Ziraat Türkiye Kupası'nda Sarıyer'i 2-1'lik skorla eleyen Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Okan Buruk, rakiplerinin çok iyi bir mücadele sergilediğini söyledi. 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Buruk, rakipleri olan Sarıyer'in iyi bir mücadele ortaya koyduğunu belirtti. Son iki gündeki sonuçlara bakıldığında bütün takımların birbirini yenecek kapasitede olduğunu gördüklerini aktaran Buruk, "Özellikle Süper Lig takımlarının elendiğini gördük. Maça ciddi konsantrasyonla başlamadığımız zaman işimizin zor olacağını düşünüyorduk. Oyuncularımız maçın başından sonuna kadar aynı konsantrasyon ve istekle mücadele etti. 2-1 kazandık. Çok daha fazla gol atabilirdik. Rakibimiz de çok iyi mücadele etti. Onları da kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

"Yusuf Ziya Öniş Stadı'ndaki zemin bizi olumsuz etkiledi"

Yusuf Ziya Öniş Stadı'nın zeminin de  oyunda kendilerini olumsuz etkilediğini vurgulayan Buruk, zeminlerin iyi olmasının sporcu sağlığı ve bununla birlikte oyun için önemli olduğunu aktardı. İki takımın da iyi niyetle oynamaya çalıştığını dile getiren Buruk, "Zemine rağmen iki takım da pas yapmaya çalıştı. Bundan sonra daha iyi zeminlerde oynarız inşallah" dedi.