Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği’nde Genel Yayın Yönetmenimiz Levent Pehlivanoğlu’na gündemi değerlendiren AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, “Hem Sarıyer’i hem de Sarıyer’i yönetenleri kurtaracağız” dedi.

AK Parti’nin Sarıyer Belediye başkan adayının kim olacağı merakla beklenirken, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, sahadaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bayraktar, 31 Mart’taki yerel seçimlerden AK Parti’nin göstereceği adaya, hayata geçirilen projelerden partisinin seçimlerdeki iddiasına kadar birçok konuda özel açıklamalarda bulundu.

İşte Bayraktar’ın açıklamalarından satır başları:

“Sarıyer siyasetine nezaketi getirdik”

Sarıyer’in siyasi kulislerinde konuşulan ‘AK Parti’nin adayı kim olacak?’ sorusuna açıklık getiren Bayraktar, “Genel merkez aday adaylarımızın başvurularını değerlendiriyor. Sarıyer’de en yüksek oyu alabilecek doğru isimle çıkacağız. Partimiz kimi aday gösterirse göstersin, biz teşkilat olarak tüm gücümüzle o adayımızın yanında olacağız. AK Parti’nin aday belirleme sürecinde Sarıyer siyasetine nezaketi getirdik, siyasi ahlakı tam anlamıyla oturttuğumuzu düşünüyoruz. Ve bu sürecide AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı olarak en iyi şekilde yönettiğimizi ifade etmeliyim. Bunun da ilerleyen dönemlerde de devam edeceği inancındayım” dedi.

“Adayımızın etrafında toplanacağız”

AK Parti’nin Sarıyer Belediyesi için göstereceği adayı koşulsuz destekleyeceklerini ifade eden Bayraktar, “Biz kişiler üzerinden siyaset yapan bir parti değiliz. Diğer partilere benzemeyiz. AK Parti’nin bir lideri ve siyasi kültürü var. Adaylık ile ilgili verilecek karara da herkes saygı duyacaktır. Gösterilecek olan aday etrafında da ilçe teşkilatı olarak toplanacağız. Hepimiz aynı trenin içerisindeyiz. Aday gösterilmediği için trenden inmek isteyenler zaten AK Parti’nin içerisinde barınamaz” diye konuştu.

“Biz davamızın her zaman arkasındayız”

İlçede en çok merak edilen konulardan biri hiç kuşkusuz Salih Bayraktar’ın aday olup olmayacağı. Konuya ilişkin konuşan Bayraktar, “ Biz davamızın her zaman arkasındayız. Kişisel çıkarlar için, makam uğruna siyaset yapmıyoruz. Her alanda bunu vurguladım. Bu sadece benim için değil, ülkemizin her bölgesinde geçerli olmalı. Eğer bu şekilde siyaset yaparsak o zaman hem vatandaş hem de Türkiye kazanır” ifadelerini kullandı.

“AK Parti’nin yaptığı hizmetleri sahipleniyorlar”

“Bundan önceki 2 dönemde Sarıyer Belediyesi’ni nasıl kazandıklarını çok iyi biliyoruz” diyen Bayraktar, “Boş vaatlerle halkı kandırarak, yalan söyleyerek seçimleri kazanmışlardı. Bizim haklımız saf ve temiz insanlardır. Söylenenlere inandılar. Ama şuan durum böyle değil. Sık sık sokağa çıkarak vatandaşlarımızla sohbetler yapıyorum. Sahada belediye yönetimine karşı büyük bir tepki var. Sarıyer’de bir belediye var mı? Bu belediye nerede? Belediyenin varlığını yaptığı çalışmalardan anlayabilirsiniz. Maalesef Sarıyer’de biz hiçbir hizmet göremiyoruz. İlçeye yapılan bütün hizmetler AK Parti hükümeti tarafından gerçekleştirildi. Nerede güzel bir eser varsa altında AK Parti’nin imzasını göreceksiniz. Onlar bizim yaptığımız hizmetleri kendileri yapmış gibi gösterme çabası içerisindeler. Bunu her alanda görebilirsiniz. İmar barışını sahipleniyorlar. Seçim öncesi başka, sonrasında başka konuştular. Sarıyer’in bir çocuğu olarak bu duruma üzülüyorum” şeklinde konuştu.

