Engelli çocuklar bir araya geldi!

Engelli çocuklar bir araya geldi!

23 Ocak 2015 Cuma 10:08
1348 Okunma
Engelli çocuklar bir araya geldi!

Sarıyer Belediyesi ve Topağacı Lions Kulübü’nün katkıları ile düzenlenen etkinlikte Sarıyer’de yaşayan zihinsel ve fiziksel engelli vatandaşlar ile aileleri bir araya geldi.


Engelli ve engelsiz çocukların bir arada oyun oynayabilmelerine sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl Ayazağa’da yapılan Sevgi Parkı’nda düzenlenen etkinliğe katılan engelliler ve aileleri güzel havanın da tadını çıkarttılar.

635575383818831098Evrensel Çocuk Hakları Bildirgesi’nde yer alan “Her çocuğun oyun hakkı vardır” ilkesinden yola çıkılarak engelli ve engelsiz çocukların bir araya getirilmesi amacıyla, geçtiğimiz yıl Ayazağa’da kapılarını açılan Lions Sevgi Parkı, engellilere ve ailelerine ev sahipliği yaptı. Parkta bulunan oyun grubunda zaman geçiren çocuklar doyasıya eğlenirken, oturma gruplarında oturan aileleri de dinlenme fırsatı buldular. Etkinliği düzenleyen Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi görevlileri ve Lions Kulübü üyeleri engelli vatandaşlarla tek tek ilgilenerek ikramda bulundular.

Etkinliğe Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Üyeleri Özkan Sucu, Hasan Karagöz, Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mahmut Kement, Topağacı Lions Kulübü Dönem Başkanı Füsun Kantemir ve Lionlar katıldı.


Son Güncelleme: 23.01.2015 10:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol