Her gün, bir veya birkaç yakınımızı kaybettiğimizin haberini alıyoruz. Sadece üzülüyor, uzaktan dua ediyor,  cenazesine katılıp bir helallik bile dileyemiyoruz.

Çocukluğumuz, gençliğimiz daha ileri yaşlardaki zamanımız o kadar hızlı ilerliyor ki ne olup bittiğini anlamadan dünyadan göçüp gidiyoruz. Geriye acı tatlı anılar iyi-kötü hatıralar kalıyor. Bir tarafta kibirden uzak, başkalarına üstünlük göstermeyen, toplum yararına çalışan, doğayı ve insanı seven bencillikten uzak insanları unutmadıydınız gibi... Diğer tarafta bazı vefasızlığı, acımasız insanları, canınızı acıtanları da unutamadığınızı görüyorsunuz.

Yaşadığımız topluma bir nebzede katkı sunmak amacıyla, hayatınız boyunca karşılaştığınız iyi-kötü huylu insanları tanıtmak deyim yerinde ise kimin ne olduğunu, kimin ne olmadığını bulunduğum topluma anlatmayı boynumun borcu olarak görüyorum. Bu korona günlerinde karantina altında bütün yaşam öykümü, beni en çok etkileyen anılarımı, iyi-kötü kişileri hayatıma yön veren olayları kaleme alıyorum.

Bu hayat hikayesinde bazıları üzülecek, bazıları kırılacak, bazıları kızacak ‘ulan bu da yazılır mı’ diyecek serzeniş de bulunacak iken, bazıları da hak ettiği övgüyü, değeri almanın onurunu gururunu yaşayacak.

Kısa zaman diliminde bitirmeyi düşündüğün bu hayat hikayemi kitaplaştıracağım gibi, önemli bölümlerini özet halinde dostlarımla paylaşacağım, umudu ile sağlıklı günler dilerim.

Anahtar Kelimeler:
ÖLÜMLÜ DÜNYA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol