Sarıyer ve Nişantaşı cinayetlerinde yeni bulgu

Sarıyer ve Nişantaşı cinayetlerinde yeni bulgu

27 Aralık 2014 Cumartesi 14:38
1814 Okunma
Sarıyer ve Nişantaşı cinayetlerinde yeni bulgu
İstinye'de kullandığı lüks otomobilin içinde öldürülen Ali Ekber Akgün ve Nişantaşı'nda ofislerinin önünde saldırıya uğrayan Vedat Şahin cinayetleriyle ilgili soruşturma çok yönlü sürüyor.

Cinayetler arasında bir bağlantı arayan polis iki grubunda birbirini tanıdığını gerek yurt dışında gerekse yurt içinde zaman zaman bir araya geldiklerini tespit etti. Öte yandan olaylarla bir bağlantısı olabilecek 26 Eylül 2014 tarihinde Naci Şerifi Zindaşti’nin aracına yapılan 19 yaşındaki kızı ile adamının ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı ve 4 gün önce öldürülen Hacı Osman Sezen ve Hikmet Aktemur cinayetleri titizlikle soruşturuluyor. Polis Hollanda basınında oldukça geniş yer tutan cinayetlerle ilgili soruşturmayı derinleştiriyor.

fft2mm6475782

BİRBİRLERİNİ TANIDIKLARI ORTAYA ÇIKTI 

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı 5 şube müdürlüğü tarafından ortak olarak yürütülen soruşturmada polis İstanbul’da meydana gelen uyuşturucu kaynaklı olduğu düşünülen cinayetleri tekrar mercek altına aldı. Polis tarafından yapılan çalışmalarda İstinye’de öldürülen Ali Ekber Akgün ve Nişantaşı’nda öldürülen Vedat Şahin’in gruplarının birbirini tanıdıkları yurt dışı ve içinde zaman zaman bir araya geldiklerini öğrenildi. Polis şimdi bu iki grup arasındaki iş ilişkilerini inceleme altına aldı.

UYUŞTURCU YÜZÜNDEN MEYDANA GELMİŞ CİNAYET DOSYALARI İNCELENİYOR

Öte yandan polis tarafından yapılan çalışmalarda İstanbul’da meydana gelen ve özellikle uyuşturucu yüzünden meydana gelmiş tüm cinayetlerin tekrar inceleme altına alındığı tespit edildi. Küçükçekmece’de 4 gün önce öldürülen ve halen faili meçhul olan Hacı Osman Sezen ve Hikmet Aktemur, cinayetleri ile 26 Eylül 2014 tarihinde meydana gelen Ergenekon davasında gizli tanık olarak ifadesi alınan Naci Şerifi Zindaşti’nin aracına yapılan silahlı saldırı olaylarının bulunduğu belirtildi. Bu olayda araçta bulunmayan Naci Şerifi Zindaşti kurtulurken adamı ve 19 yaşındaki kızı hayatını kaybetmişti. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü söylediler.


Son Güncelleme: 27.12.2014 14:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol