Telefonlarda kablolu şarja veda!

Telefonlarda kablolu şarja veda!

07 Nisan 2016 Perşembe 12:32
3372 Okunma
Telefonlarda kablolu şarja veda!

Teknoloji devlerinden LG’ nin geliştirmekte olduğu yeni kablosuz şarj teknolojisi sayesinde kablolu şarjlar yerini kablosuz şarjlara bırakıyor.

Günümüz kablosuz şarj teknolojisi henüz istenilen düzeye gelmiş değil. Kablosuz şarj özelliğini destekleyen cep telefonlarında kullanılabilen bu özellik kablolu şarj işlemine göre daha zayıf kalıyor ve daha düşük hızlarda şarj sağlıyor. Öte yandan cep telefonu standart kutu içeriğinde yer almayan kablosuz şarj üniteleri ayrıca satın alındığından ek masraf anlamına geliyor. LG’ nin geliştirdiği yeni teknoloji ise hız sorununa bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.

30 dakikada yüzde 50 şarj!

LG, kablosuz şarj pad' leri için yeni aktarım modülünü duyurdu. Bu modülün en önemli özelliği ise şarj sırasında da, tıpkı kablolu şarjla aynı seviyede güç aktarması. Bu da kablolu şarjın performansına erişip kablolu şarj dönemine veda anlamına geliyor. İddialara göre LG’ nin yeni kablosuz şarj teknolojisi, 30 dakikada bataryanın yüzde 50’sini doldurabiliyor.

LG, kablosuz şarj cihazlarının içine entegre edilecek yeni modülün seri üretime bu yılın sonlarında başlanılacağı tahmin ediliyor.

 


Son Güncelleme: 07.04.2016 12:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol