Sarıyerli Çocuklar Geleceğe Umutla Bakıyor

Sarıyerli Çocuklar Geleceğe Umutla Bakıyor

21 Kasım 2015 Cumartesi 10:04
1505 Okunma
Sarıyerli Çocuklar Geleceğe Umutla Bakıyor

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde bir araya gelen SAGEM’li (Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) öğrenciler,  Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenledikleri “Dünya Çocukların Olsa Nasıl Olurdu” temalı söyleşide konuştu.


Sarıyer Akademi

Söyleşinin başında kısa birer konuşma yapan Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ve eğitimden sorumlu Başkan Danışmanı Selçuk Dereci daha sonra sözü çocuklara verdi. Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Sevim Yalınkılıç da etkinliğe etkinlikte yer aldı.

Coşkun: Haklarını iyi bilen çocuklar, geleceğe umutla bakar


Türkiye’nin özellikle güneyinde bulunan ve savaş yüzünden çok kötü günler geçiren çocukların olduğunu hatırlatan Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Mustafa Kemal Atatürk gibi çocukları seven ve tüm dünya çocuklarına bayram hediye edecek kadar değer veren bir öndere sahip olduklarından duyduğu gururu ifade etti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çocuklar ve eğitim konusunda gösterdiği hassasiyete de değinen Coşkun, okulların fiziki şartlarının Sarıyer Akademi 1düzeltilmesinin yanında öğrenci bursları ve Sarıyer Akademi gibi eğitimde fırsat eşitliği ve kaliteli eğitimi amaçlayan projelerin de devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

"Söz Küçüğün" Radyo programında Başkan Vekili Hüseyin Coşkun’u konuk eden öğrenciler merak ettikleri soruları Coşkun’a sorarak belediye meclis toplantısına katılma sözünü aldılar. Program sonunda öğrencilere çikolata dağıtıldı.

 


Son Güncelleme: 21.11.2015 10:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol