İmam Hatip Okulları 71. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’na katılan Başkan Kurşun, imam hatiplerin ülkenin değeri olduğunu söyledi.

Törene, Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, Sarıyer Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Hakan Başpınar, Sarıyer İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, okul müdürleri, ‘İmam Hatip Okulları 71. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’na katıldı. 

DÜŞMAN HUKUKU UYGULADILAR

Kadın istihdam oranı 20 yıl önceye geri döndü Kadın istihdam oranı 20 yıl önceye geri döndü

Konuşmasında, imam hatiplerin geçmişte çok baskılar gördüğünü dile getiren Kurşun, “28 Şubatlarda imam hatiplilere neler yapıldığını hatırlayın. O okullarda okuyan gençlerimize, çocuklarımıza neler yaptılar? Adeta düşman hukuku uyguladılar. Sanki bu ülkenin evladı değil de düşmanı gibi onları dışladılar, okullarını kapattılar, üniversitelere almamak için kat sayı gibi zulümler uydurdular” dedi. 

ZORBALIKLARDAN KURTARILDIK

Başkan Kurşun, genel başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, imam hatiplerin bu zorbalıklardan kurtarıldığını söyleyerek, “Ama Allah'a şükür bu ülkeye Recep Tayyip Erdoğan gibi birisi geldi. Hem imam hatiplilere yapılanları silip attı hem de bu zulmü yapanlara zulümlerinin hesabını sordu” ifadelerini kullandı.