Transfer zamanı yazmıştım. O yazımın üzerine birçok yönetici savunma yapıp benim yanıldığımı söylemişlerdi. Sezon başladı. 4 maç, 4 puan. Maç başı puan ortalaması 1. Serdar Bozkurt ile mukavele imzalarken maç ortalaması 2 puan şartı koymuştuk. Kuşların getirdiği habere göre Taşkın hocaya 1,5 ortalama denmiş. Sorarım size. Neden?? Hedef küçülttünüz de bizim mi haberimiz yok? Yoksa düşmemek için mi kadro kurduk ki maç ortalama hedefinizi 1,5 koydunuz?

1,5 puan ile şampiyon olan yada play-off oynayan var mı bilmiyorum. Neydi transferde bizim çok bilen yöneticilerimize bana savunma yapmalarını gerektiren konu? 500 bin TL bandında alınan bir futbolcunun okeye döndüğünü, ama taşlarının çıktığını yazmıştım. Ciddi sakatlık ve ameliyat geçirdiğini, eski takımında yedek olduğunu ve asla bizi uçuracak biri olmadığını yazmıştım. Sonuç? Kavaloğlu haklı çıktı. Her zaman olduğu gibi..

Bir çuval parayı yedek kulübesinde otursun diye mi verdiniz? Evet sezon başıdır. 19 adet transfer yapılan bir takımda taşların yerine oturması zaman alır. Birbirlerine alışmaları için zamana ihtiyaç vardır. Bu süreç teknik ekip için kolay geçmeyecektir. Ve bu süreci yaşarken takımını seven herkes destek olmalıdır.Bunların hepsi doğru. Ama bir doğru daha var ki Sarıyerlileri tedirgin etmektedir. Bugüne dek bize rakip bir tek Sakarya ile oynadık. Velimeşe, Turgutlu ve Serik bizim rakibimiz olamazlar asla. Oysa ilk hesaplar ilk sekiz hafta fikstürün avantajlı olmasıydı. Hesap şaştı. Umarım tez elden yanlış hesaplardan döneriz.

Aslında hatanın baş mimarı Saffet Akkoyun. Kongre fantezisi uğruna iskelet kadroyu tutamadı elinde. Kaleci Ali, sağbek Oğuz, Savaş, Şaban, Bertül, Okan gayet güzel bir iskelet. Bu kadronun üstüne 19 kişi transfer etmeye gerek var mıydı? Bertül haricinde hepsi rakiplere gitti. Ve hepsi başarılı. Bu yüzden ne yazık ki bu yanlışların faturası sportif direktörümüz, hocamız ve transfer komitesine çıkar. Ergün Keleş'in ve Taşkın hocamın iyi niyetinden hiç şüphem yok. Ama tribünden bakıldığında görünen hiç keyifli değil.

Biz kaleye gidemiyoruz. Defanstan zor çıkıyoruz. Nuri böyle giderse isyan bayrağını kaldırır. Ve tek başına bu takıma defans olamaz. Yeni alınan stoperler güven vermiyor. Koray’dan umutluyum. Ama bu sistemle olmaz kanaatindeyim.

Bunlar benim doğrularım. Bir doğru daha var ki her ne olursa olsun ben köyümün takımını her şartta desteklerim. Doğru bildiğimi yada gördüğümü yazarak düzeltmeye çalışırım. Saygı çerçevesinde eleştiririm. Sizde ya aynı saygıyı gösterirsiniz yada eleştirdim diye küsersiniz. Son gerçekte şu ki; Ben hancıyım!

Diğer şahsi kanaatim uzatma dakikalarında maçı çevirmek için anahtar Ahmet değil, kadroda olmayan postacı Barış Memiş'ti. Son olarak bir gözlemimi ileteyim. İçerdeki sular lodos etkisiyle kıpırdanıyor bilginiz olsun. Olur mu? Hayatta olmaz. Ne zaman oldu ki? Allah'tan herkes sizin gibi değil. Çoğu sever, çoğu da sayar. Ağabey olmuşsak onların gözünde ne mutlu bize. Kardeşler, ağabeyler ile dertleşir. Anlayana artık.

Şimdi iyi bir haber vereyim köyün insanlarına. AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun yeni stadımızın startını verdi. Önünüzdeki günlerde teferruatı yazacağım.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol