Sarıyer'de Profesörü dolandırdılar!

Sarıyer'de Profesörü dolandırdılar!

11 Şubat 2016 Perşembe 11:03
1251 Okunma
Sarıyer'de Profesörü dolandırdılar!

Telefon dolandırıcılarının son kurbanı Sarıyer’de oturan eski Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı 77 yaşındaki Prof. Yüksel Tomurcuk Atagök oldu.


Sarıyer'de oturan akademisyeni telefonla arayan dolandırıcı, buyurgan bir ses tonuyla polis olduğunu, hesaplarının terör örgütü tarafından ele geçirildiğini, hemen parayı çekmesini ve kendilerine teslim etmesini istedi.

245 bin TL parasını alıp kayıplara karıştı 


Paniğe kapılan Atagök hemen bankadan parasını çekti telefondaki sesin yönlendirdiği kuryeye teslim etti. Dolandırıcılar, Atagök'ü tekrar arayıp evdeki parasını da söyledikleri yere getirmesini istedi. Atagök, evdeki parayı da Sarıyer'de buluştuğu kuryeye verdi. Atagök'ten toplam 245 bin lira alan dolandırıcılar ortadan kayboldu. Atagök yakın çevresine olanları anlatınca dolandırıldığını anladı. Dolandırıcılar aranıyor.

Karatay da dolandırılmıştı


Prof. Dr. Canan Karatay ile ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan da tele-dolandırıcıların kurbanları arasında. Karatay, kaptırdığı 50 bin dolar ile 10 bin lirayı kurtarmıştı. Yurtcan ise 600 bin doları, sonra da 2 milyon 900 bin TL'yi dolandırıcılara teslim etmiş, 400 bin lirayı da internet yoluyla dolandırıcılara kaptırmıştı.


Son Güncelleme: 11.02.2016 11:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol