Sarıyer Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sarıyer Şubesi, ‘Yetimler Gülsün Diye Her Camiinin Yetim Kardeşi Var’ projesini başlattı.

Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmen, imam, Kur’an kursu sorumlusu, vakıf yöneticisi ve sivil bir üyeden oluşan komisyon tarafından Sarıyer’de bulunan ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören yetim ve maddi yardıma muhtaç öğrenciler tespit edilecek. Belirlenen öğrencilere yardımda bulunulacak.

Yüzlerce öğrenciye ulaşılması hedeflenen projeden 2017-2018 eğitim-öğretim sezonunda 183 öğrenci 8 ay boyunca yararlanmıştı.

“Daha çok öğrenciye ulaşmak istiyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TDV Sarıyer Şube Başkanı ve Sarıyer İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, “Dünyada milyonlarca yetim çocuk var. Ülkemizde ve yaşadığımız ilçemizde bizim de payımıza düşen en masum bireyler olan yetimlerimiz var. Bizler yetim bir peygamberin ümmetiyiz. Aynı zamanda yetimler bizlere bir peygamber emanetidir. Sarıyer’de geçen yıl yetim kardeşi olmayan hiçbir camimiz kalmadı. Bu kampanyayı sahiplendik. Bu yıl daha fazla yetim öğrenciye ulaşmak istiyoruz” dedi.

Kadıoğlu’ndan çağrı

İşadamlarına çağrıda bulunan Kadıoğlu, “Din görevlilerimiz de aylık toplantılarda kendi aralarında para toplayarak bu projeye destek veriyorlar. Zengini ve fakiri kaynaştıran, öğrenciye kırtasiye, ulaşım yemek gibi küçük bir destek olan bu hayra zenginlerimizin ve hayırsever işadamlarımızın destek vermesini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Hesap numarası değişti

Proje kapsamında yardımların toplanacağı hesap numarası da değişti. İşte yeni hesap numarası: TDV Sarıyer Şubesi’nin hesap numarası:

Hesap Adı: Vakıfbank Sarıyer Yetim Şubesi

Hesap IBAN: TR60 0001 5001 5800 7307 5366 39