Yaşamın her alanında insan ve toplum sağlığını tehdit eden uyuşturucu maddeler, bu kez Sarıyer’in farklı bölgelerinde bulunan parklarda ortaya çıktı. Madde bağımlılarından dolayı parklara çıkamadıklarını ifade eden vatandaşlar güvenlik güçlerinin gerekli önlemleri almalarını istiyor.

Bahar mevsiminin yaklaşması ve havaların ısınmasıyla birlikte Sarıyerliler parklara akın etmeye başladı. Özellikle hafta sonları çocuklarıyla vakit geçirmek için parka giden aileler madde bağımlılarından dolayı tedirginlik yaşıyor.

“GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMALARINI İSTİYORUZ”

Madde bağımlıları belli saatlerden sonra parklara adeta kamp kuran ve ateş yakıp sabahlıyor. Durum böyle olunca parklar halk tarafından kullanılamıyor. Mahalle sakinleri, “Parkları artık kullanamıyoruz. Bu alanlar normal şartlarda çocuklar için oyun alanlarıdır. Ancak bırakın çocukları gönül rahatlığıyla parka göndermeyi biz bile gitmeye çekiniyoruz. Özellikle akşam saatlerinden itibaren bu alanlar madde bağımlılarının meskeni oluyor. Yetkililer bir an önce bu duruma el atmalı. Gerekli önlemleri almalarını istiyoruz” sözleriyle sitemlerini dile getirdiler.

SARIYER POSTA GAZETESİ