Flaş Haber
Kapat

Pamir Dikdik'in iddianamesi iade edildi

Pamir Dikdik'in iddianamesi iade edildi

20 Kasım 2014 Perşembe 10:05
656 Okunma
Pamir Dikdik'in iddianamesi iade edildi

Zekeriyaköy'de kaybolduktan sonra komşu evin havuzunda ölü bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'in ölümüne ilişkin anne Süverce Dikdik, hakkında hazırlanan iddianame eksiklikler nedeniyle iade edildi.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Sarıyer'de kaybolduktan sonra komşu evin havuzunda ölü bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'in ölümüne ilişkin anne Süverce Dikdik'in "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle hazırlanan iddianameyi eksiklikler nedeniyle savcısına iade etti.

SAVCIYA İADE EDİLDİ


İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl tarafından hazırlanan Süverce Dikdik'in korunmaya muhtaç 3,5 yaşındaki oğlu için gerekli dikkat ve özeni göstermediği gerekçesiyle "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan 2 ila 6 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırılması istenen iddianame, 5 Kasım'da onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Faruk Erşen Yılmaz'a gönderildi.

Başsavcıvekili Yılmaz, eksiklikler tespit ettiği iddianameyi, Cumhuriyet Savcısı Çağıl'a iade etti.  İade gerekçesinde, iddianamede, anne Dikdik'in oğlunun ölümündeki kusurunun yeterince açıklanmadığı belirtilerek, kusurun tespiti için olay yerinde bilirkişi incelemesi yapılıp, rapor hazırlanması istendi.

Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl, iddianameyi inceleyerek, kusurlu bulduğu anne Süverce Dikdik ile ilgili yeni bir değerlendirme yapacak. Talebe göre bilirkişi incelemesi yaptırması beklenen Çağıl, iddianameyi onay için yeniden başsavcıvekilliğine gönderecek. Onaylanması durumunda Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) üzerinden İstanbul asliye ceza mahkemelerinden birine gönderilecek iddianameyle ilgili 15 gün içinde kabul ya da ret yönünde karar verilecek.


Son Güncelleme: 20.11.2014 10:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol