Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı'dan örnek proje

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı'dan örnek proje

29 Aralık 2014 Pazartesi 17:36
1191 Okunma
Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı'dan örnek proje

Yaptığı çalışmalar ve mahallesinin sorunlarını çözmek için mücadele eden Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı,  örnek alınacak bir projeye imza attı.


Muhtarlığının ilk yılında mahallesinin sorunlarına getirdiği çözümlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine imza atan Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Yazıcı, hayırseverlerin yardımıyla Büyükdere’de bulunan ilköğretim okuluna giden ve maddi durumu düşük olan 131 öğrenciye kışlık ayakkabı hediye etti. Okulu müdürü ve öğretmenlerin yardımıyla tespit edilen öğrencilere hediyeleri teslim edildi.

Yazıcı: Koltuğumun hakkını vermek istiyorum


10609534_10204270753423370_3956704676314778925_nKonuya ilişkin gazetemize bilgi veren Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, bunun kendisi için bir görev olduğunu ve görevini yerine getirdiği için mutlu olduğunu ifade etti.  Bundan sonra bu tür çalışmalarının devam edeceğinin altını çizen Yazıcı, “Aslında her şey yanı başımdaki okulda okuyan öğrencilerin ayakkabılarına bakmamla başladı. Öğrencilerin ayakkabılarını su geçirdiğini ve zor durumda olduğunu gördükten sonra böyle bir çalışmaya karar verdim. Durumu iyi olan insanlardan yardım talep etik. Hayırsever insanların da teklifimize olumlu karşılık vererek yardımlarda bulundular. Okul müdürü ve öğretmenler maddi durumu olan öğrencileri belirledi. Belirlenen öğrencilerin ayakkabı numaraları alındıktan sonra 131 tane kışlık ayakkabı alındı. Alınan ayakkabılar muhtarlık tarafından ailelerine teslim edildi. Bu bizim önemsediğimiz bir çalışmaydı. Şuan Büyükdere’de okuyan öğrencilerin ayakları artık ıslanmayacak. Bu durum beni çok mutlu etti.  Ben bu koltukta oturduğum sürece halka hizmet edeceğim. Olumsuzlukları görüp onların çözümü için mücadele edeceğim. İhtiyaç sahiplerine ulaşmak hedefimdir. Büyükdere’de oturmaları da gerekmiyor. Ben Sarıyer sınırlarında bulunan tüm vatandaşlarımıza elimden geldiği kadarıyla hizmet edeceğim. Oturduğum koltuğun hakkını vermek istiyorum” dedi.

Sosyal yönlü çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek Yazıcı, yakın tarihte mahallesinde kadınlar yönelik ücretsiz göğüs kanseri ve göz taraması yapacağını kaydetti.

Yazıcı, daha önce de engellilere yönelik çalışma yapmış ve bu kapsamdan 19 tane engelliye tekerlekli sandalye hediye etmişti.


Son Güncelleme: 29.12.2014 17:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol