CHP Sarıyer'de İlk Aday açıklandı

CHP Sarıyer'de İlk Aday açıklandı

19 Kasım 2015 Perşembe 18:03
1791 Okunma
CHP Sarıyer'de İlk Aday açıklandı

CHP’nin sevilen gençlerinden Volkan Yıldız yaptığı açıklamayla, CHP Sarıyer Gençlik Kolu Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Yıldız; “Artık zamanı geldi; Türkiye gençlik ile özgürleşecek” dedi.


volkan-yıldız

CHP Sarıyer Gençlik Kolu Başkanlığı için adaylığını açıklayan Volkan Yıldız, şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçesi Gençlik Kolu Başkanlığı’na adayım; Yakın zamanda partimizde yapılacak olan kongrelerde gelecek adına belki de partinin taban siyaseti adına önemli bir sınavdan geçeceğiz. Nedir bu sınav? İki yol var; Ya gençlik kendine geçmişi kılavuz alacak öğrenci hareketleriyle, eylem pratikliğiyle ülke gündeminde söz sahibi olacak, ya da kolay olanı seçip birilerinin adamı, birilerinin maşası olmaya devam edecek.”

Yıldız: Bu dava devam edecektir


Gençliğin önemine vurgu yapan Yıldız, "Sultan Hamid’in Tıbbiye talebelerini Sarayburnu’ndan denize attığı tarihten itibaren başlayan öğrenci hareketleri, 68 ruhuyla bütünleşip, gezi devrimine kadar sürmüştür. Önderlerimizin dediği gibi; anaların rahmine el atamayacaklarına göre bu dava devam edecektir. Feodal yapılara karşı mücadele, sermaye düzenine, toplumsal eşitsizliklere karşı dik duruş gençlikle var olacaktır.Yıllardır insanlara korku gibi anlatılan sol ideoloji artık enternasyonalist dayanışma ile hedefe ulaşacaktır. İşçi haklarını savunmak, Soma’ya cinayet demek, ekmeği paylaşmak Sol'dur" dedi.

"Birilerin bize yönetmesine ihtiyacımız yok"


Yıldız, açıklamasına şu sözlerle devam etti: "Dünya tarihinin en haklı ve en barışçıl eylemlerinden biri olan gezi direnişinin tabanını CHP gençliği oluşturmuştur. Bizler istediğimiz zaman gericiliğe karşı bu kadar dik durabilirken, bizleri birilerinin yönetmesine ihtiyacımız yoktur. Eğer varsa yönetilecek bir taban öncülük gençliğin olmak zorundadır. Yan güç değil öz güç olmaya mecburdur. Artık zamanı geldi; Türkiye gençlik ile özgürleşecek…"


Son Güncelleme: 19.11.2015 18:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol