İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkan adayı İbrahim Temur, gazetemize özel yaptığı açıklamalarda, 2024 yerel seçimlerinde Sarıyer’de belediye başkan adayı çıkaracaklarını işaret ederek; “Yardımcı oyuncu olmayacağız” dedi.

2023 genel seçimlerinde yönetim boşluğu oluşturmamak için alınan kararlar doğrultusunda, İYİ Parti Sarıyer kongre süreci partinin ilçe binasında yapılan delege seçimi ile başladı. 20 Kasım’da Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek başkanlık seçimi öncesinde gazetemize ziyarette bulunan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkan adayı İbrahim Temur, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na önemli açıklamalarda bulundu. 

MHP Sarıyer’den Kalaylı’ya hayırlı olsun ziyareti MHP Sarıyer’den Kalaylı’ya hayırlı olsun ziyareti

ZORU BAŞARDIK

30 Ekim’de gerçekleştirilen delege seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Temur, “Partimizin ilçe binasında gerçekleştirdiğimiz delege seçimlerinde demokrasi şölenin yaşandığını ifade edebilirim. 38 mahalle ve 430 üyenin katıldığı seçimde 400 delegemizi seçtik. Benim ve arkadaşlarımın desteklediği 376 arkadaşımız delege seçildi. Görülen o ki zor olanı başardık. Bunu kongreyle taçlandıracağımız sürece girdik. Amacımız 20 Kasım’da başkanlık seçimiyle bunu tamamlamak ve önümüzdeki iki kritik seçime hazırlanmak” dedi.

KADINLAR AĞIRLIKTA OLACAK

Küskünlerin partisi olmayacaklarını ifade eden Temur, parti menfaati gözeterek çalışacak her arkadaşımıza kapımız açık mesajı verdi. Mevcut ilçe yönetimiyle beraber yol alacaklarını dile getiren Temur, yüzde 25 olarak ayrılan kadın kotasına bağlı kalmayacağını ve bunu yüzde 50'ye çıkaracaklarını ifade ederek,“Partimiz Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde kurulan cesurlar hareketi. Bizde başkanımızın çizdiği yolda, Sarıyer’de kadınların ağırlıkta olacağı bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Oluşturacağımız 66 kişilik yönetim listesiyle; eskinin tecrübesi, yenin heyecanı ve enerjisi ile yükseliş trendi içinde olan partimizi daha üst seviyelere taşıyacağız” diye konuştu.

SÜRPRİZ PARTİ OLACAĞIZ

Oluşturacağımız yönetim ile 2023 genel seçimlerinin sürpriz partisi olacaklarının sinyallerini veren İbrahim Temur, “Önümüzde hayati önem taşıyan iki seçim var. Genel seçimlerde elde edeceğimiz başarı ile 2024 yerel seçimlerinde İYİ Parti’yi Sarıyer ölçeğinde yardımcı oyuncu olmaktan çıkartacağız. Amacımız, bizim yönetimimizde, Sarıyer’de yerel seçimlerde, İYİ Parti iktidarı dışında, hiçbir kıstası başarı olarak kabul etmemektir” dedi.