Cemevi'nde kermes coşkusu

Cemevi'nde kermes coşkusu

16 Şubat 2016 Salı 16:04
2392 Okunma
Cemevi'nde kermes coşkusu

Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Kültür Vakfı ilk sosyal etkinliğini gerçekleştirdi. Cemevinde bir araya gelen yüzlerce Sarıyerli dayanışmanın en güzel örneğini verdi.


ÖZEL HABER


sarıyer imam hüseyin cemeviGeçtiğimiz aylarda hizmete geçen Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi, sosyal çalışmalarına başladı. Bu kapsamda ilk etkinliğini Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Kültür Vakfı Kadın Kolları düzenledi. Cemevi binasında bir araya gelen Sarıyerliler kermes yaptı. Kermese ilgi oldukça yoğundu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in açılışını yaptığı kermeste kadınlar el ürünlerini sattı.

Genç: Türk toplumunun en önemli özelliği dayanışmadır


Konuyla ilgili gazetemize konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şu ifadeleri kullandı: “Kermes mantığı, tam bir dayanışma kültürüdür. Burada Cem Vakfı’nın ilk sosyal faaliyeti yapıldı. Özellikle bu tür kurumlar, dayanışma, birlik ve beraberlikle ayakta kalır. Ve orada herkes Cemevi adına satışa sunuyor. Türk toplumunun en önemli özelliği dayanışmadır. Eğer bu dayanışmayı kaybedersek, her şeyimizi kaybederiz. Bu dayanışma konusunda çalışmaların devam etmesini istiyorum.”

Kıral: Cemevinin kapısı herkese açık


sarıyer imam hüseyin cemeviSarıyer İmam Hüseyin Cemevi Kültür Vakfı Başkanı Sait Kıral, herkesi Cemevine davet ederek, “Bu etkinliğin ses getireceğini, herkesin destek vereceği inancındayım. Hiçbir insanı din, dil, ırk olarak ayırmaksızın herkesin bu dayanışmada yer almasını istiyoruz. Burası herkesin evi, kapımız herkese açık” dedi.

Biter, Amacımız; ihtiyaç sahiplerine destek olmak


Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Kültür Vakfı Kadın Kolları Yasemin Biter, “İlk kermesimiz olması nedeniyle çok heyecanlıyız. Bu kermesi vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda düzenledik. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Daha sonra geniş kapsamlı kermesler yapacağız. Asıl amacımız buradan elde edilen bütçeyle, ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmek. Yapacağımız ev ziyaretleriyle ihtiyaçlarını tespit edip, küçükte olsa katkıda bulunmaya çalışacağız. Hiç kimseyi birbirinden ayırmadan, kimin ihtiyacı varsa oraya koşacağız. Paydaşımız olan herkese dostluk elimizi uzatacağız” diye konuştu.

sarıyer imam hüseyin cemevi

 


Son Güncelleme: 16.02.2016 16:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol