Başkan Genç, Kastamonu'da

Başkan Genç, Kastamonu'da

22 Şubat 2016 Pazartesi 10:41
1395 Okunma
Başkan Genç, Kastamonu'da

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğine dikkat çekerek, şu anda Şehit Şerife Bacılara çok ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.


 

şükrüSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,  Kastamonu Belediyesi tarafından adına verilen yemeğe katıldı. Yemekte Belediye Başkanı Tahsin Babaş'a yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür eden Sarıyer Belediye Başkanı  Şükrü Genç,  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından kaldırılan Şehit Şerife Bacı heykeline misilleme olsun diye  Sarıyer'e Şehit Şerife Bacı heykeli dikmediklerini belirterek, ülkenin kurtuluşu için çocuğuyla birlikte canını veren Şerife Bacı'nın heykelinin dikilmesinin bir onur olduğunu kaydetti.

"Türk toplumunda kadın her zaman ön planda olmuş"


Türkiye'nin kurtuluşu için çocuğuyla birlikte canını veren Şerife Bacı'nın heykelinin dikilmesinin onur olduğunu kaydeden Genç, " Bizim Türk toplumu olarak kadınlara bakış açımız diğer ülkelerin bakış açılarına hiç benzemez. Şerife Bacı'nın heykelini diktik diğer bir kahraman Türk Kadını  Halime Çavuş'un ismini ise bir sokağa, bir parka vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türk toplumunda kadın her zaman ön planda olmuş.sukru_genc Bir Arap toplumu gibi değil. Her zaman toplumun önderi olmuştur. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu düşünürsek içinde bulunduğumuz durumdan yine kadınlarımızın sayesinde çıkacağız. Dayanışma kültürünü ortaya koyduğumuz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur diye düşünüyorum. Birileri neden bir kadın heykeli diyecektir ancak Şehit Şerife Bacı sıradan bir kadın değildir" dedi.

Babaş: Günümüzde Şerife Bacı'ya Çok ihtiyacımız var


Kastamonu'nun Osmanlı Devleti'nin 16 sancağından bir tanesi olduğuna değinen  Kastamonu Belediye Başkanı  Tahsin Babaş ise, "Tarihi ve kültürel özellikleri fazla olan  Kastamonu Şerife Bacı gibi bir istiklal kahramanını bağrından çıkarmıştır. Asıl amaç Şerife Bacı'nın geçmişten geleceğe nasıl ışık tuttuğunu anlatmaktır. Şerife Bacı'yı her zaman rahmet ve minnetle anıyoruz ve anmaya da devam edeceğiz.  Kastamonu tarihte nasıl Şerife Bacılar yetiştirdiyse bundan sonra da aynı şekilde Şerife Bacılar yetiştirir. Bundan eminiz diye konuştu.


Son Güncelleme: 22.02.2016 10:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol