İYİ Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı, düzenlenen törenle kuruluşlarının 5. yılını kutladı.

Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciası nedeniyle iptal edilen 5. yıl kuruluş kutlamaları, tüm teşkilatlar tarafından eş zamanlı sadece çelenk koyma programı ile gerçekleştirildi.

Sarıyer Merkez Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı Meydanı’nda gerçekleştirilen törene; İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcıları ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. 

DEMOKRASİ OLGUNLAŞACAK

Törende açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı, partinin kuruluş sürecinde yaşadığı zorluklara değindi. “Her şeye rağmen İYİ’lik filizleri yeşerdi” diyen Yazıcı, “Bugün, Türkiye’de değişime dair bir inanç, umutları koruyan tazelik, her şeye rağmen yüzleri gülümseten bir ortak gelecek inancı varsa, bunun sebebi İYİ’lik filizlerinin büyümesi ve çiçek açmasıdır. Bugün, Türkiye’de çoğulculuk, demokrasi, katılımcılık, kalkınmacılık ve vatan sevgisi konuşuluyorsa, bunda en büyük pay sahibi cesurlar hareketidir. Açan çiçekler olgunlaştığında, Türkiye’deki demokrasi de olgunlaşacak ve cesur bir Türk kadınının önderliğinde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeniden ciddiyetini, Türk Milleti de yeniden hürriyetini kazanacaktır” dedi. 

Fatih Sultan Mehmet 560 yıl önce sorunu çözmüştü Fatih Sultan Mehmet 560 yıl önce sorunu çözmüştü

TÜRKİYE’Yİ İYİ’LER İNŞA EDECEK

Başkan Yazıcı, “Yüz yıldan fazla zaman önce, küçük bir vapurda yanan umut ışığı, bugün yeniden içimizi, umudumuzu, önümüzü aydınlatıyor. Bu ışık ki İYİ’lik çiçekleri besliyor, büyütüyor ve güçlendiriyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kadronun ışığı, ülkemizin üzerine çöken karanlığı aydınlatmaya da elbette yetecektir. Bu mücadelede en büyük azmimiz, İYİ Parti’nin varlık sebebi de işte bu azimli mücadele ve kararlılıktır. Bir sonraki doğum günümüz, aynı zamanda yeni bir dönemin doğumu olacaktır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, bambaşka bir Türkiye’yi inşa edecek İYİ’ler hareketinin 5. yılını kutluyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

PASTA KESİLDİ

Sarıyer Merkez’de düzenlenen törenin ardından İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı ve partililer, ilçe binasında 5. kuruluş yıldönümü dolayısıyla pasta kesti.