“Sarıyer’de hayalleri gerçekleştirdik”

Yapmak istedikleri projelerin engellenmeye çalışıldığını söyleyen Bayraktar şöyle konuştu: “Sarıyer’de hayalleri gerçekleştirdik. Elimizde belediyenin gücü olmamasına rağmen devrim niteliğinde projelere imza attık. 250 dönümlük araziyi İBB’ye tahsis ettirdik ve burada gençlik kampı inşa ettik. Türkiye’de eşi benzeri yok, Dünyada da sayılı kamplar arasında yer alıyor. 220 öğrencinin yatılı olarak kalabileceği bu tesisin içerisinde su sporları, yelken, kürek, kano, dağcılık, okçuluk, zipline, macera parkuru, kapalı spor salonu, seminer salonu ve kütüphane bulunuyor. Hergün Sarıyer’deki okullardan gelen 160 öğrenci burada kamp yapıyor. Sabah saatlerinde İBB’ye bağlı otobüsler öğrencileri okullarından alıp buraya getiriyor. Akşam da aynı şekilde okullarına geri götürüyor. Biz bu faaliyetleri yürütürken, böyle önemi projeleri gençliğin hizmetine sunarken, birileri de bunları engellemenin derdine düştüler.”

Bayraktar projelerini anlattı

Hayata geçirdikleri ve yapım aşamasında olan projelerle ilgili bilgi veren Bayraktar şunları söyledi: “Sarıyer’de parkları dahi biz yapıyoruz. Rumeli Kavağı’nda bulunan bir askeri alanı İBB’ye tahsis ettirdik ve orada güzel bir park yapacaktık. Orada ki çalışmaların kısa süreliğine durmasının nedeni proje üzerinde gerçekleştirdiğimiz değişiklikler. Orada çok daha bir proje olabilirdi. Açıkçası ilkini çok beğenmemiştim. Çünkü İstanbul’un en özel yerlerinden bir tanesi. Sadece Sarıyerlinin değil, İstanbul genelinden de buraya gelebileceği bir park yapmak istiyoruz. Bunun yanında 80 bin çocuğun eğitim alabileceği Çocuk Üniversitesi’ni inşa ediyoruz. Bilim, teknoloji, astronomi, ekoloji, yapay zeka gibi branşlarda ders görecekler. Burada ki tüm eğitimler ücretsiz olacak. Hafta içi tüm öğrenciler, hafta sonu üstün yetenekli ve başarılı öğrenciler ders görecek. Cumhuriyet Mahallesi’nde ağız ve diş sağlığı merkezini açtık. Yeni hastanenin çevre düzenlemesini yaptık. “

“Gençliğin üzerine operasyon var”

Gençlik önemine vurgu yapan Bayraktar şunları söyledi: “Gençlik üzerinden bir operasyon olduğunun farkındayım. Gençlik doğru yönlendirilmiyor. Birçok anne ve baba bana gelip oğlunun zararlı maddeler kullandığından dert yapıyor. Gençlerimizi bu belalardan arındırmak adına buna benzer yatırımları ve projeleri hayata geçiriyoruz. Göreve geldiğimde ilk projem Sarıyer’deki tüm okulların bahçelerine kapalı spor salonu yapmaktı. Bu projeyi hayata geçirmek adına hemen çalışmalara başlamıştık. İstinye Anadolu Lisesi’nin bahçesindeki kapalı spor salonunun kaba inşaatı bitmek üzereyken, bunu yargıya taşıdılar ve yürütmeyi durdurma kararı aldılar. O dönemde avm yapıyorlar demişlerdi. Böyle iftiralarla siyaset yaparak Sarıyer’i bir yere getiremeyiz.”

