Sarıyer’in tanınan simalarından İş insanı Seymen Ali Öztürk, Yeniden Refah Partisi Sarıyer Teşkilatına katıldı.

Sarıyer’de balıkçılık mesleği uğraşan ve hakkaniyetlere büyük önem veren kişiliği ile tanınan Öztürk, Yeni Refah çatısı altında siyaset yapmaya başladı.

Önce insan misyonu ile siyaset yapmak istediğini belirten Öztürk şunları söyledi;  “Adalet ve hukukun yüzde yüz olmasını temenni ettiğimiz dünyada ırk, din ayrımı olmadan insanlığa eşit hizmet ilkesi içinde mücadele eden yöneticiler istediğimden dolayı, Yeniden Refah Partisi Sarıyer teşkilatına katılmayı kendime bir görev kabul ederek siyasi hayatıma başlamış bulunmaktayım” dedi.

seymen-ali-öztürk-yeniden-refah-1

Öztürk, “Hukuk karşısında, her bireyin eşit olarak yargılanmasını mülakat olmadan liyakate önem veren anlayış doğrultusunda siyaset yapmak istiyorum. Bu doğrultuda ekonomi,  eğitim ve kültürel başarılara doğru koşacak güçlü bir Türkiye için, kibirden uzak her insanı önemseyen dinleyen ve problemleri için çözümlemek adına Sarıyerimiz ve ülkemizin daha refah içinde insanların her daim birbirini seven ve saygı gösteren mutu bir ortam sağlama gayreti ve mücadelesi içinde bulunacağım.”

Sarıyer İlçesinin her hangi bir mahallesinde sesi duyulamayan mazlum vatandaşlarımızın sesi olmak ve haklarını savunmak için mücadele etmek istediğini belirten Öztürk, “Aile kavramın bizim için kutsal değerlerdir. Vatan ve millet sevdası içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Bu doğrultuda bize görev verildiğinde eşitlik ilkesi ve objektif bakış acısıyla milletimize çıkarsızca ve onurlu duruşumla hizmet edeceğimi aziz milletimize beyan ederim.”

Seymen Ali Öztürk kimdir?

Rize Kalkandere 1980 doğumlu evli 3 çocuk babası. Üniversite mezunu ve Amatör olarak tiyatro deneyimi yanı sıra, birçok STK’lar da gönüllü yardımda bulundu.