Bir dağ köyünden büyükşehre uzanan başarı öyküsü

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Muzaffer Seçim Toklu’nun kendi hayat hikâyesini anlattığı 'Sana Geldim İstanbul', Epsilon logosuyla okurlarla buluştu.

Bir dağ köyünden büyükşehre uzanan başarı öyküsü

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Muzaffer Seçim Toklu’nun kendi hayat hikâyesini anlattığı 'Sana Geldim İstanbul', Epsilon logosuyla okurlarla buluştu.

Yavuz Topal
Yavuz Topal
29 Eylül 2021 Çarşamba 13:39
191 Okunma
Bir dağ köyünden büyükşehre uzanan başarı öyküsü

Mersin’in küçük bir köyünden İstanbul’a uzanan, mücadele ve azimle örülü bir kendini var etme ve başarı öyküsü… Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Muzaffer Seçim Toklu’nun kendi hayat hikâyesini anlatırken aynı zamanda Türkiye’nin yakın geçmişine dair sosyoekonomik ve politik bir fotoğrafını da çeken anlatı türündeki kitabı Sana Geldim İstanbul, Epsilon logosuyla okurlarla buluştu.

Kendi emeğine inancıyla ve çalışkanlıkla ayakta durmayı öğrenen bir çocuğun “büyüme” öyküsüyle okuyucuyu bazen gülümseten bazense hüzünlendiren Sana Geldim İstanbul’un telif geliri, Muzaffer Seçim Toklu tarafından İstanbul Tıp Fakültesi öğrencilerine burs olarak bağışlanacak.

Renkli odalarında yolculuğa davet ediyor

Epsilon, mesleğini kendi elleriyle kurduğu bir tıp merkezinde icra etmeye devam eden bir hekimin, Muzaffer Seçim Toklu’nun kaleme aldığı Sana Geldim İstanbul’u okurlara sunuyor. İlham veren hayat hikâyesini içten bir üslupla satırlara döken Toklu okurları, ömrünün çok sesli, çok renkli odalarında bir yolculuğa davet ediyor.

Küçük yaşlarda başlayan hayat mücadelesi

Türkiye’nin güneyindeki küçük bir köyden İstanbul’a uzanan bir yaşam. Köy Enstitülü olma ruhunu tüm hücrelerinde taşıyan ve çocuklarına aşılayan öğretmen babanın altı çocuğundan birinin, küçük yaşlarda başlayan hayat mücadelesi. Kendi emeğine inancıyla ve çalışkanlıkla ayakta durmayı öğrenen bir çocuğun “büyüme” öyküsü… İçinden pazarda satılan maydanozlar, el emeği göz nuru domatesler, asmalar, sokak sokak dolaştırılan mısırlar, simitler, “yağlı ördekler”, dere kenarında kurulan yaratıcı oyunlar geçen rengârenk bir çocukluk.  Yılmaz Güney’in filmlerinin peşinde, elde eski bir valizle İstanbul’la teke tek karşılaşmayla başlayan bir gençlik. Ders aralarında İstanbul Hali’ne koşturan bir tıbbiyeli, daha öğrenciyken kendini acil koridorlarında EKG teknisyeni olarak bulan hekim adayı… 1960’ların Anamur’u, Gaziantep’i, 1970’lerin Ankara’sı, İstanbul’u, 1980’lerin Çorum’u… 1990’lardan bugüne ilmek ilmek örülen bir hekimlik kariyeri, kurtarılan hayatlar, tutkuyla sahiplenilen ömürlük bir mesai… Bu memleketin yetiştirdiği bir hekimin ilham veren deneyimleri, gülümseten, hüzünlendiren anıları…

Gelirler burs olarak bağışlanacak

Sana Geldim İstanbul kitabının telif geliri, Muzaffer Seçim Toklu tarafından İstanbul Tıp Fakültesi Mezun ve Mensupları Derneği aracılığı ile İstanbul Tıp Fakültesi öğrencilerine burs olarak bağışlanacak. Muzaffer Seçim Toklu’nun Sana Geldim İstanbul adlı kitabı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde.

SARIYER POSTA


Son Güncelleme: 29.09.2021 13:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol