamadı. Vatandaş bunun bilincinde. Hizmet AK Parti’den sorulur. Bizim için Ayazağa çok önemli, bu bölgeye çok önem veriyoruz. Halkın sorunu çözülecekse biz elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyarız. Bunda herhangi bir sorun olduğunda biz partili değil, halk olarak çalışma yürütmeye hazırız. Yerel seçim öncesi Ayazağa için önemli iki proje hazırlamıştık. Bunları kısa, orta ve uzun vadeli çalışmalarla hayata geçiriyoruz. Ayazağa Meydanı ile ilgili çok güzel çalışmalarımız var. Bunun dışında  kapalı spor sahası Projesi var. Bunların hayata geçmesi için çalışmalarımız devam ediyor.

Ayazağa’nın sorunları nasıl çözülür?

Türkiye ve İstanbul genelinde yaşanan sorunlar Ayazağa’da da yaşanıyor. Bu sorunların çözülmesi yerel belediyelerin elinde. Bunun en güzel örnekleri olarak da AK Parti’nin belediyeleri gösterilebilir. Sorunların çözümü için uzun soluklu projeler üretilmelidir. Bizim İBB ile hayata geçirmek istediğimiz projelerin uygulanmasıyla Ayazağa’nın bütün sorunları çözülmüş olur. Biz bu sorunları çözerken umarım Sarıyer Belediyesi altın tepside bulduğu bu çalışmaları sahiplenmez. Sahiplense de sahiplensin. Önemli olan vatandaşın hizmet görmesidir.

Uzun zamandır tartışılan “Çalışmalarda engelleniyoruz” söylemi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

İmar kanunu, sit alanı, imar kanunu gibi engeller var. Örnek verecek olursak; Üsküdar Belediyesi’nin hazırlayıp,  İBB’ye sunduğu imar çalışmasına CHP’liler hayır oyu kullandı. Buna rağmen bu proje meclisten geçti. CHP’lilerin hayır dediği örnek çalışmayı Sarıyer Belediyesi olduğu gibi İBB meclisine getirdi. Biz AK Parti grubu olarak bunu destekleyeceğiz. Aynı öneriyi AK Parti getirince CHP hayır diyor, CHP getirince oradaki meclis üyeleri ne diyecek merak ediyoruz. Sarıyer’in problemleriyle ilgili kanunlarla ilgili ne kadar engel yaparsanız engellenirseniz o kadar engellenirsiniz. 7 yıldır Sarıyer Belediyesi’nin hazırladığı bir imar projesi gördünüz mü? Yok, göremezsiniz. Proje üretemedikleri için engelleniyoruz bahanesinin arkasına sığınıyorlar. Bizim engel olmadığımız Ayazağa’nın imar planlarının çıkmasından anlayabilirsiniz. Öyle olsaydı İBB; Sarıyer Belediyesi bir CHP’li belediyedir, geçirmeyelim derdi. Halkın yararına olan hiçbir çalışmayı engellemeyiz. Tünel, metro, yol gibi projeler İBB tarafından yapılıyor.

Gençlerin spor sahası yok!

Yapacağımız iki önemli projemiz vardı. Bunlardan bir tanesi gençlerimizin spor yapabilecekleri bir alan yok bunun giderilmesi için kapalı spor alanı projemiz var. Bu da engellendi.

7Mehmet Yaman: Mezarlık ormana yapılmayacak

Ayazağa’nın ormanının içinde bulunan alana mezarlık yapılması tamamen gerçek dışıdır. Böyle bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Ama gerçek bunu yansıtmıyor. Mezarlığın yapılacağı alanda daha önce taş ocakları vardı. Bu alanın ıslah edilip, toprakla doldurulmasıyla oluşan bir yerdir. Kesinlikle orada ormanlık alan yok. Alan hem ağaçlandırılacak hem de mezarlık olarak kullanılacak. İstanbul genelinde yaşanan mezarlık sorununun çözülmesine katkı sağlayacak.

Engin Durdu: İhtiyaç halinde cemevi yapılmalıdır

Bizler iç içe yaşıyoruz. Hangi inançtan olursa olsun karşı gelmeyiz. İhtiyaç halinde yapılmalıdır. Ancak seçilen yer itibariyle cemevine uygun değil. Bölgede yaşayan vatandaşlar buranın park olarak kalmasını istiyor. Bu park vatandaşın, düğün, nişan ve zaman geçirme yeri olarak kullanılıyor. Orada cemevi yok. Orada Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Ayazağa Şubesi olarak kullanılıyor. Daha önce çay bahçesi olarak kullanılıyordu. 1,5 yıl önce kamu malı olan arsanın Cem Derneği’ne verildiğini ve hemen dernek yapıldığını duyduk. Burayı Şişli Belediyesi’nin sattığını duyduk. Şükrü Genç’in buradaki açılışında vatandaşlar onu protesto etti. O parka cami de okul da yapılmak istendi ama oradaki halk yeşil alan olarak kalınmasını istiyor.  Şu an park kullanılamayacak halde.

IMG_4888Son olarak Ayazağa halkının hizmete aç olduğunu ve bunun için AK Parti olarak ellerinden gelenin fazlasını yapmaya hazır olduklarını dile getiren Sarıyer Belediyesi AK Parti Meclis Üyeleri Engin Durdu, Selçuk Bozkır ve Mehmet Yaman, Sarıyer ve Ayazağa halkına şu mesajları verdi:

Engin Durdu:

AK Parti Sarıyer Meclis Üyesi olarak söylemek isterim ki Sarıyer halkını çok seviyoruz. Özellikle Şişli’de iken sosyal, demografik yapısı gereği çok farklıydı. Sarıyer halkı daha farklı kendimizi Sarıyer’de bulduk. Bizler Sarıyer’in hizmetkarı olarak çalışmaya devam edeceğiz.

IMG_4892Selçuk Bozkır:

Ayazağa Şişli’ye uzaktı. Ama Sarıyer daha yakın. Gözden ırak olan gönülden de uzak olur. Burada sürekli halkın içindeyiz. Belediye binamızın Maslak’a taşınmasıyla daha da iyi olacak. Nerede olursa olsun insan ayrımı yapmıyoruz. Önemli olan birlik ve beraberlik vurgusunun ön planda olmasıdır.

Mehmet Yaman:

Sarıyer’e çok çabuk alıştık. Sarıyer, Ayazağa hizmete aç kalmış. Hizmet görmemiş bir bölge konumunda. Sarıyer bir Anadolu köyü gibi duruyor. Siyasiler herhangi bir çalışma yapmamış. Buradan Sarıyer halkına seslenmek istiyorum:   Bizleri destekleyin, Sarıyer’e yakışır hizmeti biz yaparız. Biz hizmet aşığıyız, bunu Tüm Türkiye biliyor. Sarıyer halkını çok seviyoruz.
banner69
Son Güncelleme: 14.08.2016 13:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ankara escort bayan ankara escort bayan ankara escort bayan ankara escort bayan anal porno

izmir escort izmir escort gaziantep escort kayseri escort kayseri escort kayseri escort kayseri escort türk ifşa