“İsmail Akgün Devlet Hastanesi taşınmayacak”

Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete girmesinden sonra İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin taşınacağına dair manipülasyonların yapıldığına dikkat çeken Bayraktar, “İsmail Akgün Devlet Hastanesi poliklinik olarak hizmet vermeye devam ediyor. Sarıyer merkezden hastanenin kalkacağına dair bir manipülasyon söz konusu. Böyle bir şey söz konusu değil. Hastane orada duruyor ve hizmet vermeye devam edecek. Hafta içi acil bölümü akşam 17.00’a kadar açık. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Orada sadece yataklı hasta ve ameliyat olmayacak. Zaten bu tam teşekkülü bir hastane değil. Bizimle irtibata geçen esnaf arkadaşlarımızı genel sekreter ile görüştürdükten sonra onlar bize hak verdiler. Biz Sarıyer için en iyisini, en güzelini yapma gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Hem Sarıyer’i hem de Sarıyer’i yönetenleri kurtaracağız”

Yaptığı açıklamalarla gündem yaratan Bayraktar, “Belediyenin kimler tarafından yönetildiğini biliyoruz. Sarıyer’in nereye gittiğini de çok iyi biliyoruz. Biz ilçemizi 31 Mart’ta bu felaketten kurtaracağız. Yoksa ateş çukuruna doğru yuvarlanacak. Sadece Sarıyer’i değil, Sarıyer’i yönetenleri de kurtaracağız. Çünkü onlarında başı dertte” çıkışıyla dikkat çekti.

“Bugün seçim olsa kazanırız”

Yapılan anketlerde Sarıyer Belediyesi’ni AK Parti2nin kazandığını belirten Bayraktar, “Seçim ile ilgili herhangi bir oy oranı vermek çok doğru değil. Fakat yapılan son ankete baktığımızda bugün seçim olsa Sarıyer’i kazandığımızı görüyoruz. 24 Haziran seçimlerinden sonra her geçen gün oy oranımız artıyor. Anketlerde de bunu açıkça görüyoruz. Vatandaş artık yalana ve iftiraya inanmıyor. En önemli argümanları mülkiyet olanların elinde boş vaatleri de kalmadı. İmar barışıyla bu oyuncaklarını ellerinden aldık. Sarıyerlinin sandıkta 10 yılın hesabını soracağını düşünüyorum. Biz sadece seçimden seçime sahaya çıkan bir parti değiliz. Sürekli sahadayız. En son ki seçimden sonra hiçbir faaliyetimize ara vermedik” şeklinde konuştu.

“Sarıyer’in kültürünü ve medeniyetini yaşatacağız”

İlçedeki kültürel yapılar ile ilgili çalışma yaptıklarını açıklayan Bayraktar, “Sarıyer’de bin 580 sivil mimarlık örneği, 47 dinsel yapılar, 9 idari yapılar, 12 endüstriyel ve ticari yapılar, 14 askeri yapılar, 41 mezarlıklar, 4 anıt ve abideler, 24 kalıntılar ve 154 tane kültürel yapılar mevcut. Bu bilgilerden kimin haberi var? Sarıyer tarihi, kültürü ve medeniyetiyle çok önemli bir ilçe. Fakat şuan bu değerlerin neredeyse tamamı yok olma derecesine geldi. Bizim bu kültürel yapıları ihya ve inşa etmek için, ayrıca tanıtma ve yaşatma adına ciddi projelerimiz var” dedi.

“Sarıyer’i Dünyanın cazibe merkezi haline getireceğiz”

Vatandaşa çağrıda bulunan Bayraktar: “Sarıyer’i sadece İstanbul’un değil, Dünyanın cazibe merkezi haline getireceğiz. 31 Mart’ta seçimleri kazandığımız takdirde 5 yıl içerisinde ilçemizi nerelere getireceğimizi herkes görecek. Sarıyerli bu fırsatı iyi değerlendirmesi, iyi okuması ve ideolojik görüşlere göre oyunu vermemesi gerekiyor. Bizim için kişilerin değil, Sarıyer’in kazanımı ve geleceği önemli. Vatandaşın buna göre vicdan muhasebesi yapacağına ve oyunu kullanacağına inanıyorum.”