Başkan Genç 2015 hedeflerini açıkladı

Başkan Genç 2015 hedeflerini açıkladı

24 Aralık 2014 Çarşamba 14:53
1200 Okunma
Başkan Genç 2015 hedeflerini açıkladı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bir yılı geride bırakırken yapılan çalışmaların değerlendirmesini yapmak ve yeni çalışmaları belirlemek amacıyla Sarıyer’de hizmet veren muhtarlara yönelik değerlendirme toplantısı düzenledi. Değerlendirme toplantısında konuşan Başkan Genç, hedeflerinin kaliteli bir yaşam olduğunu söyledi. 


635550278792002489Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen hizmet toplantısı öncesinde muhtarlarla kahvaltıda buluşan Başkan Genç, 2015 yılının barış ve huzur dolu bir yıl olmasını dilerken, hedeflerinin günlük belediye hizmetleri ile yaşamı kolaylaştırmak ve gelecek yaşamı kurmak olduğunu ifade etti.

Sarıyerlilerin daha huzurlu ve refah içinde yaşayabilmeleri için mahalle muhtarlarıyla koordineli çalıştıklarını belirten Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 2015 yılının ilk ayından itibaren mahalle ziyaretlerimize yeniden başlayacaklarını hatırlatarak, “Geçmiş dönemde alt yapısı yapılan projeler yoğun bir şekilde devam ediyor. Gurur vesilesi olan yapılarımızı tamamladık. Sıkıntılara rağmen evlendirme dairemizi bitirdik. Yeni hizmet binamız son hızıyla devam ediyor. Belediyeye ait olmayan yapıların inşaatlarına da destek veriyoruz. Kendi gücümüzle milyonlarca liraya mal olacak yolları yapıyoruz. Bu bir sevda işi, gönül işidir. Bütün arkadaşlarımız bu gönüldaşlığı yapıyorlar. Sıkıntılarımız olacak ama önemli olan niyettir” dedi.

635550278933652305Sarıyer için yapılacak her çalışmayı muhtarlarla birlikte yaptıklarının altını çizen Başkan Genç, okulların eksiklerinin tamamlanması konusunda yoğun bir çaba içinde olduklarını belirtirken, uyuşturucunun öğrencilere ulaşmasını engellemek amacıyla velileri uyarma noktasında muhtarlardan yardım istedi.

“Kaptan güzel, tayfa güzel”


635550278955336583Toplantıya katılan muhtarlar adına konuşma yapan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, genel olan teknik destek taleplerini iletirken, “Muhtarlarımızla altıncı yıla girdik. Yeni muhtarlarımız ise bir yıllarını doldurmak üzereler. Muazzam bir iş yoğunluğu içinde olduğunuzun farkındayız. Sarıyer’de toplantı yapılacak bir mekanımız yoktu. Muhtarlarımız ve Sarıyerliler adına böyle bir binayı yaptığınız için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Poligon Mahallesi Muhtarı Hasan Kılıçöz, “Kaptan güzel, gemi de su almıyor. Tayfada güzel, tayfaya bağlı olan çarkçılar da güzel. Allah yolunuzu açık etsin. Çalışmalarınızdan memnunuz. Telefon ettiğimiz zaman hemen geri dönüşüm sağlanıyor ve sıkıntılarımıza çözüm bulunuyor” dedi.

“Bardağın dolu tarafına bakmak gerekiyor”


6355502791656272799 ay önce Sarıyer’e bağlanan Huzur Mahallesi Muhtarı Bekir Apak, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e çok iyi bir ekip kurdukları için teşekkür ederken, “Bardağın dolu tarafına bakmak gerekiyor. Şişli Belediyesi 35 kilometre kare alanı kaplıyor. Sarıyer Belediyesi ise 178 kilometrekaredir. Beş misli büyük bir yere hizmet vermeye çalışan Sarıyer Belediyesi çalışanlarını kutluyorum” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mahallelerinde ki ana sorunlar için hazırladıkları dosyayı ilgili başkan yardımcılarına ileten muhtarların taleplerini ve isteklerinin yerine getirilmesi için birim müdürlerinin notlar alması konusunda talimat verdi. Toplantıya muhtarların yanı sıra Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcıları Semra Kartal, Gökan Zeybek, Mustafa Tok, Sevgi Atalay, İsmail Erdem ve Sarıyer Belediyesi birim müdürleri katıldı.


Son Güncelleme: 24.12.2014 14:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol