Deniz: Bizim Yapacak Daha Çok İşimiz Var

Deniz: Bizim Yapacak Daha Çok İşimiz Var

03 Ağustos 2015 Pazartesi 11:34
4767 Okunma
Deniz: Bizim Yapacak Daha Çok İşimiz Var

Görev süresi boyunca önemli çalışmalara imza atan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP kongre sürecinin başlaması ve İlçe başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalarla ilgili Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na önemli açıklamalarda bulundu.


Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’nun, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’le yaptığı röportajdan önemli satırbaşları;

Sayın Başkan yaklaşık 4 yıldır ilçe başkanısınız en son 2012 ilçe kongresi ile zorlu bir seçimle göreve seçildiniz geçmiş süreci kısaca özetler misiniz?


İlçe Başkanı olduğum süre içersinde 2011 ve 2015 seçimleri olmak üzere 2 genel seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi, yine 2014 olmak üzere 1 de yerel seçim süreci yaşadık. Bu seçimlerde Cumhurbaşkanlığı da olmak üzere bütün seçimlerde CHP Sarıyer’de 1.parti olmuştur.

Ayrıca aynı süreçte parti içinde 1 ilçe kongresi, 1 meclis üyesi eğilim yoklaması seçimi,1 de milletvekili aday adayı ön seçimi yapılmıştır. Diyebilirim ki bu parti içi seçimlerde en heyecanlı, en sistemli, en coşkulu seçimler İstanbul genelinde Sarıyer’de yaşanmıştır.

Bütün seçimlerde alınan sonuçlar bizler için, dolayısıyla bütün CHP Sarıyer ailesi için bir onur ve övünç kaynağıdır. CHP Sarıyer son yıllarda hem parti içi çalışmalarla hem de dışa dönük çalışmalarla ve alınan sonuçlarla Ülkemizde marka olmuştur.

Ekim ayında yine bir ilçe kongresi var mahalle delege seçimleri yapılacak bu konuda bilgi verir misiniz?


Sarıyer’in 38 mahallesinde 15 Ağustos - 06 Eylül tarihleri arasında mahalle delege seçimlerini yapacağız. Bu seçimlerin sevk ve idaresinde başta İlçe Başkanı olarak ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım sorumludur. Hangi mahallede nerede hangi zamanda seçim yapacağımızı bir hafta içinde bütün üyelerimize duyuracağız. Seçimler çarşaf liste yöntemi ile yapılacaktır. Mahallede parti üyesi olan her arkadaşım delege adayı olabilecek ve mahalle üyelerinin verecekleri oyla delegeler seçilecektir. Mahalle delege sayıları o mahallede en son 2015 seçimlerinde alınan oy oranı ile belirlenecek, 2015 seçimlerinde en fazla oy alan mahalle en çok delegeye sahip olacaktır.

İlçe yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte bütün hazırlıklarımız yapıldı. Mahallelerde yönetim kurulu arkadaşlarımdan oluşan divan kurulu ve bu seçimi en sağlıklı, en adil ve en demokratik bir şekilde çarşaf liste yöntemi ile gerçekleştireceğiz.

İlçe Başkanlığı için birçok adaylar çıktı. Bunlardan bazıları sizlerin eskiden yanınızda olanların şimdilerde sizleri desteklemediğini söylüyorlar.  Bu konuya açıklama getirmeniz mümkün mü?


Az önce de belirmiş olduğum gibi CHP Sarıyer bir markadır, iyi bir yere gelmiştir. Başarıya herkes sahip çıkar. Önceki dönemlere baktığınızda tek ilçe başkanı adayı ile seçimlere gidilir pek sahiplenme olmazdı. Geçen kongrede olduğu gibi iki adaylı heyecanlı yarışmalı kongre yaşadık. Şimdi çok adaylı ilçe başkanlığı seçimleri yaşamamız çok doğal ve partimizin gelişimi açısından iyidir.

Bu duruma gelebilmek için çok mücadele verdik her CHP üyesinin partinin her kademesine aday olma hakkı vardır.

Yine az önce belirtmiş olduğum gibi bu ilçe artık kendini aşmış bir ilçedir. İlçe Başkanı olduğumda ilçe de kayıtlı üye sayısı 4.200 idi. Şu an ilçemizde ki kayıtlı üye sayısı 7.786 dır. Üye sayısında nerede ise %100’lük bir artış söz konusudur.

Kısaca söylemek gerekiyorsa CHP Sarıyer bir çekim merkezi olmuştur. Diyebilirsiniz ki bu CHP belediyesinden kaynaklanmaktadır. Şüphesiz ki bunun payı kaçınılmazdır. Ancak 2.bölgede sürekli belediyesi sosyal demokratların elinde olan ilçeler vardır. Örneğin Beşiktaş,  Şişli gibi buralarda bu üye artışı sayısı gerçekleşmemiştir. Buralardaki üye sayımız Sarıyer’in nerede ise yarısı kadardır. Bu göstermektedir ki CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı her konuda olduğu gibi bu konuda da olağan üstü gayret göstermiş fırsat eşitliği yaratmış ve sonuç olarak İstanbul 2.bölgenin en çok üyesi olan ilçe konumuna gelmiştir.

Üyeni artıracaksın ki oyun artsınSloganımız budur.

Önceki kongrede destekleyenlerin desteklemediklerini söylediniz doğrudur. Kongre 2012 yılında yapılmıştı.  Kongre dönemlerinde doğru veya yanlış ittifaklar kurarsınız, doğru veya yanlış olduğunu o an anlamasanız ama süreç içinde anlarsınız. Eğer ilişkilerin doğru partiye faydalı olduğunu görürseniz devam ettirirsiniz,  görmeseniz bu bir yol ayrımı getirir. Bu siyasette doğal bir süreçtir.

Bir de partideki rakipleriniz hep sizi Belediye Başkanı ile sorunlu olduğunuz imajını yaratmak istiyorlar bunu nasıl açıklayacaksınız?


Nasıl bir sorun mesela bir örnek verebilir misiniz?


Geçen kongrede Belediye Başkanını delege yapmamışsınız?


CHP Türkiye'nin değil Dünyanın en eski, en köklü ve yerleşik kuralları olan bir partidir.

İlçede kongre ile gelmiş ilçe başkanları ve seçilmiş belediye başkanları ilçenin doğal delegesidir. Mahalle delege seçimlerine katılmazlar. Ayrıca seçimle gelmiş ilçe yönetim kurulu üyeleri, istifa etmeyenler hariç istifa edenlerin yerine yedekten gelen yönetim kurulu üyeleri de doğal delegedir, onlarda mahalle delege seçimlerine girmezler.

Önümüz de ki mahalle delege seçimlerinde kongre ile seçilmiş ilçe başkanı olduğum için ben ve Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç mahalle delege seçimlerine girmeyeceğiz çünkü doğal delegeyiz.

Bu bilgi ya arkadaşların siyasi bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor, ya da geçmişte sürekli olduğu gibi nasıl yaparız ederiz de biz bu ilçe başkanı ve belediye başkanının arasını açarız ve oradan bir menfaat sağlarız düşüncesini taşıyanların beyhude çabasıdır.

Beni tanıyan, bilen bilir uyumlu çalışma için büyük çaba harcarım. Sadece Belediye Başkanım Sayın Şükrü Genç’le değil partinin bütün şahıs, üst yöneticilerim ve kurumları ile güdümlü değil uyumlu çalışmadan yanayım bu konuda da üzerime düşeni yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim.

Önümüzdeki ilçe kongresinde aday mısınız?


Benim 1. görevim ve önceliğim mahalle delege seçimlerini, adilane, demokratik bir şekilde yapılmasını sevk ve idare etmek ve ilçeyi kongreye götürmektir. Her şeyin bir vakti, yeri zamanı vardır. Partimin her kademesinde görev alır aday olabilirim.

CHP varsa herkes için var. Bizim de yapacak daha çok işimiz var

 
banner69
Son Güncelleme: 03.08.2015 11:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
<